Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 26 lutego 2008

Szef Flagship Studios o przyczynach porażki gry Hellgate: London

Przemysław Zamęcki, 26 lutego 2008, 17:52

Czy na dzisiejszym rynku wystarczy jedynie zdolna ekipa, której część współtworzyła znaną wszystkim graczom grę Diablo oraz zarzucanie graczy co jakiś czas renderowanymi filmikami tworzącymi iluzję doskonałego klimatu połączonego z niesamowitym dopracowaniem szczegółów? Najwyraźniej nie, a modelowym przykładem przerostu formy nad treścią wydaje się być firma Flagship Studios.

Sabotage przemianowany na Velvet Assassin
Sabotage przemianowany na Velvet Assassin

aRusher, 26 lutego 2008, 17:39

We wrześniu ubiegłego roku informowaliśmy was o planach nakręcenia filmu na podstawie gry Sabotage. Można by się było zastanawiać, jak będzie brzmiał tytuł tego filmu, bo sama gra zmienia swoją nazwę.

Żegnamy się z P2 Entertainment
Żegnamy się z P2 Entertainment

aRusher, 26 lutego 2008, 16:50

Studio P2 Entertainment (dawne Perpetual Entertainment), nie radziło sobie ostatnimi czasy zbyt dobrze. Po tym, jak informowaliśmy was w styczniu o zarzuceniu przez nie prac nad Star Trek Online oraz masowych zwolnieniach programistów i projektantów, przyszedł czas na ostateczne potwierdzenie przykrej wiadomości – Perpetual Entertainment zostaje zamknięte.

Microsoft obniża cenę napędu HD-DVD do 49 dolarów

Jiker, 26 lutego 2008, 16:32

Z informacji podanych przez agencję Bloomberg wynika, że firma Microsoft zdecydowała się na dalsze obcięcie ceny zewnętrznego napędu HD-DVD. Jest to oczywiście następstwo weekendowego ogłoszenia giganta z Redmond, z którego wynika, iż rezygnuje on z dalszej produkcji takich przystawek.

Światowa premiera nowej odsłony Runaway na początku przyszłego roku

Jiker, 26 lutego 2008, 16:05

Hiszpański deweloper Pendulo Studios ujawnił pierwsze oficjalne informacje na temat trzeciej odsłony popularnego cyklu przygodówek o tytule Runaway. Runaway: A Twist of Fate, znajdujące się w produkcji już od blisko siedmiu miesięcy, zostanie wydane w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Microsoft dementuje – nie będzie GoldenEye dla Xboksa 360

Von Zay, 26 lutego 2008, 14:18

Na łamach serwisu EuroGamer Microsoft oświadczył, że nie ma w planach wypuszczenia na platformę Xbox Live Arcade znanego z Nintendo 64 GoldenEye. Ogłoszona ostatnio przez magazyn Xbox World 360 zapowiedź była, wg Microsoft, oparta na plotkach i spekulacjach.

Znamy datę premiery Dead Space

aRusher, 26 lutego 2008, 14:16

W minionym roku sporej porcji mrocznego klimatu i strachu dostarczył nam BioShock studia Irrational Games. Teraz, w kategorii strachogennych produkcji ma rządzić Dead Space giganta Electronic Arts. My już wiemy, kiedy kupić tabletki uspokajające. Wy dowiecie się za chwilę.

EMPiK - Top Lista - tydzień 8 (26/02/08)

Metatron, 26 lutego 2008, 14:10

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym cotygodniowym rankingiem najchętniej kupowanych gier w salonach EMPiK. Zestawienie dotyczy produkcji wydanych na komputery PC oraz konsole PS2, PS3 i Xbox 360. Dane do jego sporządzenia zostały zebrane w okresie 18-24 lutego 2008 w 102 placówkach sieci.

Walkiria w Europie
Walkiria w Europie

Von Zay, 26 lutego 2008, 12:44

Europejski oddział Sega podał właśnie do wiadomości, że na naszym kontynencie wydana zostanie Valkyria Chronicles – gra z japońskiego nurtu RPG. Premiera nastąpić ma jesienią roku 2008 tylko na PlayStation 3.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (17 lutego - 23 lutego)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (17 lutego - 23 lutego)

Przemysław Zamęcki, 26 lutego 2008, 11:44

Przed Wami kolejne, cotygodniowe notowanie najlepiej sprzedających się gier na wyspach brytyjskich według grupy Charttrack. Obejmuje ono okres od 17 do 23 lutego.

