Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 20 lutego 2008, 12:55

autor: ult

Autodesk przejmuje Kynogon i stawia na rynek gier

Firma Autodesk poinformowała, że przejmie Kynogon, grupę odpowiedzialną za stworzenie Kynapse, popularnej technologii sztucznej inteligencji.

Firma Autodesk poinformowała, że przejmie Kynogon, grupę odpowiedzialną za stworzenie Kynapse, popularnej technologii sztucznej inteligencji.

Nie jest jeszcze wiadome, kiedy przejęcie Kynogon przez lidera rynku oprogramowania dla architektów i konstruktorów zostanie sfinalizowane, jednak przedstawiciele Autodesk mają nadzieję, że sprawa zostanie zakończona w przeciągu trzech miesięcy. Wówczas do obecnego portfolio Autodeska dołączą osiągnięcia francuskiej grupy, a jest się czym pochwalić, gdyż sztuczna inteligencja, opracowana przez Kynogon, została wykorzystana w ponad 65 tytułach, spośród których uwagę przykuwają Alone in the Dark 5, Crackdown, Fable 2 czy The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar.

Starszy vice szef Autodesk, Marc Petit, zapowiedział, że po połączeniu sił dwóch firm, skupią się one na stworzeniu narzędzia do projektowania profesjonalnych animacji i modeli 3D, które będzie można wykorzystać w silnikach graficznych. Do osiągnięcia tego celu, niezbędna jest, jak twierdzi członek ekipy Autodesk, ścisła współpraca ze specjalistami z Kynogon.

Ruch ten pokazuje także, że firma Autodesk dostrzega potencjał rynku gier video i chce jeszcze bardziej związać z nim swą przyszłość.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.