Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360
Okładka Nuclear Dawn (PC)

Nuclear Dawn

Nuclear Dawn to pierwszoosobowa strzelanina (FPS) z elementami taktycznymi, wyprodukowana przez studio InterWave. Gracz wciela się w dowódcę lub szeregowego żołnierza i bierze udział w walkach o kontrolę nad zasobami naturalnymi w świecie zniszczonym przez nuklearną zagładę.

Akcji | FPP | postapokalipsa

Okładka Nuclear Dawn (PC)

data premiery gry:

anulowana

X360

25wrz2011

PC

Nuclear Dawn to produkcja łącząca w sobie elementy strzelaniny z perspektywy pierwszej osoby oraz taktycznej strategii czasu rzeczywistego. Gra ta pierwotnie była zapowiadana jako modyfikacja do drugiej części Half-Life’a i dopiero z czasem przeobraziła się w pełni komercyjny twór.

Akcja Nuclear Dawn osadzona została w 2024 roku i rozgrywa się w postapokaliptycznym środowisku. Nuklearna zagłada doprowadziła gatunek ludzki na skraj wyginięcia, a nieliczni ocaleli przystąpili do wielkiej „Trzeciej” wojny. W trakcie zabawy jesteśmy świadkami zakrojonego na szeroką skalę konfliktu pomiędzy dwoma wrogo nastawionymi do siebie frakcjami, a mianowicie skupiającym zachodnie potęgi Konsorcjum Wolnych Stanów oraz reprezentującym interesy dawnych wschodnich mocarstw Imperium Ludu. Obu stronom konfliktu zależy na pozyskiwaniu reliktów upadłej cywilizacji oraz przejmowaniu kontroli nad resztkami zasobów naturalnych naszego globu.

Właściwa rozgrywka nastawiona jest na toczenie multiplayerowych potyczek drużynowych. Główną cechą wyróżniającą Nuclear Dawn na tle konkurencji jest obecność na placu boju dowódców, kontrolowanych bezpośrednio przez graczy. Do głównych obowiązków tych osób możemy zaliczać wyznaczanie zadań do wykonania, koordynowanie działań podwładnych, dostarczanie zaopatrzenia w miejsca o strategicznym znaczeniu, stawianie struktur obronnych, organizowanie ostrzałów artyleryjskich i monitorowanie poczynań sił przeciwnika. W miarę postępów w zabawie dowódcy uzyskują dostęp do nowych technologii, pozwalających na zdobycie przewagi nad konkurentem. Umiejętne zgranie dowódcy oraz podwładnych jest jednym z kluczy do osiągnięcia sukcesu.

W przypadku wcielania się w standardowego żołnierza możemy dokonywać wyboru pomiędzy postaciami reprezentującymi kilka różnych klas. Na uwagę zasługuje bogaty arsenał broni, obejmujący między innymi karabiny, shotguny, miniguny oraz ładunki wybuchowe. Dostępne są również ciekawe gadżety, między innymi kamuflaż oraz pancerz o dodatkowym działaniu ochronnym.

Walki rozgrywane są w głównej mierze na terenach zurbanizowanych (ulice wyniszczonych miast) oraz w placówkach wojskowych. Gra napędzana jest przez silnik graficzny Source, a więc ten sam engine, który posłużył do przygotowania drugiej części serii Half-Life.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-32  

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 77 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,3 / 10 na podstawie 76 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Nuclear Dawn

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Nuclear Dawn

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 GTS lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Nuclear Dawn 2 w planach studia InterWave
Nuclear Dawn 2 w planach studia InterWave

wiadomość15 kwietnia 2012

Nuclear Dawn – hybryda pierwszoosobowej strzelaniny (FPS) i strategii czasu rzeczywistego (RTS) doczeka się kontynuacji. Informację tę ujawnił Michael Beenen, dyrektor zarządzający InterWave Studios podczas rozmowy z użytkownikami serwisu reddit.

Wystartowała piąta edycja akcji Indie Royale - Nuclear Dawn, Fractal, Max & the Magic Marker oraz Super Crossfire
Wystartowała piąta edycja akcji Indie Royale - Nuclear Dawn, Fractal, Max & the Magic Marker oraz Super Crossfire

wiadomość6 stycznia 2012

Zgodnie z wytyczonym planem, kilkanaście godzin temu wystartowała piąta edycja akcji Indie Royale oferującej gry niezależne w konkurencyjnej cenie. The New Year’s Bundle, bo tak zatytułowano ten zestaw, zawiera następujące gry: Nuclear Dawn, Fractal, Max & the Magic Marker oraz Super Crossfire.

Nuclear Dawn za darmo do niedzieli – weekend z grą na Steamie
Nuclear Dawn za darmo do niedzieli – weekend z grą na Steamie

wiadomość16 grudnia 2011

Gra Nuclear Dawn będzie dostępna za darmo na Steamie do niedzieli. Do poniedziałku będzie można też kupić ją taniej. W ten sposób twórcy chcą zainteresować graczy swoją produkcją, w której połączono strzelankę sieciową ze strategią czasu rzeczywistego.

Nowa aktualizacja i darmowy weekend z grą Nuclear Dawn
Nowa aktualizacja i darmowy weekend z grą Nuclear Dawn

wiadomość29 listopada 2011

W dniach 1-5 grudnia udostępniona zostanie pełna wersja gry Nuclear Dawn. W tym czasie będziemy mogli za darmo sprawdzić wszelkie funkcjonalności oferowane przez produkcję zespołu InterWave Studios, a także wypróbować nowości wprowadzone za sprawą kolejnej aktualizacji.

Wieści ze świata (Uncharted 3: Oszustwo Drake'a, Fallout: New Vegas, Castlevania) 27/09/11
Wieści ze świata (Uncharted 3: Oszustwo Drake'a, Fallout: New Vegas, Castlevania) 27/09/11

wiadomość27 września 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o debiucie Nuclear Dawn, dodatkach do Fallout: New Vegas, Trofeach w Uncharted 3, a także 25-leciu serii Castlevania. Zapraszamy do lektury.

PC
X360