Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 7 lutego 2008

Czy w przyszłości gry dla dorosłych znikną z rynku?

Metatron, 7 lutego 2008, 20:44

Liczne badania wykazują, że średnia wieku wśród graczy w Ameryce wynosi powyżej trzydziestego roku życia. Zazwyczaj są to osoby wykształcone, posiadające stałe źródło dochodów i spore możliwości nabywcze. W związku z tym logicznym wydaje się, by wychodziło coraz więcej gier skierowanych do dorosłych odbiorców. Logiczne, prawda? Niestety nieprawdziwe.

Najpopularniejsze gry na PC w USA (20 - 26 stycznia 2008)
Najpopularniejsze gry na PC w USA (20 - 26 stycznia 2008)

Jiker, 7 lutego 2008, 20:07

Firma NPD Group opublikowała kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych. W tygodniu zakończonym 26 stycznia zdecydowanie najlepiej poradziła sobie podstawowa wersja największego hitu ostatnich lat, czyli World of Warcraft.

EA ujawnia ścieżkę dźwiękową do gry The Sims 2: Czas wolny
EA ujawnia ścieżkę dźwiękową do gry The Sims 2: Czas wolny

Metatron, 7 lutego 2008, 19:46

Najnowszy dodatek do The Sims 2 zatytułowany Czas wolny ukaże się w sklepach 22 lutego. Jak ogłosiło EA, znajdzie się na nim dość wyjątkowa ścieżka dźwiękowa zawierająca piosenkę nagraną w języków Simów, simlish.

Poradnik: Sinking Island

Redakcja GRYOnline.pl, 7 lutego 2008, 18:59

„Inspektor Jack Norm w piątek, 9 czerwca policyjnym helikopterem zostaje dostarczony na Sagorah. Pojawia się tam z powodu nagłej i tajemniczej śmierci właściciela postawionego niedawno na wyspie ekstrawaganckiego architektonicznie hotelu w kształcie wysmukłej wieży. Budowla ta jest powodem stopniowego tonięcia tropikalnego zakątka. Oznacza to, że na odkrycie ewentualnego mordercy nie ma zbyt wiele czasu. Wyspa zanurza się w oceanie, a wraz z nią ślady niezbędne do wytypowania sprawcy zabójstwa."

Gra City Life 2008 Edition zadebiutuje 15 lutego
Gra City Life 2008 Edition zadebiutuje 15 lutego

Metatron, 7 lutego 2008, 15:55

Firma Ascaron Entertainment zapowiedziała grę, która może zainteresować miłośników produkcji w stylu SimCity. Będzie to kolejna odsłona serii City Life. Już 15 lutego posiadacze PC będą mogli zając się budową i dbaniem o rozwój wirtualnych miast.

Nauka angielskiego poprzez zabijanie zombie w nowej grze na NDS

Metatron, 7 lutego 2008, 15:49

Czy można połączyć naukę angielskiego z zabijaniem zombiaków? Sega postanowiła udowodnić, że tak, przygotowując grę na DS zatytułowaną English of the Dead.

Konkretne informacje o Pro Evolution Soccer 2008 na Wii

Łosiu, 7 lutego 2008, 14:49

Serwis spong.com donosi, że Konami ujawniło wreszcie skrywane długo szczegóły dotyczące odsłony swojej flagowej serii sportowej na konsolę Wii. Jak się okazuje, prawie półroczne przedłużenie premiery miało faktycznie uzasadnienie, ponieważ niemal cały system rozgrywki przeszedł dużą modyfikację i jest teraz przystosowany do obsługi wiilotem (kontrolerem Wii).

Kod Davida Jaffe - czyli przyszłość serii Twisted Metal
Kod Davida Jaffe - czyli przyszłość serii Twisted Metal

Przemysław Zamęcki, 7 lutego 2008, 12:09

David Jaffe, autor pierwszej części God of War co prawda rozstał się z Sony, ale nie zamierza rozstawać się z marką PlayStation. Założył więc własną firmę o nazwie Eat Sleep Play, której gra Twisted Metal: Head-On: Extra Twisted Edition ukazała się przed dwoma dniami w Stanach Zjednoczonych na konsolę PlayStation 2.

Guitar Hero IV jeszcze w tym roku

Przemysław Zamęcki, 7 lutego 2008, 10:59

Nie przebrzmiały jeszcze ostatnie akordy Guitar Hero III, a już zaczyna być słyszalna pierwsza melodia dotycząca jego następcy.

