Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCPS4
Okładka EVE: Valkyrie - Warzone (PC)
OkładkaEVE: Valkyrie - Warzone (PC)

EVE: Valkyrie - Warzone

Ukierunkowany na rozgrywkę wieloosobową kosmiczny symulator, osadzony w uniwersum wykreowanym przez studio Crowd Control Productions (CCP Games) na potrzeby gry MMO EVE Online.

Symulacje | science fiction | symulator kosmiczny | kooperacja | Oculus Rift | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

EVE: Valkyrie - Warzone Premiera

28mar2016

PC

13paź2016

PS4

Gry podobne do EVE: Valkyrie - Warzone

Star Citizen

Elite: Dangerous

Star Conflict

EVE: Valkyrie – Warzone to symulator kosmiczny na platformę PS4 i PC osadzony w tym samym uniwersum co gry EVE Online oraz DUST 514. Wszystkie trzy produkcje opracowało studio CCP Games.

Produkcja pierwotnie zadebiutowała w marcu 2016 roku na konsoli PlayStation 4 i PC-tach, jako EVE: Valkyrie. Gra wymagała do działania gogli rzeczywistości wirtualnej (PlayStation VR na sprzęcie Sony i HTC Vive lub Oculus Rift na komputerach), jednak w kolejnych miesiącach była stale rozwijana. Wreszcie we wrześniu 2017 roku ukazała się duża, darmowa aktualizacja, przy której zmieniono tytuł gry na EVE: Valkyrie – Warzone. Największą nowością wprowadzoną przez tę wersję jest możliwość zabawy w tradycyjny sposób, na ekranie monitora/telewizora przy użyciu padów, lub myszki i klawiatury. Oprócz tego deweloperzy dodali nowe mapy, kolejną klasę maszyn Covert czy tryb Extraction, będący kosmiczną wariacją na temat klasycznego Capture The Flag.

Fabuła

Akcja EVE: Valkyrie – Warzone toczy się w odległej przyszłości, w czasach gdy ludzkość skolonizowała niezliczone planety. Opowieść rozgrywa się w galaktyce nazwanej Nowym Edenem, do której przed tysiącleciami prowadziła z Drogi Mlecznej brama podprzestrzenna. Jej załamanie odseparowało lokalnych mieszkańców od reszty ludzkości i zmusiło ich do utworzenia samowystarczalnych społeczności. Ostatecznie podzielili się oni na pięć głównych frakcji, które zaczęły konkurować ze sobą o surowce i przestrzeń do rozwoju. Rywalizacja ta czasem odbywa się bez rozlewu krwi, ale najczęściej konflikty między nacjami rozwiązywane są siłowo.

Mechanika

EVE: Valkyrie – Warzone koncentruje się na wieloosobowych kosmicznych bitwach. Gracze zasiadają w kokpitach myśliwców znanych z EVE Online, ale zabawa nie przypomina tego, czego możemy doświadczyć w tym MMO. O wyniku starć decydują bowiem umiejętności użytkowników, a nie statystyki ich postaci, zaś same potyczki mają mniejszą skalę.

Dostępne maszyny podzielono na kilka głównych kategorii. Każdy z pojazdów nie tylko inaczej wygląda, ale ma też inne cechy oraz Ultra, czyli specjalny atak, mogący zmienić przebieg całej walki. Assault to klasa zwinnych, szybkich i całkiem potężnych pojazdów, które jednak nie mają świetnego pancerza i tarczy. Tymi mogą się pochwalić statki typu Heavy, które dodatkowo dysponują dużą siłą ognia, ale za to są dość wolne. Z kolei jednostki należące do Support mają ciekawe moce przydające się innym członkom drużyny, np. mogą szybko pozbawić przeciwnika osłony, odsłaniając go na atak silniejszych kolegów. Natomiast Covert to specjalna kategoria, do której zalicza się m.in. Shadow – pojazd potrafiący się maskować i atakować z zaskoczenia.

Tryby gry

Produkcja przeznaczona jest głównie do zabawy w multiplayerze, ale pozwala też na wykonywanie misji singleplayer w ramach kampanii Chronicles, odtwarzającej wspomnienia niektórych pilotów. Oprócz tego możemy testować statki w trybie Test Arena, zapoznawać się z mapami w Scout, odpierać kolejne fale wrogów w Survivalu oraz brać udział w klasycznych formach zabawy, jak Team Deathmatch.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 2,1 / 10 na podstawie 183 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,7 / 10 na podstawie 80 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI EVE: Valkyrie - Warzone

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

EVE: Valkyrie - Warzone Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Oculus Rift
  • Zalecane:
  • Oculus Rift
PC
PS4