Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 20 lutego 2008

FIFA Interactive World Cup 2008 w Polsce

Przemysław Zamęcki, 20 lutego 2008, 18:28

Miło nam poinformować naszych czytelników, że serwis GRY-OnLine objął patronat medialny nad polskimi kwalifikacjami do czwartej edycji FIFA Interactive World Cup 2008, które odbędą się w sobotę, 15 marca w Warszawie.

Nowy Havok na GDC 2008

aRusher, 20 lutego 2008, 18:09

Od czasu, kiedy pierwszy Havok został zaprezentowany na Game Developers Conference w roku 2000 sporo się pozmieniało, fizyka w grach przechodziła kolejne rewolucje, a ciała wrogów latały i padały coraz efektowniej. Na tegorocznym GDC firma Havok również zaprezentowała swój silnik – w najnowszej wersji 5.5.

Autorzy Heavenly Sword pracują nad nową grą
Autorzy Heavenly Sword pracują nad nową grą

Przemysław Zamęcki, 20 lutego 2008, 17:19

Po pięciu miesiącach od premiery ostatniego dzieła, Heavenly Sword, ekipa Ninja Theory znowu przypomina o swoim istnieniu.

MMORPG o tytule Champions Online oficjalnie zapowiedziane - pierwsze screeny!
MMORPG o tytule Champions Online oficjalnie zapowiedziane - pierwsze screeny!

Jiker, 20 lutego 2008, 14:43

Amerykańska firma Cryptic Studios pokusiła się o oficjalną zapowiedź swojej pierwszej w pełni autorskiej produkcji MMORPG, Champions Online. Gra, ujawniona w ostatnim numerze magazynu Game Informer, zostanie wydana wiosną 2009 roku.

Chun-Li miała fajny biust, Bison styl, a Blanka coś, co lubię

Von Zay, 20 lutego 2008, 14:19

Podano nazwiska aktorów stojących za kolejnymi postaciami, produkowanego przez wytwórnię Twentieth Century Fox, filmu Street Fighter: Legend of Chun-Li.

Red Faction: Guerilla oficjalnie zapowiedziana

Jiker, 20 lutego 2008, 13:47

Firma THQ zdecydowała się na opublikowanie oficjalnej zapowiedzi gry Red Faction: Guerilla. Nie jest to dla nas żadne zaskoczenie. Pierwsze pewne informacje na jej temat poznaliśmy bowiem za pośrednictwem raportu finansowego za trzeci kwartał bieżącego roku fiskalnego.

Oficjalne daty premiery Mario Kart, Wii Fit i Wii Ware już znane!

Jiker, 20 lutego 2008, 13:18

Rację mieli ci, którzy twierdzili, że tegoroczna Game Developers Conference okaże się źródłem dobrych i sprawdzonych wieści z każdego praktycznie obozu. Domysły te potwierdza kolejna już przedstawiana przez nas informacja, powstała w oparciu o oficjalne wiadomości ujawnione przez firmę Nintendo.

Autodesk przejmuje Kynogon i stawia na rynek gier

ult, 20 lutego 2008, 12:55

Firma Autodesk poinformowała, że przejmie Kynogon, grupę odpowiedzialną za stworzenie Kynapse, popularnej technologii sztucznej inteligencji.

Pierwsze kadry z Blue Mars
Pierwsze kadry z Blue Mars

Von Zay, 20 lutego 2008, 11:58

Produkowana przez Avatar Reality Blue Mars jest utrzymaną w konwencji science-fiction grą MMVW (massively multiplayer virtual world), która zasłynęła jednak głównie z tego, iż jest pierwszym tytułem wykorzystującym silnik CryENGINE 2. Pierwsze owoce prac studia obejrzeć można w dalszej części tej wiadomości.

Sony sprzedało 10,5 miliona egzemplarzy PlayStation 3

Jiker, 20 lutego 2008, 11:45

Nic tak nie działa na emocje braci konsolowej, jak liczby obrazujące sprzedaż poszczególnych platform. Nie inaczej będzie zapewne w tym wypadku. Tematu do rozmów dostarczył koncern Sony, który ujawnił aktualną liczbę sprzedanych egzemplarzy konsoli PlayStation 3.

Devil May Cry 4 ze sprzedażą na poziomie 2 milionów egzemplarzy

Jiker, 20 lutego 2008, 11:23

Dla wielu dotychczasowych fanów cyklu Devil May Cry należących do obozu Sony, zapowiedź japońskiego Capcom, iż czwarta odsłona zostanie wydana w dwóch wersjach – dla konsoli PlayStation 3 oraz Xbox 360 – była godna potępienia. Jak się jednak okazało, a obrazują to doskonale wyniki światowej sprzedaży gry, był to ruch ze wszech miar udany i nie tak kontrowersyjny, jakby się mogło wcześniej wydawać.

