Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCX360
Okładka Carrier Command: Gaea Mission (PC)

Carrier Command: Gaea Mission

Carrier Command: Gaea Mission to strategia osadzona w klimacie dalekiej przyszłości. W grze wcielamy się w dowódcę tytułowego „lotniskowca”, przenoszącego mnóstwo mniejszych pojazdów, w większości o przeznaczeniu bojowym.

Strategiczne | science fiction | RTS

Okładka Carrier Command: Gaea Mission (PC)

data premiery gry:

27wrz2012

PC

28wrz2012

X360

Carrier Command: Gaea Mission to strategia osadzona w dalekiej przyszłości. Gra w pewnym sensie czerpie jednak z przeszłości, gdyż oparta jest na klasyce – Carrier Command (1988), do którego firma Bohemia Interactive zdobyła prawa. Czeski producent zasłynął w świecie wirtualnej rozrywki znakomitą grą wojenną Operation Flashpoint. Współtwórcą tej strategii jest także deweloper Black Element Software, znany między innymi z gry Shade: Wrath of Angels.

W grze wcielamy się w dowódcę tytułowego „lotniskowca”, przenoszącego mnóstwo mniejszych pojazdów, w większości o przeznaczeniu bojowym. Sednem rozgrywki jest zatem walka – determinuje to fabuła gry. Załoga, po przebudzeniu z 30-letniej hibernacji, odkrywa z przerażeniem, że Ziemia podzielona na dwie frakcje (Zjednoczona Ziemska Koalicja kontra Sojusz Azja-Pacyfik), toczy okrutną wojnę, głównie na powierzchni ziemskiej kolonii – bogatej w zasoby planetoidy Taurus. Naszym zadaniem jest więc odnalezienie się w tej trudnej sytuacji i działanie w nieprzystępnym, obcym środowisku. Powyższa historia została oparta o książkowy cykl Gaea, autorstwa P.D. Gilsona (pseudonim literacki dwóch współpracujących ze sobą pisarzy).

Sednem rozgrywki, podobnie jak w oryginalnym Carrier Command, jest przejmowanie kontroli nad terenem oraz umiejętne stosowanie naszych zróżnicowanych oddziałów. Walkę możemy toczyć praktycznie wszędzie – na lądzie, w powietrzu oraz na morzu – za pomocą rozmaitych środków bojowych. Wśród nich warto wymienić Walrusa, pojazd lądowy przenoszący mniejsze jednostki, w tym bojowe droidy, przypominające nieco zautomatyzowany oddział piechoty morskiej (podział na role: snajper, strzelec, dowódca, itd.). Oczywiście toczenie bitew bez przerwy nie oznacza wygranej wojny. Musimy więc rozbudowywać infrastrukturę wydobywczo-militarną oraz planować nasze poczynania, dbając o bezpieczeństwo własnego zaplecza. Kluczem do zwycięstwa jest nasz główny, tytułowy pojazd, który jest także przenośną bazą. Podobną ruchomą twierdzą dysponuje wróg. Ma on jednak dostęp do lepszej technologii, którą w miarę rozwoju sytuacji będzie można zaadoptować także w własnej armii.

Ciekawym rozwiązaniem, które zawiera Gaea Mission jest możliwość przejęcia bezpośredniej kontroli nad prawie każdym z pojazdów, które walczą po naszej stronie. Możemy więc, jeżeli tylko chcemy, osobiście pilotować samoloty i brać udział w bezpośredniej walce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 98 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,3 / 10 na podstawie 109 głosów czytelników.

Gry podobne do Carrier Command: Gaea Mission

Klasyfikacja PEGI Carrier Command: Gaea Mission

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Carrier Command: Gaea Mission

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Core i5 2.6 GHz, 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 1 GB (GeForce GTX460 lub lepsza), 4 GB HDD, Windows XP/Vista/7
Wieści ze świata (Star Wars: The Old Republic, Star Galaxy) 12/12/12
Wieści ze świata (Star Wars: The Old Republic, Star Galaxy) 12/12/12

wiadomość12 grudnia 2012

Dziś piszemy m.in. o aktualizacji 1.6 do produkcji MMO Star Wars: The Old Republic, zapowiedzi gry Star Galaxy, darmowym poziomie do platformówki Giana Sisters: Twisted Dreams, a także terminie premiery przygodówki The Book of Unwritten Tales: The Critter Chronicles w Polsce. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Gra strategiczna Carrier Command: Gaea Mission zadebiutuje pod koniec września
Gra strategiczna Carrier Command: Gaea Mission zadebiutuje pod koniec września

wiadomość18 maja 2012

Studio Bohemia Interactive ujawniło datę premiery swojego najnowszego dzieła Carrier Command: Gaea Mission. Inspirowana grą sprzed prawie 25 lat produkcja ukaże się 27 września.

Premiera gry Carrier Command: Gaea Mission znowu przesunięta. Pojutrze start beta testów
Premiera gry Carrier Command: Gaea Mission znowu przesunięta. Pojutrze start beta testów

wiadomość4 kwietnia 2012

Premiera zapowiedzianej w 2008 roku strategicznej gry Carrier Command: Gaea Mission została kolejny raz przesunięta. W zamian studio Bohemia Interactive już pojutrze udostępni wersję beta swojej produkcji. Sprawdzą ją tylko osoby z zamówieniami przedpremierowymi.

Carrier Command: Gaea Mission – gra twórców ArmA pojawi się w II kwartale tego roku

wiadomość26 stycznia 2012

Twórcy serii ArmA podali przybliżoną datę premiery swojej nowej gry, czyli Carrier Command: Gaea Mission. Produkcja będąca przeróbką hitu sprzed lat pojawi się w II kwartale tego roku. Deweloper ujawnił kilka nowych informacji na jej temat.

Carrier Command: Gaea Mission - nowe materiały graficzne i data premiery

wiadomość10 czerwca 2011

Carrier Command: Gaea Mission zapowiedziano trzy lata temu. Rok później wypuszczono pierwsze materiały graficzne. Potem jednak twórcy nabrali wody w usta. Dopiero teraz, podczas targów E3, Bohemia Interactive ujawniła wreszcie planowaną datę premiery, dzieląc się ze światem nowym zwiastunem i świeżymi screenami.

PC
X360