Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lutego 2008, 08:30

autor: Robert "ult" Duraj

Druga odsłona gry Battlestations zapowiedziana

Węgierski oddział firmy Eidos pracuje nad drugą częścią gry Battlestations. Najnowszy produkt będzie sygnowany podtytułem Pacific i ponownie przeniesie nas w czasie do II Wojny Światowej.

Węgierski oddział firmy Eidos pracuje nad drugą częścią gry Battlestations. Najnowszy produkt będzie sygnowany podtytułem Pacific i ponownie przeniesie nas w czasie do II Wojny Światowej.

Battlestations: Pacific zaoferuje nam dwie kampanie w trybie single player. Wydarzenia na Pacyfiku będziemy mogli śledzić z perspektywy wojsk alianckich, a także japońskich. Dla zachowania ciągłości serii, tryb gry, pozwalający na zarządzanie siłami Stanów Zjednoczonych, rozpoczynać się będzie w momencie, w którym kończył się Battlestations: Midway, czyli po bitwie o Midway. Grając po stronie japońskiej zaczniemy od słynnego Pearl Harbor, a dalej będziemy mogli zmienić bieg historii i sprawdzić, co by się stało, gdyby wojnę na Pacyfiku wygrała Japonia. Podobnie jak w przypadku poprzedniczki, najnowsza produkcja Eidos skupiać się będzie autentycznych strategiach oraz manewrach, mających miejsce podczas działań na froncie II Wojny Światowej. W grze czeka na nas ponad 28 misji, a także 21 zupełnie nowych jednostek – wśród których uwagę przyciągają piloci kamikadze, a także oddziały spadochronowe. Szwadrony desantowe będą miały za zadanie wspierać jednostki powietrzne oraz morskie, poprzez np. unieszkodliwianie artylerii naziemnej. Zmiany, które pojawią się w Battlestations: Pacific dotyczyćbędą także trybu multiplayer. Tutaj producenci są oszczędni w słowa, zaznaczając jedynie, że w przygotowaniu jest pięć innowacyjnych opcji rozgrywki wieloosobowej.

Battlestations: Pacific zmierza na PC oraz konsolę Xbox 360. Jak na razie nie jest znana data premiery gry. Przypominamy, że Battlestations: Midway został w 2007 roku wydany w naszym kraju w polskiej wersji językowej, nakładem firmy Cenega Poland.

Druga odsłona gry Battlestations zapowiedziana - ilustracja #1
Druga odsłona gry Battlestations zapowiedziana - ilustracja #2
Druga odsłona gry Battlestations zapowiedziana - ilustracja #3
Druga odsłona gry Battlestations zapowiedziana - ilustracja #4
Druga odsłona gry Battlestations zapowiedziana - ilustracja #5