Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 29 lutego 2008

Namco zapowiada nowe erpegi na Xboxa 360 i Wii
Namco zapowiada nowe erpegi na Xboxa 360 i Wii

Przemysław Zamęcki, 29 lutego 2008, 14:57

Microsoft stawia na erpegi. A przynajmniej próbuje, choć już teraz konsola Xbox 360 może pochwalić się takimi tytułami, jak Mass Effect, Blue Dragon, Lost Odyssey czy Oblivion. Przyszłość pod tym względem wygląda równie ciekawie, wystarczy wspomnieć choćby niecierpliwe oczekiwanie, jakie towarzyszy Fable 2. Kolejną cegiełkę postanowił dołożyć japoński koncern Namco Bandai.

N-Gage nie boi się telefonu marki Playstation
N-Gage nie boi się telefonu marki Playstation

Kuba, 29 lutego 2008, 14:31

Nokia, której konsolo-telefon N-Gage okazał się jedną, wielką, strategiczną klęską mimo zapowiedzi wcale się nie poddała. Pięć lat po premierze swojego pierwszego dziecka adresowanego specjalnie do graczy postanowiła stworzyć N-Gage 2.0. Projekt jednak przeszedł od tego czasu gigantyczną rewolucję.

Najlepiej sprzedające się gry w Japonii (18-24 lutego)

Przemysław Zamęcki, 29 lutego 2008, 14:21

Po krótkiej przerwie wracamy z notowaniami najlepiej sprzedających się gier video w Japonii. Podsumowanie jak zwykle zawdzięczamy analitycznej grupie Media Create. Tym razem zajmujemy się tygodniem pomiędzy 18 a 24 lutego.

Obniżki w polskim Codemasters
Obniżki w polskim Codemasters

Kuba, 29 lutego 2008, 13:59

Codemasters już od blisko roku samodzielnie wydaje własne gry w Polsce. Dokładny mechanizm dość oryginalnej na naszym rynku formy współpracy firmy z CD Projekt i LEM opisaliśmy w tej informacji. Dzięki tego typu suwerenności to właśnie Codemasters decyduje o cenie swoich produktów na polskim rynku i... zapowiada obniżki!

Marcus Fenix dyskutuje o Gears of War 2

Jiker, 29 lutego 2008, 13:45

Aktor John DiMaggio, znany szerzej jako osoba podkładająca głos Marcusowi Feniksowi, głównemu bohaterowi cyklu Gears of War, zdradził w rozmowie z australijskim IGN kilka szczegółów na temat drugiej odsłony jednej z najlepszych pozycji wydanych na konsolę Xbox 360.

Podsumowanie GDC 08
Podsumowanie GDC 08

Kuba, 29 lutego 2008, 12:59

Zakończyła się tegoroczna Game Developers Conference, czyli zapoczątkowana ponad dwadzieścia lat temu impreza dla producentów gier komputerowych i video z całego świata. Tym samym – czas na statystyki i podsumowania.

Płyta Blu-ray za mała dla kilku wersji językowych w MGS4
Płyta Blu-ray za mała dla kilku wersji językowych w MGS4

Misiek, 29 lutego 2008, 12:58

Metal Gear Solid 4 to w chwili obecnej chyba najbardziej oczekiwany exclusive na PS3, który pojawi się w sklepach (jak informowaliśmy wcześniej) 12 czerwca, zarówno w USA, jak i w Europie. Najwięksi fani nie pogardziliby możliwością wyboru języka japońskiego w dialogach w wersji PAL, jednak wygląda na to, że nie doczekamy się takiej opcji. Winą jest... zbyt mała pojemność płyty Blu-ray.

CD Projekt oficjalnym dystrybutorem pecetowego Mass Effect

Jiker, 29 lutego 2008, 12:55

Jeszcze dwa dni temu nie wiedzieliśmy dosłownie nic o polskiej premierze pecetowej wersji Mass Effect. Dzisiaj jednak, dzięki uprzejmości firmy CD Projekt, dowiedzieliśmy się, że będzie ona oficjalnym dystrybutorem gry na terenie naszego kraju (a także na terytorium Czech, Słowacji oraz Węgier).

Wieści dotyczące Counter Strike 2

Von Zay, 29 lutego 2008, 12:18

W najnowszym zwiastunie nadchodzącego odcinka GameTrailers TV, przy okazji o wzmianki o wizycie w siedzibie firmy Valve w Seattle, dosyć niespodziewanie padły słowa Counter Strike 2.

