Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 5 lutego 2008

Poradnik: Ghost in the Sheet

Redakcja GRYOnline.pl, 5 lutego 2008, 19:18

„Witaj w nieoficjalnym poradniku do gry przygodowej Ghost in the Sheet. W grze wcielasz się w mężczyznę, który odkrywa, że po śmierci również trzeba się nieźle naharować. Zostajesz przywitany przez marudnego szefa, który wręcza Ci prześcieradło i od razu przydziela zdanie do wykonania. Twoim zadaniem jest wyjaśnienie, z jakich przyczyn nagle ustała produkcja w nawiedzonej fabryce, znanej jako Sektor Omega."

Tom Clancy’s Rainbow Six Vegas 2 zadebiutuje 21 marca
Tom Clancy’s Rainbow Six Vegas 2 zadebiutuje 21 marca

Artur Falkowski, 5 lutego 2008, 17:49

O tym, że w marcu doczekamy się kontynuacji cieszącej się sporą popularnością gry FPS z elementami taktyki, Tom Clancy’s Rainbow Six Vegas, wiemy już od listopada ubiegłego roku. Teraz jednak poznaliśmy konkretną datę premiery.

Nowe gry w ofercie Xbox Originals już 11 lutego

Artur Falkowski, 5 lutego 2008, 17:29

Wraz z ostatnią aktualizacją dashboardu X360, serwis Xbox LIVE wzbogacił się o nową usługę, Xbox Originals. Dzięki niej posiadacze konsoli mogą pobrać na twardy dysk pełne wersje gier z pierwszego Xboksa, płacąc za każdą 1200 MP. Niestety od czasu aktualizacji skromna oferta usługi wzbogaciła się zaledwie o jeden tytuł. Na szczęście niedługo dołączą do niej trzy kolejne – i to nie byle jakie.

Nowa gra z Jamesem Bondem wykorzysta silnik z Call of Duty 4

Artur Falkowski, 5 lutego 2008, 17:04

O tym, że firma Activision, posiadająca prawa do tworzenia gier opartych o filmową serię James Bond, zleciła opracowanie najnowszej produkcji o przygodach agenta 007 studiu Treyarch, wiemy już od jakiegoś czasu. W zasadzie wydawca o wspomnianej grze nie mówił nic więcej. Aż do teraz, kiedy zdradził z jakiego silnika będzie korzystać przygotowywana przez twórców Call of Duty 3 produkcja.

Na pierwsze szczegóły o Gears of War 2 poczekamy dłużej
Na pierwsze szczegóły o Gears of War 2 poczekamy dłużej

Przemysław Bartula, 5 lutego 2008, 14:23

Mark Rein z Epic Games – producenta cenionej, kultowej strzelaniny Gears of War – ogłosił na oficjalnym forum gry, że pismo GamePro nie ma ekskluzywnych materiałów dotyczących kontynuacji jednej z najbardziej oczekiwanych gier na Xboxa 360.

Sid Meier myśli o MMO

Przemysław Zamęcki, 5 lutego 2008, 11:34

Znany powszechnie twórca gier komputerowych Sid Meier (Civilization, Railroad Tycoon), w wywiadzie udzielonym serwisowi Gamers Global przyznał, że w przyszłości chętnie zająłby się projektem MMO.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (27 stycznia - 2 lutego)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (27 stycznia - 2 lutego)

Piotr Doroń, 5 lutego 2008, 11:08

Burnout Paradise po raz drugi z rzędu zdominował cotygodniowy ranking najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii, przygotowywany przez firmę Chart-Track. Dzieło studia Criterion Games zostawiło w tyle m.in. nieśmiertelne Wii Play.

Myst Online kończy swój żywot

Przemysław Bartula, 5 lutego 2008, 11:08

Ricardo Sanchez z serwisu GameTap (Vice President of Content i Creative Director) poinformował, iż zadecydowano o zamknięciu sieciowego wcielenia gry Myst - Myst Online: Uru Live, efektu pracy studia Cyan Worlds.

CD Projekt polskim dystrybutorem gry STALKER: Clear Sky

Przemysław Zamęcki, 5 lutego 2008, 10:45

Wszystkich fanów powieści braci Strugackich „Piknik na skraju drogi” oraz fanów dobrej rozrywki komputerowej zapewne ucieszy fakt, że prequel gry STALKER: Cień Czarnobyla zatytułowany Clear Sky znalazł właśnie polskiego dystrybutora.

Świetny debiut Super Smash Bros. Brawl w Japonii

Piotr Doroń, 5 lutego 2008, 10:39

Serwis TG Daily donosi, powołując się na dane dostarczone przez magazyn Famitsu, że najnowsza odsłona cyklu Super Smash Bros. osiągnęła sprzedaż na poziomie 500 tys. egzemplarzy. Powyższy wynik wypracowany został w ciągu zaledwie 24 godzin od momentu dostarczenia gry na japońskie półki sklepowe.

Znakomita sprzedaż Daxtera
Znakomita sprzedaż Daxtera

Przemysław Zamęcki, 5 lutego 2008, 10:11

Istnieje ogólne przekonanie (trudno jednoznacznie ocenić czy słuszne), że gry na DSa sprzedają się znacznie lepiej niż te przeznaczone dla PlayStation Portable. Wyjątkiem od tej reguły stała się pierwsza gra ekipy Ready At Dawn zatytułowana Daxter.

nVidia kupuje firmę AGEIA Technologies

Piotr Doroń, 5 lutego 2008, 10:05

Stało się. Koncern nVidia, największy obecnie producent chipów graficznych, Firma Roku 2007 według miesięcznika gospodarczego Forbes, poinformował o podpisaniu porozumienia, na mocy którego stanie się głównym właścicielem firmy AGEIA Technologies, wytwórcy najpopularniejszego aktuanie akceleratora fizyki.

Prototype z profesjonalnym dubbingiem
Prototype z profesjonalnym dubbingiem

Piotr Doroń, 5 lutego 2008, 09:32

Odpowiednio dobrany dubbing jest jednym z najważniejszych elementów ścieżki dźwiękowej każdej poważnej produkcji. Uważni gracze wychwycą bowiem każdą niedoskonałość. Z podobnego założenia wychodzą zapewne ludzie z Sierra Entertainment, którzy przedstawili właśnie interesująco przedstawiającą się obsadę gry Prototype.

Infinity Ward pracuje nad nowymi mapami multiplayer dla Call of Duty 4: Modern Warfare

Piotr Doroń, 5 lutego 2008, 09:08

Firma Infinity Ward poinformowała o rychłej publikacji nowych map multiplayer przeznaczonych do jednej z najlepszych gier ubiegłego roku, tj. Call of Duty 4: Modern Warfare. W dodatek będą się mogli zaopatrzyć użytkownicy konsol Xbox 360 oraz PlayStation 3.

Wkrótce ruszą zdjęcia do filmu Max Payne
Wkrótce ruszą zdjęcia do filmu Max Payne

Przemysław Zamęcki, 5 lutego 2008, 09:06

Co jakiś czas do Sieci przenikają pogłoski o kolejnych elementach, które w efekcie końcowym złożyć mają się na pełnometrażowy film o przygodach Maxa Payne’a. Wiemy już, że zrealizowaniem projektu zainteresowana jest wytwórnia Twentieth Century Fox, wiemy także, kto wcieli się w główną rolę.

Projekt Folding@home wspierany przez milion posiadaczy PlayStation 3

Piotr Doroń, 5 lutego 2008, 08:51

Użytkownicy konsoli PlayStation 3, biorący udział w projekcie Folding@home, biją kolejne rekordy. Z danych udostępnionych przez firmę Sony wynika, że od 7 marca 2007 roku inicjatywa Uniwerystetu w Stanford wsparta została przez milion właścicieli najnowszej stacjonarnej platformy japońskiego koncernu.

Nowy projekt Americana McGee

Przemysław Zamęcki, 5 lutego 2008, 08:35

Znany z nietuzinkowych pomysłów American McGee zapowiedział na swoim blogu nowy projekt. Na razie jest to tylko propozycja rekrutacyjna dla młodych-zdolnych, niemniej wkrótce gra powinna wejść w fazę preprodukcyjną.

Rusza Polityczna Maszyna 2008
Rusza Polityczna Maszyna 2008

Przemysław Zamęcki, 5 lutego 2008, 08:10

Stardock, jeden z bardziej znanych w branży deweloperów zajmujących się skomplikowanymi grami strategicznymi (m. in. Galactic Civilizations, Sins of the Solar Empire), zapowiedział produkcję gry zatytułowanej The Political Machine 2008 przeznaczonej dla posiadaczy komputerów osobistych.