Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2016, 13:46

autor: Draug

Wieści ze świata (Remedy / Alan Wake 2, Rock Band, Doom, Steam, EVE: Valkyrie) 22/4/2016

Dziś piszemy o domniemanym rozpoczęciu prac nad grą Alan Wake 2, bliskim wstrzymaniu sprzedaży The Beatles: Rock Band, nadchodzących streamach Dooma, możliwym wprowadzeniu waluty bitcoin na Steamie, zapowiedzi funkcji cross-platform w EVE: Valkyrie oraz o darmowym weekendzie z Rocket League i Company of Heroes 2. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Remedy Entertainment już pracuje nad grą Alan Wake 2?

Choć dopiero co miała miejsce premiera Quantum Break, wygląda na to, że w studiu Remedy Entertainment już trwają dość zaawansowane prace nad kolejną grą. Tak wynika z zamieszczonych w serwisie LinkedIn CV głównego projektanta i naczelnego scenarzysty zespołu – obaj wpisali sobie pracę nad „nieujawnionym projektem” (dzięki, GamerCenterOnline). Wysoce prawdopodobne wydaje się, że mowa tu o Alanie Wake’u 2 – w listopadzie Sam Lake (szef Remedy) otwarcie zdradził, że jego zespół ma w planach kontynuację udanego horroru z 2010 roku, poza tym Quantum Break zawiera sugestywne nawiązania do tej produkcji (jak choćby wirtualny serial o wymownym tytule Alan Wake’s Return). Co ciekawe, lead designer zajmuje się ową niezapowiedzianą grą już od dziewięciu miesięcy, więc można przypuszczać, że projekt nie jest dopiero w zarodku.

The Beatles: Rock Band wkrótce zniknie ze sprzedaży

Studio Harmonix poinformowało fanów serii Rock Band, że 5 maja z Music Store znikną 32 utwory zespołu The Beatles – czyli de facto cała zawartość świetnie przyjętej gry The Beatles: Rock Band z 2009 roku. Przyczyną jest kończąca się (i nieprzedłużana) umowa licencyjna. Oczywiście osoby, które już mają w posiadaniu twórczość liverpoolskiej czwórki albo nabędą ją przed 5 maja, będą mogły cieszyć się nią również po tej dacie. Warto jeszcze wspomnieć, że to nie pierwszy raz, gdy ma miejsce taka sytuacja – Harmonix regularnie donosi o kolejnych piosenkach znikających z oferty (więcej znajdziecie tutaj).

Darmowy weekend z Rocket League i Company of Heroes 2

Na Steamie rozpoczął się darmowy weekend z grami Rocket League i Company of Heroes 2. Zarówno w piłkarską samochodówkę studia Psyonix, jak i drugowojennego RTS-a zespołu Relic Entertainment można grać bez ograniczeń do niedzieli do godz. 22:00. Oprócz tego oba tytuły do poniedziałku można nabyć w promocyjnych cenach – Rocket League za 11,99 euro (ok. 52 zł), a Company of Heroes 2 za 10,19 euro (ok. 44 zł).

Doom – wkrótce streamy z edytorem SnapMap i kampanią

W ostatnich tygodniach kampania promocyjna gry Doom skupiała się na trybie multiplayer, ale w najbliższych dniach ulegnie to zmianie. W poniedziałek studio id Software zaprezentuje edytor SnapMap (25 kwietnia o godz. 20:00), pokazując jego możliwości w odniesieniu do trybu jedno- i wieloosobowego, a w środę zobaczymy niepokazywany wcześniej etap w kampanii fabularnej (27 kwietnia o godz. 20:00). Obie prezentacje odbędą się w formie transmisji na żywo w serwisie Twitch.tv, na kanale firmy Bethesda Softworks.

Bitcoin stanie się kolejną walutą dostępną na Steamie?

Wygląda na to, że w niedalekiej przyszłości Steam wprowadzi opcję dokonywania płatności przy użyciu kolejnej waluty – elektronicznych bitmonet (bitcoin). Tak wynika z ogłoszenia, które firma Valve Software jakoby zamieściła na swoim zamkniętym forum deweloperskim, a które wydostało się na światło dzienne za sprawą zrzutu ekranu na Reddicie. Ceny w walutach lokalnych (w naszym przypadku euro) miałyby być przeliczane na bitcoiny według aktualnych kursów wymiany, a korporacja Gabe’a Newella korzystałaby przy tych operacjach z pomocy zewnętrznego usługodawcy.

EVE: Valkyrie z funkcją cross-platform dla różnych gogli VR

Podczas trwającej właśnie imprezy EVE Fanfest studio CCP Games ujawniło, że w przyszłości sieciowa kosmiczna strzelanka EVE: Valkyrie zaoferuje funkcje cross-platform dla użytkowników różnych gogli VR (dzięki, Polygon). Gra zadebiutowała pod koniec marca jako tytuł startowy Oculus Rifta, a w nadchodzących miesiącach ma trafić także w ręce posiadaczy PlayStation VR (w październiku) i HTC Vive (jeszcze nie wiadomo kiedy).

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: