Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2011, 14:30

autor: Olek

Zobacz nowe oblicze Wiedźmina

Zmęczona, pokryta bliznami i groźnie wyglądająca... Taka jest nowa twarz Geralta z Rivii, która zdobić będzie okładkę gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Deweloperzy ze studia CD Projekt RED uznali, że tytułowy wiedźmin powinien mieć oblicze bliskie opisanemu w książkach Andrzeja Sapkowskiego. Innymi słowy, bohater gry urodą grzeszyć nie będzie.

Zmęczona, pokryta bliznami i groźnie wyglądająca... Taka jest nowa twarz Geralta z Rivii, która zdobić będzie okładkę gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Deweloperzy ze studia CD Projekt RED uznali, że tytułowy wiedźmin powinien mieć oblicze bliskie opisanemu w książkach Andrzeja Sapkowskiego. Innymi słowy, bohater urodą grzeszyć nie będzie.

Zobacz nowe oblicze Wiedźmina - ilustracja #1

„Każda z blizn zdobiących tę twarz kryje jakąś historię, natomiast zniszczona cera i bladość Geralta to konsekwencja wieloletniego nadużywania śmiertelnie trujących mikstur. Jest On zmęczony, może nawet wykończony. Jednocześnie wygląda jakby czuwał, zawsze gotowy podjąć nowe wyzwania” - tymi słowami twórcy gry tłumaczą metamorfozę wyglądu głównego bohatera, który w ciągu ponad trzech lat od premiery pierwszej części Wiedźmina zdążył mocno się postarzeć.

Ich zdaniem, taki Geralt jest jednak bliższy literackiemu pierwowzorowi, który na kartach powieści Andrzeja Sapkowskiego samokrytycznie mówi o sobie „ale ja mam paskudną gębę”. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że spoglądający tak groźnym wzrokiem ze sklepowych półek Biały Wilk nie odstraszy potencjalnych klientów.

Przypomnijmy, że premiera gry zaplanowana została na 17 maja. Już teraz Wiedźmina 2 zamawiać możecie w sklepie gry-online.pl. W przedsprzedaży Edycja Premium oferowana jest za 99,99 zł.