Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka CellFactor: Revolution (PC)
OkładkaCellFactor: Revolution (PC)

CellFactor: Revolution PC

CellFactor: Revolution to stworzona przez studio Immersion Games pierwszoosobowa gra akcji, która pozwala wcielić nam się w rolę futurystycznego gladiatora, biorącego udział w pojedynkach na specjalnie przygotowanych do tego celu arenach.

Akcji | FPP | science fiction | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

CellFactor: Revolution Premiera PC

8maja2007

producent: Immersion Software / Artifical Studios wydawca: Immersion Software Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do CellFactor: Revolution

Doom 3

Portal 2

Quake 4

CellFactor: Revolution to stworzona przez studio Immersion Games pierwszoosobowa gra akcji, która pozwala wcielić nam się w rolę futurystycznego gladiatora, biorącego udział w pojedynkach na specjalnie przygotowanych do tego celu arenach.

Gra powstała na bazie dema technologicznego CellFactor: Combat Training, które w Internecie pojawiło się w maju 2006 roku. Program wykorzystujący możliwości procesora PhysX cieszył się tak dużym zainteresowaniem ze strony fanów elektronicznej rozrywki, że studio Immersion Games wraz z firmą Artificial Studios zdecydowały się na przygotowanie pełnoprawnego produktu. Istotą CellFactor: Revolution są pojedynki na arenach w trybie multiplayer. W przypadku braku chętnych do zabawy, można tutaj również walczyć z przeciwnikami kontrolowanymi przez komputer.

Podobnie jak CellFactor: Combat Training, także CellFactor: Revolution pozwala na całkowite zrównanie z ziemią pola bitwy. Mimo, że gracz dysponuje tutaj pokaźnym zestawem środków zagłady (m.in. pistolety, karabiny maszynowe) oraz pojazdami, to jednak na pierwszy plan wysuwają się moce psychiczne, umożliwiające manipulację rozrzuconymi na arenie przedmiotami. W trakcie zabawy możemy kontrolować obiekty na odległość, ciskać nimi w kierunku wroga, a także niszczyć je. Za realistyczne efekty fizyczne odpowiada oczywiście procesor PhysX, stworzony przez firmę AGEIA. Jakby tego było mało, gracz ma wręcz nieograniczony wpływ na destrukcję stałych elementów otoczenia. W trakcie zabawy można całkowicie zniszczyć ogromne kolumny, wysadzać mosty, przebijać się przez ściany, itd.

Oprócz klasycznego trybu Deathmatch, autorzy pokusili się również o inne warianty rozgrywki, m.in. Assault oraz Physical Capture the Flag.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 6,1 / 10 na podstawie 116 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe CellFactor: Revolution: Odpowiednia dla każdego wieku.

CellFactor: Revolution Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 1.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 7800 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista