Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2011, 18:05

autor: Olek

Anno 2070 – strategiczne zmagania z klimatem

Koncern Ubisoft zapowiedział dziś kolejną odsłonę popularnego cyklu pecetowych strategii ekonomicznych. Anno 2070 przeniesie graczy w nieodległą przyszłość, gdzie ludzkość zmagać się będzie z groźnymi zmianami klimatu. Produkcją gry zajmują się studia Ubisoft Blue Byte oraz Related Designs. Premiera Anno 2070 planowana jest na czwarty kwartał tego roku.

Koncern Ubisoft zapowiedział dziś kolejną odsłonę popularnego cyklu pecetowych strategii ekonomicznych. Anno 2070 przeniesie graczy w nieodległą przyszłość, gdzie ludzkość zmagać się będzie z groźnymi zmianami klimatu. Produkcją gry zajmują się znane z serii The Settlers studio Ubisoft Blue Byte oraz deweloperzy dwóch wcześniejszych części cyklu – Anno 1701 i Anno 1404, czyli ekipa Related Designs. Premiera Anno 2070 planowana jest na czwarty kwartał tego roku.

Seria Anno ma wśród komputerowych strategów grono wiernych fanów. Jej ostatnia odsłona – Anno 1404 - wydana została w 2009 roku i zebrała wiele bardzo pochlebnych ocen (recenzent serwisu GRYOnline.pl przyznał jej notę 8,5/10). Twórcy doszli jednak do przekonania, że czas już na małą „rewolucję”, za którą uznać można pomysł przeniesienia akcji w przyszłość.

Anno 2070 – strategiczne zmagania z klimatem - ilustracja #1

- Dzięki temu, że gra osadzona jest w przyszłości i nie trzeba się było trzymać faktów historycznych, deweloperzy mogli puścić wodze wyobraźni bardziej niż przy poprzednich częściach – przekonuje Caroline Stevens z Ubisoftu. - To oryginalna kontynuacja uznanej serii, którą pokochają tak fani, jak i osoby, które po raz pierwszy zetkną się z Anno.

Według zapewnień wydawcy, Anno 2070 stanowić ma połączenie sprawdzonych elementów, które zapewniły sukces poprzednim odsłonom cyklu, oraz zupełnie nowych rozwiązań w mechanice rozgrywki. Gracze będą mogli budować ogromne metropolie, na niespotykaną we wcześniejszych grach z serii skalę. Podejmowane decyzje mają w dynamiczny sposób oddziaływać na środowisko, wygląd wirtualnego świata przyszłości i pragnienia zamieszkujących go obywateli.

Anno 2070 – strategiczne zmagania z klimatem - ilustracja #2

W grze pojawią się dwie frakcje podążające odmiennymi ścieżkami rozwoju – ekologiczną i przemysłową. W trybie zabawy solowej przewidziano obfitującą w wyzwania kampanię główną oraz opcję rozgrywki bez końca (continous mode). Nie zabraknie również możliwości gry wieloosobowej za pośrednictwem sieci Internet z innowacyjnymi funkcjami, pozwalającymi utrzymywać kontakty z graczami z całego świata.

Oprawa wizualna, która była dużym atutem poprzednich części serii Anno, ma być jeszcze bardziej atrakcyjna za sprawą nowego silnika graficznego opracowanego przez studio Related Designs. Więcej szczegółowych informacji dotyczących nowej gry już niedługo pojawi się na oficjalnej stronie cyklu.

Anno 2070 – strategiczne zmagania z klimatem - ilustracja #3

Anno 2070 – strategiczne zmagania z klimatem - ilustracja #4