Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 4 lutego 2008

Poradnik: Złoty Kompas

Redakcja GRYOnline.pl, 4 lutego 2008, 16:38

„Cześć! Miło mi oddać w Wasze ręce poradnik do gry Złoty Kompas (The Golden Compass), będącej osobliwym połączeniem gry przygodowej, platformowej i zręcznościowej. Niniejszy tekst zawiera kompletny opis przejścia wszystkich trzynastu etapów, zasady działania Alethiometru i sposób korzystania z niego oraz 108 znaczeń dla wszystkich 36 symboli złotego kompasu."

Odchudzony model i seria tanich gier podkręcą sprzedaż PS3?

Jiker, 4 lutego 2008, 14:42

Zagotowało się ostatnio w internecie od plotek na temat PlayStation 3. Mamy oczywiście na myśli nieoficjalne informacje o chęci rozpoczęcia produkcji nowej, odchudzonej wersji konsoli Sony oraz ciągle niepotwierdzone wiadomości o wprowadzeniu na japoński rynek najlepiej sprzedających się pozycji w promocyjnej cenie.

Plebiscyt Gra Roku 2007 - ujawniamy Nagrodę Główną!
Plebiscyt Gra Roku 2007 - ujawniamy Nagrodę Główną!

Redakcja GRYOnline.pl, 4 lutego 2008, 14:39

Już od 15 lutego każdy z Was będzie mógł wziąć udział w plebiscycie Gra Roku. Celem plebiscytu jest wyłonienie jednej, najlepszej, najciekawszej, najpopularniejszej, najbardziej pożądanej gry komputerowej lub konsolowej, spośród wszystkich gier wydanych w Polsce w roku 2007 oraz uhonorowanie wyróżniających się tytułów w wybranych kategoriach dodatkowych.

THQ anonsuje specjalną edycję gry Frontlines: Fuel of War
THQ anonsuje specjalną edycję gry Frontlines: Fuel of War

Przemysław Zamęcki, 4 lutego 2008, 13:17

Koncern wydawniczy THQ zaanonsował wydanie w Wielkiej Brytanii specjalnej edycji wersji gry Frontlines: Fuel of War w wersjach na pecety i konsolę Xbox 360. Posiadacze konsoli Microsoftu będą mogli zakupić ją jedynie za pośrednictwem brytyjskiej sekcji internetowego sklepu Amazon, zaś zwolennicy komputerów osobistych w sklepie Play.com.

Nowy numer GamePro kopalnią informacji o hitach 2008 roku? Wśród nich Gears of War 2?
Nowy numer GamePro kopalnią informacji o hitach 2008 roku? Wśród nich Gears of War 2?

Jiker, 4 lutego 2008, 12:55

Interesująco zapowiada się najnowszy, 234 numer amerykańskiego magazynu GamePro. Tematem głównym będzie co prawda dziesięciostronicowa zapowiedź Tom Clancy’s Rainbow Six Vegas 2, która z pewnością rzuci sporo światła na kontynuację jednej z najlepszych pozycji ubiegłego roku, jednakże graczy powinien zainteresować w szczególności tekst o Gears of War 2.

Wyznaczono europejską datę premiery Unreal Tournament 3 na PlayStation 3
Wyznaczono europejską datę premiery Unreal Tournament 3 na PlayStation 3

Przemysław Zamęcki, 4 lutego 2008, 12:30

Amerykanie w Unreal Tournament III na swoich PlayStation 3 mogą grać od grudnia ubiegłego roku, tymczasem Europejczycy na swoją wersje gry muszą jeszcze poczekać. Na szczęście już niedługo, bowiem koncern Midway ogłosił w końcu datę premiery gry na Starym Kontynencie.

Pierwsze zrzuty z przenośnej wersji Sid Meier's Civilization Revolution
Pierwsze zrzuty z przenośnej wersji Sid Meier's Civilization Revolution

Jiker, 4 lutego 2008, 11:38

Sid Meier's Civilization Revolution ma się dobrze i najprawdopodobniej już w kwietniu dane nam będzie przetestować pełna wersję tego tytułu. Póki co pozostaje nam wyłącznie zapoznanie się z pierwszymi zrzutami ekranowymi, ukazującymi oprawę graficzną dzieła Firaxis Games.

