Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCX360
Okładka Battlestations: Pacific (PC)

Battlestations: Pacific

Druga odsłona gry strategicznej połączonej z symulatorem, w której przenosimy się do czasów II wojny światowej. W produkcji prowadzimy do boju wojska dwóch stron konfliktu – Stanów Zjednoczonych oraz Japonii. Kampania składa się z 28 zróżnicowanych misji.

Strategiczne | science fiction | RTS

Okładka Battlestations: Pacific (PC)

data premiery gry:

12maj2009

PC X360

Battlestations: Pacific jest drugą grą z serii Battlestations, produkowanej przez firmę Eidos. Produkt łączy w sobie elementy strategii oraz symulatora, przenosząc nas w czasy II Wojny Światowej.

Battlestations: Pacific pozwala dokładnie zapoznać się z przebiegiem wydarzeń na Oceanie Spokojnym, dając możliwość rozegrania kampanii dwoma różnymi stronami konfliktu. Dowodząc wojskami Stanów Zjednoczonych, akcja rozpoczyna się po bitwie o Midway, czyli w momencie zakończenia poprzedniej odsłony Battlestations. Stając po stronie Japonii, przenosimy się do Perl Harbor, gdzie dowodzimy historycznym atakiem na zaokrętowane jednostki Aliantów. Dzięki opcji pozwalającej na prowadzenie wojsk z kraju Kwitnącej Wiśni, możemy zmienić bieg historii, gromiąc armię USA w najważniejszych bataliach na Pacyfiku.

Produkt studia Eidos składa się z 28 misji, podczas których dowodzimy ogromną ilością wojska – w stosunku do poprzedniej części serii pojawiło się 21 zupełnie nowych jednostek. Do krążowników, niszczycieli, łodzi podwodnych, znanych z Battlestations: Midway, dołączyły m.in. szwadrony piechoty oraz piloci kamikadze. Pierwsi z nich odgrywają niebagatelną rolę, prowadząc działania dywersyjne – np. poprzez unieruchomienie naziemnych dział przeciwlotniczych.

Trójwymiarowa grafika w Battlestations: Pacific prezentuje się okazale. Wszystkie jednostki wykonane są bardzo starannie, a środowisko, w którym toczymy walki, jest rozbudowane i posiada wysoki poziom interakcji. Tryb multiplayer został wzbogacony, względem Battlestations: Midway, świeżymi mapami oraz pięcioma, zupełnie nowymi trybami rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 509 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,1 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Battlestations: Pacific

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Battlestations: Pacific

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 3 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 8 GB HDD, Windows XP/Vista

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Battlestations: Pacific - recenzja gry
Battlestations: Pacific - recenzja gry

Recenzja 29 maja 2009, 10:25

Gdyby jednak było Wam mało, powracaniu do gry sprzyja jeszcze żądza gromadzenia Osiągnięć, czyli np. odznak przyznawanych za zniszczenie zakładanej liczby jednostek, uzyskanie określonej ilości trafień w okrętowe zbiorniki paliwa, magazyny amunicji itp. Raj dla tych, którzy lubują się w przechodzeniu gry od deski do deski i wyciskaniu z niej wszystkich soków. Z nowalijek mamy jeszcze „dopalacze” (Naval Supplies), takie jak szybsze naprawy, lepsze pociski, do których dostęp uzyskujemy, osiągając w czasie misji dobre wyniki. Lekko kontrowersyjne to bonusy, jednak nie psują zabawy, tym bardziej, że są alternatywą, z której niekoniecznie musimy robić użytek. Za to wyjątkowo głupim i wg mnie nietrafionym pomysłem okazały się być „odrastające” (w powietrzu!) pod skrzydłami samolotów bomby, rakiety i torpedy. W założeniach takie rozwiązanie miało pewnie jeszcze bardziej zdynamizować rozgrywkę eliminując z niej konieczność powrotu maszyny na lotniskowiec, ale odczułem naprawdę wielką ulgę, gdy okazało się, iż w grach wieloosobowych można w końcu wyłączyć i ten wątpliwy patent.

PC
X360