Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2008, 14:43

autor: Jiker

MMORPG o tytule Champions Online oficjalnie zapowiedziane - pierwsze screeny!

Amerykańska firma Cryptic Studios pokusiła się o oficjalną zapowiedź swojej pierwszej w pełni autorskiej produkcji MMORPG, Champions Online. Gra, ujawniona w ostatnim numerze magazynu Game Informer, zostanie wydana wiosną 2009 roku.

Amerykańska firma Cryptic Studios pokusiła się o oficjalną zapowiedź swojej pierwszej w pełni autorskiej produkcji MMORPG, Champions Online. Gra, ujawniona w ostatnim numerze magazynu Game Informer, zostanie wydana wiosną 2009 roku i trafi na konsolę Xbox 360 oraz komputery klasy PC.

Champions Online nie będzie klasycznym przedstawicielem gatunku MMO. Wszystko dlatego, że powstanie w oparciu o przejęty od firmy Hero Games system RPG Champions, święcący triumfy od roku 1981. Wspólnie z nią na rynek trafią zatem podręczniki oraz poradniki – związane zarówno z planszową wersją Champions, jak i opracowywanym właśnie programem komputerowym.

W zamyśle twórców największe atuty Champions Online mają się wiązać z systemem walki oraz procesem tworzenia własnego bohatera. W przypadku tego pierwszego będziemy mieć do czynienia z czymś niewątpliwie rzadkim – pojedynki mają przypominać znane z konsol bijatyki oraz typowe gry akcji, a nie statyczne i zazwyczaj proste pod tym względem pozycje MMO. Nie oznacza to jednak, że w walkach zabraknie miejsca na taktykę. Okazuje się bowiem, że każdy przebywający w świecie gry przeciwnik będzie dysponować charakterystycznymi dla siebie umiejętnościami. Niektórych z nich unieszkodliwimy jedynie w przypadku odpowiedniego doboru technik oraz ciosów specjalnych. Od czasu do czasu natkniemy się nawet na takich wrogów, których pokonamy wyłącznie w momencie przeprowadzenia ataku większą grupą. Posłuży do tego funkcja zakładania drużyn składających się z kontrolowych przez graczy superbohaterów.

W zamierzeniach autorów każda bitwa, nawet ta najmniejsza, ma się odznaczać dynamiką i sporą dawką adrenaliny. Niezwykle zajmujący ma być także etap projektowania swojego wirtualnego alter ego. Do dyspozycji graczy oddany zostanie niezwykle rozbudowany edytor, który umożliwi im tworzenie najbardziej wymyślnych postaci. Nie tylko pod względem wizualnym, ale także z uwagi na umiejętności i stosowane techniki walki. Twórcy obiecują ogromną liczbę takowych akcji, zarzekając się jednocześnie, że większość z nich będziemy w stanie delikatnie modyfikować. Choćby poprzez zmianę koloru wypuszczanego przez nas fireballa.

Interesująco zapowiada się także kwestia wielkości świata gry. Uniwersum opracowywane przez Cryptic Studios nie będzie się składać z jednej krainy lub kontynentu. Wirtualną rzeczywistość będą tworzyć całe galaktyki, a nawet alternatywna rzeczywistość, do której dostaną się jedynie najodważniejsi gracze. Wirtualny świat nie będzie przy tym statyczny. Każda akcja wykonana przez gracza, każdy zaliczony quest ma szanse wpłynąć na relację pomiędzy rasami, czy też mieszkańcami poszczególnych kolonii. Wykonywanie najważniejszych zadań będzie z kolei mogło bardzo poważnie wpłynąć na kształt całego wszechświata.

Champions Online zostanie stworzona w technice cell-shading. Przypominamy, że dwie poprzednie produkcje Cryptic StudiosCity of Villains oraz City of Heroes – nie odznaczały się tą cechą.

Mamy nadzieję, że rozmach produkcji nie przytłoczy pracowników Cryptic Studios i zdołają oni dostarczyć na rynek produkcję nie odbiegającym w znaczny sposób od pierwotnych założeń. Poniżej prezentujemy zestaw kilku pierwszych zrzutów ekranowych ukazujących oprawę graficzną Champions Online. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy ponadto do odwiedzin oficjalnego serwisu poświęconego grze.

MMORPG o tytule Champions Online oficjalnie zapowiedziane - pierwsze screeny! - ilustracja #1

MMORPG o tytule Champions Online oficjalnie zapowiedziane - pierwsze screeny! - ilustracja #2

MMORPG o tytule Champions Online oficjalnie zapowiedziane - pierwsze screeny! - ilustracja #3

MMORPG o tytule Champions Online oficjalnie zapowiedziane - pierwsze screeny! - ilustracja #4

MMORPG o tytule Champions Online oficjalnie zapowiedziane - pierwsze screeny! - ilustracja #5