NiGHTS: Journey of Dreams z bonusami w formie ciekawostek kulturowych

Jiker, 4 lutego 2008, 11:06

Od dnia światowej i europejskiej premiery gry NiGHTS: Journey of Dreams minęło już kilka tygodni. Wiele osób, które zdecydowały się na jej zakup z pewnością ukończyły główny wątek i odstawiły pudełko z płytą na półkę. Okazuje się jednak, że od czasu do czasu powinny odświeżyć przygody bohatera o imieniu Nights.

Produkcja Dragon Quest IX praktycznie ukończona

Jiker, 4 lutego 2008, 10:41

Dragon Quest IX: Defenders of the Starry Sky jest jedną z najbardziej oczekiwanych gier tego roku. Nie zmienia tego nawet fakt, że najnowsza produkcja firmy Square Enix ukaże się wyłącznie na przenośnego Nintendo DS. Czy spełni pokładane w niej nadzieje? Przekonamy się o tym już niedługo.

Data premiery DMC4 na PC według EBgames

ult, 4 lutego 2008, 09:58

Znana jest przypuszczalna data premiery Devil May Cry 4 w wersji na PC. Licząca się w USA sieć sklepów EBgames dołączyła do swojej oferty tę grę, ustalając datę jej wydania na 01.04.2008. Producent jak na razie nie potwierdza tych informacji.

ELSPA zaprzecza pogłoskom o rzekomym 90% poziomie piractwa w Stanach Zjednoczonych

Jiker, 4 lutego 2008, 09:44

Pod koniec zeszłego tygodnia sporą sensację wzbudziły informacje, jakoby 90% amerykańskich użytkowników konsoli Nintendo DS korzystało z nielegalnego oprogramowania, umożliwiającego uruchamianie pirackich kopii gier pobieranych z internetu. Okazuje się jednak, że nie miały one za wiele wspólnego z prawdą.

Ameryka otrzyma nową wersję kolorystyczną konsolki DS
Ameryka otrzyma nową wersję kolorystyczną konsolki DS

Przemysław Zamęcki, 4 lutego 2008, 09:40

Jak niewielkim kosztem zwiększyć i tak już ogromne zainteresowanie produkowanej przez siebie kieszonsolki? Nintendo ma na to sprawdzony patent – wystarczy ją przemalować.

Demonstracja Burnout Paradise - tryb sieciowy do 15 lutego

Jiker, 4 lutego 2008, 09:25

Firma Electronic Arts zdecydowała się na wydłużenie okresu funkcjonowania trybu sieciowego dostępnego w wersji demonstracyjnej gry Burnout Paradise. Posiadacze konsol Xbox 360 oraz PlayStation 3 będą mogli testować tę opcję jeszcze przez kilkanaście dodatkowych dni.

Egosoft zapowiada samodzielny dodatek do gry X3 Reunion
Egosoft zapowiada samodzielny dodatek do gry X3 Reunion

Przemysław Zamęcki, 4 lutego 2008, 08:08

Fani kosmicznych symulacji nie są zbyt często rozpieszczani zapowiedziami nowych tytułów, wobec czego tym bardziej powinni ucieszyć się z poniższej informacji. Firma Egosoft, producent bardzo dobrze ocenianej serii gier spod litery X (X: Beyond the Frontier, X2: The Threat, X3 Reunion) potwierdził, że trwają prace nad samodzielnym dodatkiem do trzeciej części zatytułowanym Terran Conflict.

Empire Interactive potwierdza: FlatOut: Ultimate Carnage trafi na PC
Empire Interactive potwierdza: FlatOut: Ultimate Carnage trafi na PC

Metatron, 4 lutego 2008, 07:32

Po plotkach i domysłach posiadacze PC rozmiłowani w dynamicznych, nastawionych na destrukcję wyścigach spod znaku FlatOut doczekali się oficjalnej zapowiedzi komputerowej wersji FlatOut: Ultimate Carnage.

Czy Super Street Fighter 2 Turbo: HD Remix ucierpi z powodu limitu objętości gier na XBLA?
Czy Super Street Fighter 2 Turbo: HD Remix ucierpi z powodu limitu objętości gier na XBLA?

Metatron, 4 lutego 2008, 07:11

Serwisowi Videogamer udało się przeprowadzić wywiad z Davidem Sirlinem z Capcomu. Rozmowa dotyczyła wyzwań,, przed jakimi stają twórcy SSF2T: HD Remix. Dowiedzieliśmy się z niej między innymi o problemach ze zmieszczeniem się w narzuconym przez Microsoft limicie objętości, pracach nad poprawą rozgrywek online, a także dostosowaniu mechaniki do współczesnych padów.