Nie tylko Electronic Arts jest zainteresowane wykupem Take-Two
Nie tylko Electronic Arts jest zainteresowane wykupem Take-Two

Misiek, 29 lutego 2008, 11:59

Kilka dni temu donosiliśmy Wam, że koncern Electronic Arts jest bardzo zainteresowany wykupem firmy Take-Two, która jest właścicielem tak znanych zespołów jak Rockstar (m.in. Grand Theft Auto, Manhunt), czy 2K Boston i 2K Austalia (ostatnio Bioshock). Teraz okazało się, że nie tylko „Elektronicy” są zainteresowani całą sprawą.

No Doubt w Guitar Hero III: Legends of Rock

Kuba, 29 lutego 2008, 11:39

No Doubt to powstały w 1986 roku zespół będący prawdziwą klasyką gatunku definiowanego jako „rock alternatywny”. Jakże zatem mogło go zabraknąć w grze o tytule Guitar Hero III: Legends of Rock.

Nowości na Virtual Console - Super Turrican i Psychosis
Nowości na Virtual Console - Super Turrican i Psychosis

Misiek, 29 lutego 2008, 11:26

Najnowsza aktualizacja Virtual Console powinna zainteresować zwłaszcza fanów SNES-a. Pewnie wielu z nich pamięta grę Super Turrican od studia Factor 5, która kilkanaście lat temu święciła triumfy na wielu platformach. Teraz, po uiszczeniu stosownej opłaty, posiadacze Wii mogą ją sobie odświeżyć.

Sins of a Solar Empire zdobywa coraz większe uznanie
Sins of a Solar Empire zdobywa coraz większe uznanie

Thorwalian, 29 lutego 2008, 11:23

Sins of a Solar Empire, innowacyjny RTS bazujący na systemie 4X sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. Do takiego prostego wniosku można dojść po przejrzeniu wyników sprzedaży, które właśnie opublikował wydawca programu, firma Stardock.

Nowe zestawy Playstation 3 dla Europy
Nowe zestawy Playstation 3 dla Europy

Kuba, 29 lutego 2008, 10:56

Sony stara się kusić do zakupu swojej najnowszej konsoli jak tylko może... Już wkrótce na rynku europejskim pojawią się dwa nowe zestawy zawierające Playstation 3. I nie tylko.

Grand Theft Auto IV wystarczy na sto godzin grania

Przemysław Zamęcki, 29 lutego 2008, 09:37

Jak długo chcielibyście móc grać w dobrą lub bardzo dobrą grę? Dziesięć godzin? Dwadzieścia? Pięćdziesiąt? Sto wystarczy? Bo właśnie tyle czasu ma zająć pełne ukończenie Grand Theft Auto IV.

PlayStation Network wzbogaci się o nowe tytuły z PSOne

Przemysław Zamęcki, 29 lutego 2008, 09:03

Zakupiliście PlayStation 3, a nie znacie ogromnego dorobku pierwszej konsoli Sony? Nie przerażają Was piksele wielkości pięści psujące radość z zakupionego niedawno telewizora HD? Jeżeli tak, to niesiemy Wam dzisiaj dobrą nowinę.

Druga odsłona gry Battlestations zapowiedziana
Druga odsłona gry Battlestations zapowiedziana

ult, 29 lutego 2008, 08:30

Węgierski oddział firmy Eidos pracuje nad drugą częścią gry Battlestations. Najnowszy produkt będzie sygnowany podtytułem Pacific i ponownie przeniesie nas w czasie do II Wojny Światowej.

Autorzy Titan Questa zamykają swoje podwoje

Przemysław Zamęcki, 29 lutego 2008, 08:29

Z przykrością informujemy, że firma Iron Lore, odpowiedzialna za diablopodobną grę Titan Quest i pomoc w pracach nad najnowszym dodatkiem do Warhammera 40000: Dawn of War z dniem 19 lutego przestała istnieć.

Konami precyzuje datę premiery Metal Gear Solid 4

Przemysław Zamęcki, 29 lutego 2008, 07:59

Ledwie przedwczoraj przedstawiliśmy Wam kilka istotnych informacji na temat Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, jakie padły w trakcie konferencji Destination PlayStation, a już w chwili obecnej Konami potwierdza wszystko to, co zostało tam powiedziane i przy okazji dodaje kilka nowych detali.