Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2009, 14:04

autor: Jiker

Wieści ze świata (Lost Planet 2, Halo 3: ODST, Tales of Monkey Island) 17/09/09

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: europejska premiera Twin Sector, zdjęcia z Blizzcon 2009, data debiutu trzeciego epizodu Tales of Monkey Island, demo Lost Planet 2 dla PS3, specjalny zestaw konsoli Xbox 360 i Halo 3: ODST i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: europejska premiera Twin Sector, zdjęcia z Blizzcon 2009, data debiutu trzeciego epizodu Tales of Monkey Island, demo Lost Planet 2 dla PS3, specjalny zestaw konsoli Xbox 360 i Halo 3: ODST i inne. Zapraszamy do lektury.

Twin Sector

Przygodowa gra akcji FPP Twin Sector na PC, osadzona w postnuklearnym świecie zadebiutowała na europejskim rynku. W związku z premierą na platformie Steam produkt opracowany przez studio Headup Games objęty został 10% promocją. Potrwa ona do 23 września.

Wieści ze świata (Lost Planet 2, Halo 3: ODST, Tales of Monkey Island) 17/09/09 - ilustracja #1

Spore

Firmy Maxis i Electronic Arts uruchomiły w sieci nowy serwis poświęcony grze Spore. Oferuje on dostęp do specjalnej, „dwuwymiarowej” wersji edytora stworów znanego z ostatniego dzieła ekipy Maxis.

Blizzcon 2009

Na oficjalnym serwisie imprezy Blizzcon 2009, zorganizowanej w ubiegłym miesiącu przez firmę Blizzard, opublikowanych zostało kilkadziesiąt zdjęć dokumentujących to wyjątkowe – dla każdego fana Diablo, Starcrafta i Warcrafta – wydarzenie.

Tales of Monkey Island

Poznaliśmy datę premiery trzeciego epizodu przygodówki Tales of Monkey Island w wersji PC. Odsłona zatytułowana Lair of the Leviathan zostanie wydana 29 września. Nieco później trafi ona również do użytkowników konsoli Nintendo Wii.

Lost Planet 2

24 września w ofercie PlayStation Network (PlayStation 3) zadebiutuje poszerzona wersja dema gry Lost Planet 2. Zostanie ona wzbogacona o dwie dodatkowe misje, niedostępne w opublikowanej 20 sierpnia demonstracji przeznaczonej dla posiadaczy Xboksa 360. Będziemy mogli ukończyć je zarówno samodzielnie, jak i z trzema przyjaciółmi w trybie kooperacji. Przypominamy, że debiut pełnej wersji Lost Planet 2 odbędzie się na początku 2010 roku w wersjach na PC, X360 i PS3.

Przy okazji Jun Takeuchi, producent LP2, oświadczył w wywiadzie dla G4TV.com, że filmowa adaptacja marki Lost Planetmająca kosztować około 200 milionów dolarów – będzie diametralnie różna od znanych nam gier. Chodzi tu przede wszystkim o fabułę, która przedstawi uniwersum gry z zupełnie innej perspektywy.

Konami

Firma Konami zapowiedziała swoją pierwszą produkcję przeznaczoną tylko i wyłącznie na Nintendo DSi. Nosi tytuł Reflection i będzie platformówką z elementami gry logicznej. Wcielimy się w niej w dziewczynę o imieniu Kirra, która w wyniku rozbicia magicznego zwierciadła zostanie rozdarta na dwie części – dobrą i złą. Rozgrywka polegać będzie na jednoczesnej kontroli obu postaci głównej bohaterki. Poszczególne poziomy będą się oczywiście między sobą odpowiednio różnić, by zabawa nie była zbyt prosta. Premiera w przyszłym roku.

Halo 3: ODST

Jeszcze w tym miesiącu do europejskich sklepów trafi kolejny specjalny zestaw konsoli Xbox 360 – tym razem poświęcony grze Halo 3: ODST (premiera już 22 września). W jego skład wejdzie konsola w wersji Elite ze 120GB dyskiem twardym, bezprzewodowy kontroler, gry Halo 3 i Halo 3: ODST, a także kod dostępu do bety kolejnej odsłony marki Halo, czyli Halo: Reach. Cena zestawu ustalona została na poziomie 279,99 euro.

Wieści ze świata (Lost Planet 2, Halo 3: ODST, Tales of Monkey Island) 17/09/09 - ilustracja #2

SOCOM: U.S. Navy SEALs Fireteam Bravo 3

SOCOM: U.S. Navy SEALs Fireteam Bravo 3, trzecia odsłona marki SOCOM przeznaczona na przenośne PSP, zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych 24 listopada bieżącego roku. Producentem gry jest studio Slant Six, deweloper SOCOM: Confrontation na PlayStation 3.

The Agency

Sony Online Entertainment kategorycznie zaprzeczył plotkom, jakoby gra MMO The Agency na PlayStation 3 i PC miała zostać skasowana.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

The Legend of Zelda: Spirit Tracks

Batman: Arkham Asylum

Need for Speed: Nitro

Ratchet & Clank Future: A Crack in Time

Flip's Twisted World

Carrier Command: Gaea Mission

Tekken 6

Castle Crashers

NewU Fitness First Personal Trainer

Serious Sam: The First Encounter HD

Music

DC Universe Online

Star Wars: The Old Republic

MotorStorm: Arctic Edge

Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim

Heroes of Newerth

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Gramy w Need for Speed - szczypta historii Gramy!

Assassin's Creed II - Z dziennika dewelopera

Forza Motorsport 3 - Z dziennika dewelopera

Need for Speed Shift

Brutal Legend

gry