Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS2XBOXX360
Okładka Battlestations: Midway (PC)

Battlestations: Midway

Połączenie symulacji morskiej i strategii czasu rzeczywistego poruszające temat bitew morskich rozgrywanych podczas II Wojny Światowej. Dzięki temu tytułowi gracze mogą przekonać się jak bardzo zmieniła się wojna na morzu na przestrzeni kilku lat II Wojny Światowej.

Strategiczne | science fiction | II wojna światowa | RTS | wojenne

Okładka Battlestations: Midway (PC)

data premiery gry:

anulowana

PS2 XBOX

31sty2007

X360 PC

Battlestations: Midway to połączenie symulacji i strategii czasu rzeczywistego poruszające temat bitew morskich rozgrywanych podczas II Wojny Światowej. Dzięki temu tytułowi gracze mogą przekonać się jak bardzo zmieniła się wojna na morzu na przestrzeni kilku lat II Wojny Światowej, tj. jak początkowo niezniszczalne pancerniki straciły swe znaczenie na rzecz lotniskowców. Gra oferuje nam możliwość wzięcia udziału w szeregu bitew historycznych jak i hipotetycznych, jakie miały miejsce na Pacyfiku od momentu przystąpienia USA do wojny, aż do bitwy o Midway. Pod naszą kontrolą mogą znajdować się różne jednostki, m.in. niszczyciele, krążowniki, stawiacze min, a nawet łodzie podwodne; każda z własną załogą, kapitanem i oficerami. W czasie kampanii single player walczymy po stronie Stanów Zjednoczonych, w trybie zabawy wieloosobowej możemy zaś wybrać siły amerykańskie lub japońskie.

Celem autorów gry, było wierne przedstawienie zmagań, które toczyły się na terenie Pacyfiku podczas II Wojny Światowej. Dzięki temu podczas walki będziemy świadkami stosowania przez poszczególnych kapitanów autentycznych taktyk walki i formacji bojowych, oczywiście gracz również będzie je stosował. W grze spotkamy się z ponad 40 szczegółowo odwzorowanymi okrętami, łodziami podwodnymi i samolotami z tamtych czasów oraz z ponad 100 typami uzbrojenia i wyposażenia. Odtworzono też około 11 autentycznych bitew morskich, a ponadto dodano 10 zadań hipotetycznych. Dużym atutem Battlestations: Midway jest w pełni trójwymiarowy i bardzo efektowny engine graficzny (szczegółowo odtworzone modele wszystkich okrętów i samolotów występujących w grze), intuicyjny interfejs oraz stosunkowo proste i przyjemne sterowanie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 566 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,6 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Battlestations: Midway

Klasyfikacja PEGI Battlestations: Midway

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Battlestations: Midway

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256MB (GeForce 5800 lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista
Battlestations: Midway - recenzja gry
Battlestations: Midway - recenzja gry

Recenzja 26 lutego 2007, 16:59

Lecz wrażenie uczestniczenia w wielkim, morskim spektaklu pozostaje, potęguje się z każdym kolejnym rozgrywanym scenariuszem, trwając – żeby nie było niedomówień – aż do finałowej kulminacji. W kampanii dla pojedynczego chojraka uraczono nas 11, bardzo grywalnymi misjami. Ich grywalność bierze się m.in. stąd, że prawie w każdym scenariuszu czekają na zrealizowanie cele dodatkowe i ukryte (często po kilka) oraz stosowne baretki (odznaczenia) do zdobycia (nawet w multiplayerze), więc na porządku dziennym jest parokrotne wracanie do jednej mapy. Jakby tego było mało, możemy spróbować sił w podobnej liczbie tzw. misji wyzwań, równie emocjonujących. Z czasem admiralicja powierza nam coraz większe i groźniejsze jednostki pływające, stopniowo dodaje do naszej flotylli kolejne okręty wojenne. Kierowanie nimi na mapie taktycznej jest proste i przejrzyste. To znaczy: dopiero, gdy przebrniemy przez długi i – co tu się dużo rozpisywać – nudny jak flaki z olejem samouczek, bez którego jednak ani rusz. I przyzwyczaimy do dosyć niecodziennego sterowania jednostkami: nie tyle konsolowego, co rodem z jakiegoś shootera FPP (wszystkie klawisze/funkcje zgrupowane wokół WSAD).

PC
PS2
XBOX
X360