Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Anno 1404: Venice (PC)

Anno 1404: Wenecja PC

Anno 1404: Venice

Oficjalny dodatek do wydanej w 2009 roku strategii ekonomicznej Anno 1404, będącej czwartą odsłoną serii zapoczątkowanej ponad dekadę wcześniej przez studio Max Design.

To jest dodatek do gry Anno 1404.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | kolonizacyjne | multiplayer | renesans | budowa miasta

PC Windows
Okładka Anno 1404: Venice (PC)

producent: Related Designs

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25lutego2010

25lutego2010

pudełko PL

Anno 1404: Wenecja to rozszerzenie do czwartej odsłony popularnego cyklu strategii ekonomicznych. W ramach dodatku otrzymujemy szansę wpłynięcia na rozkwit kultury weneckiej oraz przetestowania nowego trybu rozgrywki wieloosobowej.

Pojawienie się wśród frakcji niezależnych regionu weneckiego wiąże się z udostępnieniem szeregu nowości. Instalując dodatek otrzymujemy zatem możliwość skorzystania z dwóch nowych statków handlowych – a dokładnie rzecz ujmując małych i dużych kog. Zapewniają one sprawniejsze handlowanie wytworzonymi dobrami.

Graczom, którzy nie boją się ubrudzić sobie rąk dodatek oferuje nowe formy rywalizacji z wrogimi państwami. Anno 1404: Wenecja wzbogaca grę o możliwość sabotowania postępów przeciwnika. Zajmują się tym bazy operacyjne szkolące szpiegów. Ci potrafią zinfiltrować obce miasto po czym dokonać szeregu akcji, takich jak zatruwanie studzien, wywoływanie pożarów, czy sprowadzanie fałszywych proroków. Drugą nowością jest wprowadzenie rad miejskich. Da się nimi manipulować oraz kupować w nich miejsca, jak również zdobywać klucze do miast. Wszystko to, by bez rozlewu krwi przejąć kontrolę nad cudzą metropolią.

W dodatku zawarto ponadto trzysta nowych misji typu „wyścig handlowy” i „załadunek statków”, wiele wyzwań, a także sześćdziesiąt dodatkowych przedmiotów. Nabywca Anno 1404: Wenecja otrzymuje ponadto możliwość odkrycia i eksploracji nowego rodzaju wyspy – wyspy wulkanicznej.

Istotną nowością jest opcja multiplayer. Dzięki niej gracze są w stanie nie tylko rywalizować między sobą, ale również zawiązać sojusz i kooperować w walce z przeciwnikiem sterowanym przez komputer. W jednej sesji uczestniczyć może do czterech osób.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 464 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Anno 1404: Wenecja

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Anno 1404: Wenecja

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Core 2 Duo 2.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB, 6 GB HDD, Windows 2000/XP/Vista
Anno 1404: Wenecja - recenzja gry
Anno 1404: Wenecja - recenzja gry

Recenzja 4 marca 2010, 12:15

Drugą nowością jest wprowadzenie rad miejskich. Da się nimi manipulować oraz kupować w nich miejsca, jak również zdobywać klucze do miast. Wszystko to, by bez rozlewu krwi przejąć kontrolę nad cudzą metropolią. Oczywiście, taka zabawa przerasta możliwości prostych chłopów, dlatego wśród naszych podwładnych najpierw muszą znaleźć się patrycjusze. Rozgrywki tego typu trwają długo i wymagają sporych nakładów, ale jednocześnie dają olbrzymią satysfakcję. Wraz ze szpiegostwem wzbogacają zabawę o możliwość psucia krwi konkurentom bez potrzeby uciekania się do rozwiązań zbrojnych, co świetnie wpisuje się w charakter serii Anno.