Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2008, 11:23

autor: Jiker

Devil May Cry 4 ze sprzedażą na poziomie 2 milionów egzemplarzy

Dla wielu dotychczasowych fanów cyklu Devil May Cry należących do obozu Sony, zapowiedź japońskiego Capcom, iż czwarta odsłona zostanie wydana w dwóch wersjach – dla konsoli PlayStation 3 oraz Xbox 360 – była godna potępienia. Jak się jednak okazało, a obrazują to doskonale wyniki światowej sprzedaży gry, był to ruch ze wszech miar udany i nie tak kontrowersyjny, jakby się mogło wcześniej wydawać.

Dla wielu dotychczasowych fanów cyklu Devil May Cry należących do obozu Sony, zapowiedź japońskiego Capcom, iż czwarta odsłona zostanie wydana w dwóch konsolowych wersjach – dla PlayStation 3 oraz Xbox 360 – była godna potępienia. Jak się jednak okazało, a obrazują to doskonale wyniki światowej sprzedaży gry, był to ruch ze wszech miar udany i nie tak kontrowersyjny, jakby się mogło wcześniej wydawać.

W oświadczeniu opublikowanym przez Capcom czytamy, że Devil May Cry 4 sprzedało się na całym świecie w liczbie dwóch milionów egzemplarzy. Dokonało tego w bardzo krótkim czasie – od amerykańskiej i europejskiej premiery gry minęło bowiem jedynie kilkanaście dni (japońska odbyła się pod koniec stycznia). A to jeszcze nie koniec. Jak dobrze wiemy, w kwietniu bieżącego roku na półkach sklepowych wyląduje także pecetowa edycja DMC 4. Z pewnością wpłynie ona na dalszą poprawę sprzedaży gry.

Bardzo dobry rezultat czwórki wywindował ja na pozycję najszybciej sprzedającej się odsłony w historii cyklu DMC. Sprzedaż całej serii wskoczyła z kolei na poziom 9 milionów egzemplarzy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Devil May Cry 4

Devil May Cry 4