Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 25 lutego 2008

Poradnik: Kroniki Spiderwick

Redakcja GRYOnline.pl, 25 lutego 2008, 20:43

„Witaj w nieoficjalnym poradniku do gry „The Spiderwick Chronicles” („Kroniki Spiderwick”). Tekst ten niemal w całości składa się z bardzo dokładnego opisu przejścia wszystkich ośmiu rozdziałów opowieści. Pisząc poradnik najwięcej miejsca poświęciłem na objaśnieniu czynności wymaganych do zaliczenia wszystkich głównych zadań."

Gas Powered Games planuje klona Peggle?
Gas Powered Games planuje klona Peggle?

aRusher, 25 lutego 2008, 16:56

Peggle to casualowa produkcja studia PopCap, która zachwyca prostotą i ilością zabawy, której dostarcza. Można jej zasmakować ściągając wersję trial bądź grając w nią online. Chris Taylor, człowiek-legenda w branży gier, również zastanawia się nad sekretami przyjemności produkcji typu casual.

MotorStorm 2 w tegoroczne  święta Bożego Narodzenia
MotorStorm 2 w tegoroczne święta Bożego Narodzenia

aRusher, 25 lutego 2008, 14:59

Druga odsłona cyklu MotorStorm została zapowiedziana blisko rok temu, na GDC 07, ale jeszcze niedawno wydano dodatek do bijącej rekordy popularności części pierwszej. Tym razem znamy już orientacyjną datę premiery dwójki.

Kolejna ikona marki PlayStation opuszcza Sony
Kolejna ikona marki PlayStation opuszcza Sony

Von Zay, 25 lutego 2008, 13:58

Phil Harrison ogłosił dzisiaj, że odchodzi z Sony. Harrison znajduje się na czele Sony Computer Entertainment Worldwide Studios i był kluczową osobą w ostatnich 15 latach rozwoju marki PlayStation.

Pierwsze konkrety dotyczące Puzzle Quest 2
Pierwsze konkrety dotyczące Puzzle Quest 2

Von Zay, 25 lutego 2008, 12:53

Zapowiedziana jakieś dwa tygodnie temu kontynuacja Puzzle Quest: Challenge of the Warlords powoli zaczyna nabierać kształtów. Jak podaje GameSpot – nowa odsłona nosić będzie tytuł Puzzle Quest: Galactrix i przeszła kilka przeobrażeń w stosunku do oryginału.

Utwór kończący grę Portal pojawi się w Rock Band

Przemysław Zamęcki, 25 lutego 2008, 10:56

Szczęśliwcy, którym udało ukończyć się Portal, zapewne pamiętają iż w napisach końcowych pojawiła się wpadająca w ucho piosenka zatytułowana Still Alive. Już wkrótce stanie się ona częścią zawartości dodatkowej do gry Rock Band, o czym dowiedzieliśmy się w trakcie Game Developers Conference.

Nowe plany autorów Company of Heroes
Nowe plany autorów Company of Heroes

Przemysław Zamęcki, 25 lutego 2008, 10:24

Relic Entertainment po olbrzymich sukcesach odniesionych takimi seriami, jak Warhammer 40 000: Dawn of War czy Homeworld nie zamierza zapadać w sen zimowy. Głowy pracowników są pełne świeżych pomysłów, zaś o jednym z nich poinformował słuchaczy podcastu Games For Windows Josh Mosqueira, główny projektant ostatniego hitu firmy – Company of Heroes.

PlayStation 3 staje się dla LucasArts priorytetem
PlayStation 3 staje się dla LucasArts priorytetem

Przemysław Zamęcki, 25 lutego 2008, 09:49

W trakcie prezentacji gry Star Wars: The Force Unleashed na Game Developers Conference, Haden Blackman z LucasArts poinformował o zmianie taktyki koncernu przy produkcji kolejnych tytułów na Xboxa 360 i PlayStation 3.

Dodatki do GTA IV porównywane z Vice City i San Andreas?!
Dodatki do GTA IV porównywane z Vice City i San Andreas?!

Von Zay, 25 lutego 2008, 09:24

Zapewne wiele osób głowi się nad znaczeniem słowa „dodatek” - zwłaszcza przez pryzmat dwóch takich, które firma Microsoft zagwarantowała, ceną 50 milionów dolarów, dla jej Xboksa 360 i które stanowić będą rozwinięcia nadchodzącego Grand Theft Auto 4. Na blogu The Bitbag pojawił się wpis, zgodnie z którym swoim rozmachem dorównywać mają Vice City i San Andreas.

Tom Clancy's EndWar pojawi się również na DS i PSP
Tom Clancy's EndWar pojawi się również na DS i PSP

Przemysław Zamęcki, 25 lutego 2008, 09:19

III Wojna Światowa zawita także na handheldy pod postacią gry Tom Clancy’s EndWar, o czym nie omieszkał poinformować przed kilkoma dniami w trakcie imprezy Game Developers Conference Michael DePlater z Ubisoftu.

I ty możesz wspomóc powstawanie potencjalnych polskich hitów

Von Zay, 25 lutego 2008, 08:56

Dobra wiadomość dla szukających pracy osób obeznanych z językiem C++. Krakowskie studio Nibris rozpoczęło poszukiwania osoby na stanowisko „Programista Nintendo Wii”.

Electronic Arts zamierza przejąć Take-Two

Przemysław Zamęcki, 25 lutego 2008, 08:34

Koncern Electronic Arts poinformował wczoraj o chęci zakupu innej dużej firmy zajmującej się branżą elektronicznej rozrywki, a mianowicie Take–Two, będącej właścicielem chociażby Rockstara (seria GTA) czy 2K (Bioshock). Jednakże dwie złożone do tej pory oferty kupna za kwotę dwóch miliardów dolarów zostały tymczasowo odrzucone.