Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2011, 13:13

Wieści ze świata (Might & Magic: Heroes VI, Nuclear Dawn, LucasArts) 4/04/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o starciu sądowym twórcy Madden NFL z EA, nieznanym projekcie LucasArts, nowym zwiastunie Nuclear Dawn, a także terminie rozpoczęcia bety Might & Magic: Heroes VI. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o starciu sądowym twórcy Madden NFL z EA, nieznanym projekcie LucasArts, nowym zwiastunie Nuclear Dawn, a także terminie rozpoczęcia bety Might & Magic: Heroes VI. Zapraszamy do lektury.

Madden NFL

Robin Antonick, główny producent pierwszej części cyklu John Madden Football (znanego obecnie pod nazwą Madden NFL), zdecydował się pozwać firmę Electronic Arts. Przedmiotem sprawy są rzekomo 20-letnie zaległości z tytułu niewypłacania premii za sukces portów tejże gry wydanych na inne platformy, niż Commodore 64, PC oraz Apple II. Według Antonicka EA nie wywiązało się z kontraktu zawartego w 1986 roku, w którym zaznaczono, że należy mu się 1,5% zysków od każdej konwersji wykorzystującej zaprogramowane przez niego rozwiązania (m.in. technologię kamery 3D, bezpośrednich powtórek, a także model zachowania zawodników sterowanych przez sztuczną inteligencję). Twórca John Madden Football twierdzi, że do złamania umowy doszło m.in. w przypadku edycji na Sega Genesis. EA obstaje przy tym, że porty były produkowane zupełnie od podstaw. Zdaniem poszkodowanego, należy mu się odszkodowanie w wysokości nawet kilkudziesięciu milionów dolarów. Więcej szczegółów na Gamasutrze.

Wieści ze świata (Might & Magic: Heroes VI, Nuclear Dawn, LucasArts) 4/04/11 - ilustracja #1

LucasArts

Tim Longo, poprzedni dyrektor kreatywny marki Tomb Raider (Tomb Raider: Underworld, Tomb Raider Anniversary), został zatrudniony przez firmę LucasArts, gdzie będzie pełnił podobną rolę przy nieujawnionym projekcie. Warto dodać, że Longo pracował już niegdyś w firmie spod znaku Gwiezdnych Wojen. Do jego zadań należała m.in. produkcja Star Wars: Republic Commando oraz nadzór nad projektem Star Wars: Starfighter i Jedi Starfighter.

Nuclear Dawn

Sieciowa strzelanina z elementami RTS-a Nuclear Dawn, powstająca na bazie silnika Source, zostanie wydana we wrześniu tego roku. Taka informacja została zawarta w najnowszym teaserze dzieła InterWave Studios, które zapowiedziano oryginalnie w 2006 roku jako standardową modyfikację do Half-Life 2. Dowiedzieliśmy się również, że osoby wyjątkowo zainteresowane produkcją od czerwca będą mogły składać na nią zamówienia przedpremierowe. Dodatkową atrakcją dla preorderowców będzie możliwość wzięcia udziału w sierpniowych beta testach gry.

Angry Birds Rio

Angry Birds Rio – specjalna wersja bestsellerowej gry zręcznościowo-logicznej autorstwa fińskiego studia Rovio – w ciągu dziesięciu dni od premiery została pobrana przez użytkowników smartfonów 10 milionów razy. Niestety, producent nie dodał, na której platformie (Android lub iOS) gra poradziła sobie lepiej. Można się jednak spodziewać, że pozycję opracowaną we współpracy z twórcami filmu animowanego Rio ściągnęło więcej osób dysponujących urządzeniami wyposażonymi w system Google. Dlaczego? To proste – Anrgy Birds Rio jest w tym przypadku darmowe, podczas gdy użytkownicy iPhone’a muszą zapłacić za grę 1 dolara.

Might & Magic: Heroes VI

Do sieci wyciekły szczegóły planu wydawniczego firmy Ubisoft. Wynika z nich, że beta testy gry Might & Magic: Heroes VI rozpoczną się 20 kwietnia. Przypominamy, że pełna wersja najnowszej odsłony cyklu Heroes of Might & Magic zadebiutuje na polskim rynku w wersji w pełni zlokalizowanej 24 czerwca.

Wieści ze świata (Might & Magic: Heroes VI, Nuclear Dawn, LucasArts) 4/04/11 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Dungeon Siege III

The Elder Scrolls V: Skyrim

L.A. Noire

Call of Juarez: The Cartel

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Shift 2 Unleashed - życzenia użytkowników Gramy!