Assassin zabija szybciej pod DX10
Assassin zabija szybciej pod DX10

Von Zay, 26 lutego 2008, 11:18

Premiera Assassin's Creed na komputery osobiste zapowiedziana została na koniec marca, ostatnią wersję wymagań sprzętowych podawaliśmy dwa tygodnie temu, natomiast dziś pojawiły się informacje dotyczące wydajności gry pod Directx 10.

Mega Patch PL dla gry FIFA 08
Mega Patch PL dla gry FIFA 08

Przemysław Zamęcki, 26 lutego 2008, 11:09

Już za kilka dni, pierwszego marca, ukaże się Mega Patch PL do gry FIFA 08. Jego autorami są najlepsi patchmakerzy związani z serwisem Centrum FIFY, który również w marcu będzie obchodził swoje dziesiąte urodziny.

Nowa odsłona Commander osadzona w czasach Napoleona
Nowa odsłona Commander osadzona w czasach Napoleona

ult, 26 lutego 2008, 10:18

Firma Slitherine ogłosiła, iż trwają prace nad nową strategią, Commander: Napoleon at War, opartą na historii podbojów wielkiego francuskiego wodza. Poprzednia odsłona serii, Commander: Europe at War, dotyczyła II Wojny Światowej i ukazała się na naszym rynku raptem miesiąc temu.

Triggerheart Exelica w tę środę na XBLA
Triggerheart Exelica w tę środę na XBLA

Przemysław Zamęcki, 26 lutego 2008, 09:50

Fanów salonów arcade i jednocześnie posiadaczy Xboxów 360 powinien ucieszyć fakt, że już w tę środę w usłudze Xbox Live Arcade pojawi się gra zatytułowana Triggerheart Exelica, będąca remakiem oryginalnego japońskiego shumpa.

Overlord również na PlayStation 3

Przemysław Zamęcki, 26 lutego 2008, 09:05

Overlord, jeden z xboxowych i pecetowych hitów ubiegłego lata zmierza również na konsolę PlayStation 3. Informacja ta jest już całkowicie potwierdzona i pewna, tak więc wygląda na to, że fani Sony już wkrótce otrzymają kolejną, bardzo dobrą grę na swą platformę.

Battle Rage gotowy
Battle Rage gotowy

Przemysław Zamęcki, 26 lutego 2008, 08:37

Ekipa Polaków ukrywająca się pod szyldem Destan Entertainment właśnie zakończyła prace nad swoim najnowszym programem o nazwie Battle Rage. Niestety w chwili obecnej nie znamy jeszcze daty premiery, ponieważ jak na razie firma szuka wydawcy.

Valve planuje poszerzyć ofertę Steama

Przemysław Zamęcki, 26 lutego 2008, 08:09

Valve przez cały czas rozwija usługę Steam. Po wprowadzeniu doń darmowego pakietu programistycznego dla deweloperów o nazwie Steamworks, Doug Lombardi pełniący w firmie funkcję wiceprezesa do spraw marketingu rozważa dodanie do serwisu możliwości odpłatnego ściągania zawartości audio i video.

Epizody Penny Arcade Adventures raz na cztery miesiące
Epizody Penny Arcade Adventures raz na cztery miesiące

aRusher, 26 lutego 2008, 07:31

Ron Gilbert - każdy szanujący się miłośnik przygodówek, po usłyszeniu tego nazwiska powinien od razu go skojarzyć – „Ron Gilbert...? Czekaj... czekaj... to ten od Monkey Island, nie?”. Nie ma się co dziwić, bo pan Gilbert stworzył postać Guybrusha Threepwooda, głównego bohatera Monkey Island i w ogóle zafundował nam tą serią niemałą porcję rozrywki. Niedawno powrócił ze studiem Hothead Games i nowym tytułem – Penny Arcade Adventures.