Pół miliona fanów Age of Conan
Pół miliona fanów Age of Conan

ult, 7 lutego 2008, 10:59

Funcom oraz Eidos ogłosiły, iż społeczność zrzeszająca fanów ich nadchodzącej gry, Age of Conan: Hyborian Adventures przekroczyła 500 000 członków. Premiera tytułu przewidywana jest na maj tego roku.

Famitsu ujawnia oficjalne informacje o Mario Kart Wii
Famitsu ujawnia oficjalne informacje o Mario Kart Wii

Jiker, 7 lutego 2008, 10:42

Ostatni numer japońskiego tygodnika Famitsu dostarczył nam kilku oficjalnych informacji na temat długo oczekiwanej gry Mario Kart w wersji na konsolę Nintendo Wii. W artykule skondensowaniu poddano ponadto znane już fakty, dotyczące m.in. implementacji nowego środka transportu.

Rockstar zdecydowanie zaprzecza pogłoskom o filmie na podstawie serii GTA

Przemysław Zamęcki, 7 lutego 2008, 10:13

Studio Rockstar Games zdecydowanie zaprzeczyło pogłosce, jakoby było zainteresowane produkcją filmu na podstawie serii Grand Theft Auto z Eminemem w roli głównej.

Posiadacze pecetów otrzymają rozbudowaną wersję Assassin's Creed

Jiker, 7 lutego 2008, 09:54

Dłuższy czas oczekiwania na pecetową edycję gry Assassin’s Creed zostanie wynagrodzony. Z danych opublikowanych wczoraj wieczorem przez francuski koncern UbiSoft wynika, że komputerowa edycja jednej z najciekawszych produkcji ubiegłego roku trafi na rynek z rozbudowanym systemem misji pobocznych.

Dark Sector ma datę wydania. Wersja demo kolejny raz potwierdzona

Łosiu, 7 lutego 2008, 09:37

To już oficjalne. D3Publisher przyznał serwisowi VideoGamer.com, że premiera na terenie Wielkiej Brytanii od dawna wyczekiwanego tytułu Dark Sector została ustalona na czwartego kwietnia. Wcześniej, bo w połowie marca, na PlayStation Network i Xbox Live trafi demonstracyjna wersja tejże produkcji.

Microsoft obniża cenę napędu HD-DVD

Jiker, 7 lutego 2008, 09:35

Koncern Microsoft zdecydował się na obniżenie ceny zewnętrznego napędu HD-DVD. Cena urządzenia została zbita o 50 dolarów, w związku z czym od wczoraj kosztuje ono jedyne 129,99 dolarów (około 320 złotych). Obniżką objęte zostały rynki Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii oraz Nowej Zelandii.

Darth Vader grywalny w Star Wars: The Force Unleashed
Darth Vader grywalny w Star Wars: The Force Unleashed

Jiker, 7 lutego 2008, 09:07

Któż z Was, fanów Gwiezdnych Wojen, nie marzył o wcieleniu się w rolę Dartha Vadera, będącego uosobieniem zła i ciemnej strony Mocy? Obstawiamy, że dotyczy to większości osób zafascynowanych światem wykreowanym przez George’a Lucasa. To właśnie do nich kierujemy zawartość ostatniej wiadomości dotyczącej Star Wars: The Force Unleashed.

Duke Nukem 3D oficjalnie zmierza na XBLA
Duke Nukem 3D oficjalnie zmierza na XBLA

Przemysław Zamęcki, 7 lutego 2008, 08:46

Kto z Was pamięta niezliczone godziny spędzane na sieciowej eksterminacji kolegów w grze Duke Nukem 3D? Nikt nie myślał wtedy o Internecie, a wspólne granie polegało na zwiezieniu kilku komputerów w jedno miejsce i połączenie ich za pomocą BNC. Cóż, czasy się zmieniają, dzisiaj wystarczy jedynie wygodnie ułożyć się na kanapie.

Mass Effect otrzyma zawartość dodatkową
Mass Effect otrzyma zawartość dodatkową

Przemysław Zamęcki, 7 lutego 2008, 07:59

Mass Effect po ponad trzech miesiącach od premiery doczeka się w końcu pierwszej zawartości dodatkowej, którą zainteresowani będą mogli pobrać bezpośrednio z Xbox Live Marketplace.