Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePS4PC
Okładka EVE: Valkyrie - Warzone (PS4)

EVE: Valkyrie - Warzone

Ukierunkowany na rozgrywkę wieloosobową kosmiczny symulator, osadzony w uniwersum wykreowanym przez studio Crowd Control Productions (CCP Games) na potrzeby gry MMO EVE Online.

Symulacje | science fiction | symulator kosmiczny | multiplayer | kooperacja | Oculus Rift | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Okładka EVE: Valkyrie - Warzone (PS4)

data premiery gry:

28mar2016

PC

13paź2016

PS4

EVE: Valkyrie – Warzone to symulator kosmiczny na platformę PS4 i PC osadzony w tym samym uniwersum co gry EVE Online oraz DUST 514. Wszystkie trzy produkcje opracowało studio CCP Games.

Produkcja pierwotnie zadebiutowała w marcu 2016 roku na konsoli PlayStation 4 i PC-tach, jako EVE: Valkyrie. Gra wymagała do działania gogli rzeczywistości wirtualnej (PlayStation VR na sprzęcie Sony i HTC Vive lub Oculus Rift na komputerach), jednak w kolejnych miesiącach była stale rozwijana. Wreszcie we wrześniu 2017 roku ukazała się duża, darmowa aktualizacja, przy której zmieniono tytuł gry na EVE: Valkyrie – Warzone. Największą nowością wprowadzoną przez tę wersję jest możliwość zabawy w tradycyjny sposób, na ekranie monitora/telewizora przy użyciu padów, lub myszki i klawiatury. Oprócz tego deweloperzy dodali nowe mapy, kolejną klasę maszyn Covert czy tryb Extraction, będący kosmiczną wariacją na temat klasycznego Capture The Flag.

Fabuła

Akcja EVE: Valkyrie – Warzone toczy się w odległej przyszłości, w czasach gdy ludzkość skolonizowała niezliczone planety. Opowieść rozgrywa się w galaktyce nazwanej Nowym Edenem, do której przed tysiącleciami prowadziła z Drogi Mlecznej brama podprzestrzenna. Jej załamanie odseparowało lokalnych mieszkańców od reszty ludzkości i zmusiło ich do utworzenia samowystarczalnych społeczności. Ostatecznie podzielili się oni na pięć głównych frakcji, które zaczęły konkurować ze sobą o surowce i przestrzeń do rozwoju. Rywalizacja ta czasem odbywa się bez rozlewu krwi, ale najczęściej konflikty między nacjami rozwiązywane są siłowo.

Mechanika

EVE: Valkyrie – Warzone koncentruje się na wieloosobowych kosmicznych bitwach. Gracze zasiadają w kokpitach myśliwców znanych z EVE Online, ale zabawa nie przypomina tego, czego możemy doświadczyć w tym MMO. O wyniku starć decydują bowiem umiejętności użytkowników, a nie statystyki ich postaci, zaś same potyczki mają mniejszą skalę.

Dostępne maszyny podzielono na kilka głównych kategorii. Każdy z pojazdów nie tylko inaczej wygląda, ale ma też inne cechy oraz Ultra, czyli specjalny atak, mogący zmienić przebieg całej walki. Assault to klasa zwinnych, szybkich i całkiem potężnych pojazdów, które jednak nie mają świetnego pancerza i tarczy. Tymi mogą się pochwalić statki typu Heavy, które dodatkowo dysponują dużą siłą ognia, ale za to są dość wolne. Z kolei jednostki należące do Support mają ciekawe moce przydające się innym członkom drużyny, np. mogą szybko pozbawić przeciwnika osłony, odsłaniając go na atak silniejszych kolegów. Natomiast Covert to specjalna kategoria, do której zalicza się m.in. Shadow – pojazd potrafiący się maskować i atakować z zaskoczenia.

Tryby gry

Produkcja przeznaczona jest głównie do zabawy w multiplayerze, ale pozwala też na wykonywanie misji singleplayer w ramach kampanii Chronicles, odtwarzającej wspomnienia niektórych pilotów. Oprócz tego możemy testować statki w trybie Test Arena, zapoznawać się z mapami w Scout, odpierać kolejne fale wrogów w Survivalu oraz brać udział w klasycznych formach zabawy, jak Team Deathmatch.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 2,1 / 10 na podstawie 183 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,7 / 10 na podstawie 80 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 229,90 PLN

Gry podobne do EVE: Valkyrie - Warzone

Klasyfikacja PEGI EVE: Valkyrie - Warzone

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe EVE: Valkyrie - Warzone

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Oculus Rift
  • Rekomendowane:
  • Oculus Rift
CCP Games rezygnuje z tworzenia gier dedykowanych VR
CCP Games rezygnuje z tworzenia gier dedykowanych VR

wiadomość13 kwietnia 2018

Studio CCP Games potwierdziło swój brak zainteresowania tworzeniem kolejnych produkcji wspierających technologię wirtualnej rzeczywistości. Przyczyną jest wciąż niewystarczająco rozwinięty rynek.

Twórcy EVE Online rezygnują z tworzenia gier VR
Twórcy EVE Online rezygnują z tworzenia gier VR

wiadomość31 października 2017

Firma CCP oficjalnie wycofuje się z tworzenia gier przeznaczonych na zestawy wirtualnej rzeczywistości i likwiduje dwa studia dedykowane VR-owi. Islandzcy deweloperzy nie widzą w tym segmencie rynku pola do dalszych inwestycji. Przy okazji zapewniono, że strzelanka Project Nova nadal jest w produkcji.

Debiut EVE: Valkyrie – Warzone. Produkcja wreszcie grywalna bez gogli VR
Debiut EVE: Valkyrie – Warzone. Produkcja wreszcie grywalna bez gogli VR

wiadomość27 września 2017

Na konsoli PlayStation 4 i komputerach osobistych zadebiutowała gra EVE: Valkyrie – Warzone. Jest to nowa wersja kosmicznej strzelanki, która pozwala na zabawę bez gogli rzeczywistości wirtualnej.

Wieści ze świata (Blood Bowl II, Steel Division, EVE Valkyrie, Sniper Ghost Warrior 3, Lifeless Moon) 6/9/2017
Wieści ze świata (Blood Bowl II, Steel Division, EVE Valkyrie, Sniper Ghost Warrior 3, Lifeless Moon) 6/9/2017

wiadomość6 września 2017

Dziś piszemy o premierze Oficjalnego Rozszerzenia do Blood Bowl II, zapowiedzi DLC Second Wave do Steel Division: Normandy 44, skrzynkach z łupami w EVE: Valkyrie, debiucie dodatku Sabotaż do Sniper: Ghost Warrior 3, paru szczegółach o The Avengers Project i o kampanii crowdfundingowej gry Lifeless Moon. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

EVE: Valkyrie – Warzone pozwoli na zabawę bez VR
EVE: Valkyrie – Warzone pozwoli na zabawę bez VR

wiadomość16 sierpnia 2017

Studio CCP poinformowało, że w przyszłym miesiącu kosmiczny symulator EVE: Valkyrie dostanie darmową aktualizację Warzone, która pozwoli na zabawę bez urządzenia VR i rozbuduje grę o nowe elementy. Umożliwi również cross-platformową zabawę pecetowcom i użytkownikom PlayStation 4.

PC
PS4