Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieX360PS3Wii
Okładka The Beatles: Rock Band (X360)

The Beatles: Rock Band

Wyjątkowe wydawnictwo dla każdego fana liverpoolskiej czwórki. W produkcji możemy sprawdzić swoje umiejętności gry na imitacjach gitar i perkusji oraz zaśpiewać kultowe utwory The Beatles.

Towarzyskie | muzyczne | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Okładka The Beatles: Rock Band (X360)

data premiery gry:

9wrz2009

PS3 X360 Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Beatles: Rock Band stanowi wyjątkowy odłam głównego cyklu marki Rock Band. Produkcja, niczym w przypadku Guitar Hero: Aerosmith oraz Guitar Hero: Metallica, poświęcona została w całości i przede wszystkim jednemu tylko zespołowi. Akurat w tym przypadku wybór padł na absolutną gwiazdę muzyki rozrywkowej – liverpoolski kwartet The Beatles. Dzieło przygotowała firma Harmonix przy współpracy z wydawcą, koncernem Electronic Arts.

W ramach nowego Rock Band twórcy zawarli 45 kompozycji The Beatles. Wśród nich zamieszczono zarówno kawałki kultowe, jak i te mniej znane, lecz równie dobre, pochodzące z okresu, gdy Paula McCartney’a i spółkę fascynowała psychodelia. Warto zaznaczyć, że pod uwagę przy układaniu ścieżki dźwiękowej wzięte pod uwagę zostały wszystkie albumy z bogatej dyskografii zespołu. Systematycznie baza ta jest uzupełniona o nowe piosenki, udostępniane w paczkach za pośrednictwem serwisów Xbox Live, PlayStation Network oraz WiiConnect24.

To niezwykłe, z punktu widzenia wszystkich zagorzałych fanów lat 60. i muzyki spod znaku ówczesnego rocka i psychodelik, wydawnictwo nie wyróżnia się systemem rozgrywki, który jest identyczny do tego, znanego z dwóch odsłon cyklu Rock Band. W grze zastosowano sprawdzone mechanizmy. Gracze śpiewają do mikrofonów, grają na imitacjach gitar (nawiązującym stylem wykonania do instrumentów The Beatles) oraz uderzają w plastikowe pady perkusji. Zdobywają przy tym punkty, dzięki którym mogą awansować do kolejnych etapów rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 384 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9 / 10 na podstawie 23 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 229,90 PLN

Gry podobne do The Beatles: Rock Band

Klasyfikacja PEGI The Beatles: Rock Band

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe The Beatles: Rock Band

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
The Beatles: Rock Band - recenzja gry
The Beatles: Rock Band - recenzja gry

Recenzja 14 września 2009, 14:04

Gra ma doprawdy niesamowitą oprawę wizualną. Słowo „niesamowita” bywa używane lekkomyślnie, ale w tym przypadku momentami aż ciężko uwierzyć, że to dzieje się naprawdę. I nie chodzi oczywiście o poziom stricte technologiczny, ale o warstwę artystyczną. Wyjątkiem może być tylko intro oraz outro, które mogłyby śmiało pretendować do Oscara za najlepszy film krótkometrażowy. Dzieła sztuki. Ale wracając do samej gry – w pierwszym etap kariery cyfrowe wersje Fab Four (kreskówkowo-realistyczne) dają absolutne koncerty, wystrzeliwując w eter trzyminutowe pociski, pod którymi ugina się czasoprzestrzeń. Szalone fanki wypluwają płuca, tłumy szaleją, a chłopcy niewinnie gibią się do rytmu. Jeszcze nigdy cyfrowy tłum nie był tak porywający i autentyczny. To raz. Dwa – to audiowizualny teatr doznań w zaciszu Abbey Road, gdzie z każdym kolejnym akordem pogrążamy się w krainie celofanowych kwiatów, morsów, „and I notice it's turning”, miłości. Miłości, w której zamyka się przekaz Beatlesów jako zespołu i przekaz The Beatles: Rock Band jako gry. Przejdźcie i zobaczcie outro.

6 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

Maslo47

Damon Salvatore

Ja2ger

ostatnio oglądali:

mrostros

koko5329qq

PS3
X360
Wii