Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2017, 10:45

EVE: Valkyrie – Warzone pozwoli na zabawę bez VR

Studio CCP poinformowało, że w przyszłym miesiącu kosmiczny symulator EVE: Valkyrie dostanie darmową aktualizację Warzone, która pozwoli na zabawę bez urządzenia VR i rozbuduje grę o nowe elementy. Umożliwi również cross-platformową zabawę pecetowcom i użytkownikom PlayStation 4.

EVE: VALKYRIE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: CCP
  2. Wydawca: CCP
  3. Gatunek: symulator kosmiczny
  4. Platformy: PC, PS4

Wydany w zeszłym roku kosmiczny symulator EVE: Valkyrie to jedna z najciekawszych gier korzystających z wirtualnej rzeczywistości. Nie każdy ma jednak ochotę wydawać pieniądze na drogie urządzenia pokroju Oculus Rift czy PlayStation VR. Osoby takie powinna ucieszyć informacja, że twórcy projektu, czyli ludzie ze studia CCP, zapowiedzieli plany udostępnienia tytułu osobom preferującym zabawę na telewizorach i monitorach.

26 września ukaże się darmowa aktualizacja, która przemianuje grę na EVE: Valkyrie – Warzone, doda opcję rozgrywki bez urządzenia VR i wprowadzi wiele innych ulepszeń oraz nowości. Tego dnia patch zadebiutuje równocześnie na PC i PlayStation 4.

EVE: Valkyrie – Warzone pozwoli na zabawę bez VR  - ilustracja #1

Aktualizacja doda także do gry dwie nowe mapy oraz tryb Extraction, będący gwiezdną wersją klasycznego Capture the Flag. Rozszerzeniu ulegnie również wybór statków kosmicznych, a system ulepszania maszyn zostanie przerobiony, tak aby oferował więcej swobody w konfiguracji jednostek.

Co ciekawe, dzięki EVE: Valkyrie – Warzone posiadacze pecetów i konsol PlayStation 4 wreszcie będą mogli bawić się wspólnie. Jest to o tyle ważne, że produkcja koncentruje się na rozgrywkach multiplayer, więc opcja rywalizacji crossplatformowej powinna skutecznie zwiększyć liczebność społeczności. Nic nie będzie również stało na przeszkodzie, aby mogli ze sobą rywalizować użytkownicy z VR i osoby nieposiadające urządzeń do wirtualnej rzeczywistości.

  1. Oficjalna strona gry