Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 stycznia 2010, 09:34

Potężna porcja plotek o grach MMO od Bungie i Blizzard, nowym Anno i innych

Jak dotąd 2010 plotkami stoi. Nie będzie przesadą, jeśli stwierdzimy, że jesteśmy wręcz zalewani kolejnymi ich falami. Dzisiaj opowiemy m.in. o spekulacjach odnośnie nowych gier MMO od Bungie i Blizzard, Rock Band 3, nowym Anno oraz kontynuacjach Bully i NBA Jam.

Jak dotąd 2010 plotkami stoi. Nie będzie przesadą, jeśli stwierdzimy, że jesteśmy wręcz zalewani kolejnymi ich falami. Dzisiaj opowiemy m.in. o spekulacjach odnośnie nowych gier MMO od Bungie i Blizzard, Rock Band 3, nowym Anno oraz kontynuacjach Bully i NBA Jam.

 

Potężna porcja plotek o grach MMO od Bungie i Blizzard, nowym Anno i innych - ilustracja #1

Skasowany projekt Halo MMO, nad którym pracowało Ensemble Studios

 

Wczoraj pisaliśmy o spekulacjach, według których Infinity Ward pracuje obecnie nad grą typu MMO. Okazuje się, że nie tylko oni mają chrapkę na podbicie tego gatunku. Na serwisie Gamasutra pojawiło się umieszczone przez Bungie ogłoszenie, w którym informują o chęci zatrudnienia projektanta doświadczonego w „inwestowaniu przez graczy”. W ofercie zamieszczone są szczegóły tłumaczące co to określenie oznacza. Wspominane są m.in. zdobywanie Osiągnięć, budowanie ekonomi świata gry, nagrody dla graczy itp. Sugeruje to, że będzie to produkcja typu MMO. Przypomnijmy, że nieistniejące już Ensemble Studios pracowało nad Halo MMO. Co prawda, Bungie zarzeka się, że Halo: Reach będzie ich pożegnaniem z tym uniwersum, nie da się jednak ukryć, że tworzenie gry typu Massively Multiplayer Online to olbrzymia inwestycja i oparcie się na uwielbianej przez miliony marce zdecydowanie zwiększyłoby jej szanse na sukces.

Francuski serwis NoFrag dostarczył nam z kolei plotek o następnej grze Blizzard Entertainment. Według tych informacji miałby to być projekt MMOFPS osadzony w futurystycznym uniwersum. Tytuł ten posiadałby dwie warstwy - społecznościową na wzór The Sims Online oraz drugą, gdzie toczyłyby się wszystkie bitwy.

 

Potężna porcja plotek o grach MMO od Bungie i Blizzard, nowym Anno i innych - ilustracja #2

Anno 1404

 

Nie próżnuje też Ubi Soft. Firma ta zarejestrowała nazwę Dawn of Discovery: The Harbor. Przypomnijmy, że pod tytułem Dawn of Discovery ukazują się w Stanach Zjednoczonych gry z serii Anno. Sam podtytuł – The Harbor (czyli przystań) sugeruje, że nie będzie to pełnoprawna kontynuacja serii. Zamiast tego należy spodziewać się raczej nowego dodatku, lub też może uproszczonej wersji tej marki przeznaczonej na Wii, konsole przenośne, czy też iPhone.

 

Potężna porcja plotek o grach MMO od Bungie i Blizzard, nowym Anno i innych - ilustracja #3

NBA Jam

 

Kilka dni temu informowaliśmy o możliwym wskrzeszeniu przez EA Sports starego dobrego NBA Jam. Teraz, dzięki serwisowi Eurogamer dowiedzieliśmy się, że twórca serii - Mark Turmell został właśnie zatrudniony w specjalizującym się w grach sportowych studiu EA Tiburon, co czyni powrót klasycznej marki znacznie bardziej prawdopodobnym.

Ponadto najnowszy numer brytyjskiej wersji PlayStation Official Magazine tradycyjnie przyniósł kolejną porcję plotek i spekulacji. Na pierwszy ogień pójdzie Rock Band 3, które miałoby posiadać akcesoria umożliwiające nam opanowanie gry na prawdziwych instrumentach muzycznych. Sama idea nie jest nowa, sporo profesjonalnych muzycznych programów edukacyjnych posiada podobną opcję. Warto też wspomnieć o Guitar Rising - skasowanej niestety grze, która w skrócie była klonem Gitar Hero, tyle że jako kontrolera zamiast plastikowej zabawki używała prawdziwej gitary.

 

Potężna porcja plotek o grach MMO od Bungie i Blizzard, nowym Anno i innych - ilustracja #4

Pokaz możliwości Disney Star Guitarist

 

Z kolei na zeszłorocznym CES odbyła się prezentacja Disney Star Guitarist, choć potem o projekcie tym słuch zaginał. Więcej szczęścia miało Fretlight, czyli specjalnie zmodyfikowana prawdziwa gitara, która po podłączeniu do komputera umożliwiała zabawę i naukę dzięki dołączanemu oprogramowaniu. Nie da się jednak ukryć, że Electronic Arts dysponuje zdecydowanie większymi środkami i byłoby w stanie rozpropagować taki typ rozrywki znacznie bardziej niż wspomniane poprzednie produkty tego typu. Nie mówiąc już o tym, że w przypadku Rock Band 3 taka „nauka poprzez zabawę” nie ograniczałaby się zapewne tylko do gitary.

Najnowszy numer PlayStation Official Magazine przyniósł też plotki o zmierzających na PSP produkcjach pinballowych bazujących na Uncharted, Pain oraz Hot Shots Golf. Ponownie możemy też przeczytać o Bully 2 (co wydaje się potwierdzać wcześniejsze doniesienia), oraz o grze, w której głównym bohaterem miałby być Ghost z Modern Warfare 2 (o czym słuchy chodziły już od pewnego czasu).

 

Potężna porcja plotek o grach MMO od Bungie i Blizzard, nowym Anno i innych - ilustracja #5

 

Pozostańmy jeszcze przy tematyce Call of Duty. W piśmie znalazły się także spekulacje, że już wkrótce Modern Warfare 2 otrzyma nowe tryby rozgrywki multiplayer. Pisaliśmy już wcześniej o ukrytych trybach dostępnych w wersji pecetowej, co rodziło podejrzenia, że DLC będzie polegać na odblokowywaniu elementów, które były na płycie już w dniu premiery. Okazuje się, że nie tylko pecetowcy lubią grzebać w bebechach gier. Ta sama sztuczka udała się graczom na Xboksie 360, dzięki czemu dobrali się do trybu „Global Thermonuclear War”, rezultaty czego można podziwiać na filmiku.