Europejska premiera Super Smash Bros. Brawl w dniu 6 czerwca?

Jiker, 20 lutego 2008, 10:49

Z informacji przedstawionych przez holenderski serwis GameParty.net wynika, że europejska premiera długo oczekiwanej produkcji o tytule Super Smash Bros. Brawl (najszybciej sprzedającej się pozycji w japońskiej historii konsoli Nintendo Wii) odbędzie się 6 czerwca bieżącego roku. Informacja ta nie została póki co potwierdzona przez firmę Nintendo.

Nowy, tajemniczy projekt twórców Zoo Tycoon

Von Zay, 20 lutego 2008, 10:48

Odpowiedzialne za gry z serii Zoo Tycoon studio Blue Fang Games podało do wiadomości, że podpisało umowę z THQ w sprawie stworzenia nowej marki na rynku gier wideo.

PC Gaming Alliance rozpoczął swoją działalność

ult, 20 lutego 2008, 10:35

Tuż przed rozpoczęciem konferencji Game Developers Conference w San Francisco, nieoficjalnie informowaliśmy o wspólnym projekcie największych firm, zaangażowanych w rozrywkę komputerową. Od dzisiaj PC Gaming Alliance staje się faktem.

Światowa premiera automatowej wersji Street Fighter IV już w lipcu
Światowa premiera automatowej wersji Street Fighter IV już w lipcu

Jiker, 20 lutego 2008, 10:17

Street Fighter IV wzbudza wielkie emocje u każdego wielkiego fana serii zapoczątkowanej przez japońską firmę Capcom w 1987 roku. Liczne dyskusje na łamach for internetowych pokazują, że na grę czeka naprawdę wielu graczy. Do tej pory nie znali oni dnia światowej premiery najnowszego trójwymiarowego Ulicznego Wojownika.

Niezwykłe PixelJunk Eden już niedługo w ofercie PlayStation Network

Jiker, 20 lutego 2008, 10:04

Cykl PixelJunk, w którego skład wchodzą póki co edycje Racers oraz Monsters, nie zdobył zbyt dużej popularności wśród posiadaczy konsoli PlayStation 3. Najnowsza jego odsłona, nosząca podtytuł Eden, ma jednak na to zdecydowanie większe szanse. Produkcję najłatwiej określić mianem platformówki z lekką nutką psychodelii. Czy taki miks będzie miał prawo racji?

Telltale Games zwiększa zatrudnienie i zapowiada powstanie nowych serii gier

Jiker, 20 lutego 2008, 09:40

Studio Telltale Games rozrasta się w szaleńczym niemal tempie. Producent przygodówkowych serii spod znaku Sam & Max oraz CSI szuka wsparcia wśród weteranów gatunku, zapowiadając jednocześnie rozpoczęcie produkcji dwóch nowych, nieznanych póki co epizodycznych cykli.

Postal III przesunięty na 2009 rok, wersja dla PS3 w planach

Jiker, 20 lutego 2008, 09:21

Z informacji ujawnionych przez firmę Running With Scissors w trakcie Game Developers Conference wynika, że trzecia odsłona kontrowersyjnej serii Postal zostanie wydana dopiero w drugim kwartale 2009 roku. Dowiedzieliśmy się ponadto, że producenci przygód Postal Dude’a poważnie zastanawiają się nad wydaniem swojej produkcji także w wersji na konsolę PlayStation 3.

Cykl The Sims ze sprzedażą na poziomie 100 milionów egzemplarzy

Jiker, 20 lutego 2008, 09:05

Cykl The Sims jest wielki. Wiedzą o tym doskonale wszyscy gracze zainteresowani rynkiem gier komputerowych. Jego ogrom przedstawił właśnie wiceprezes firmy Electronic Arts, Steve Seabolt. Z danych ujawnionych przez niego w trakcie Game Developers Conference wynika, że mamy tu do czynienia z jedną z najlepiej sprzedających się serii gier w historii rynku elektronicznej rozrywki.

id Software oficjalnie zapowiada grę Quake Live
id Software oficjalnie zapowiada grę Quake Live

Jiker, 20 lutego 2008, 08:38

Najnowsza odsłona cyklu Quake, znana do tej pory jako Quake Zero, ukaże się na rynku z podtytułem Live. W pełni darmowa, dostępna za pośrednictwem internetu produkcja, trafi na rynek przy wsparciu ze strony firmy IGA Worldwide Inc. – największej, niezależnej agencji zajmującej się organizacją reklam wewnątrzgrowych.