Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2017, 12:00

autor: Łukasz "MiqT" Mitka

Zamknięta beta Master X Master oraz nowy format walk w World of Tanks - Sieciowe Wieści (14/04/2017)

Witamy w kolejnej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy m.in. o kolejnej łacie w EVE: Valkyrie, starcie eventu Insurekcja w Overwatch, zamkniętych beta-testach Master X Master, aktualizacji A New Reign do Don't Starve Together oraz nowym sklepie dla graczy w grze Minecraft. Zapraszamy!

Pierwsza naziemna mapa w EVE: Valkyrie

Od 11 kwietnia można ściągać najnowszy patch do EVE: Valkyrie, ukierunkowanego na rozgrywkę wieloosobową kosmicznego symulatora od studia CCP Games. Łata nosi nazwę Groundrush i wprowadza nową zawartość w postaci mapy Solitude. Jest to pierwsza arena, na której gracze nie walczą w przestrzeni kosmicznej, ale nad powierzchnią planety.

Oprócz tego dodany został tryb co-op, w którym użytkownicy mogą wspólnie zmierzyć się ze sztuczną inteligencją w dwóch trybach: Control i Carrier Assault. Niezależnie, który tryb rozgrywki wybiorą, otrzymają takie same nagrody.

Z bardziej znaczących zmian należy też wymienić dodanie funkcji animowanego awatara, implementację angielskich napisów oraz szereg pomniejszych usprawnień mających na celu poprawienie stabilności gry.

Brawl of Ages alternatywą dla Clash Royale

Gracze, którzy chcą pograć w Clash Royale, ale nie przepadają za mobilnymi platformami, otrzymali właśnie ciekawą alternatywę. Mowa tutaj o Brawl of Ages, tytule BNA Studios, który zawitał niedawno na platformę Steam w usłudze Early Access.

Tym, co wyróżnia grę, są szybkie bitwy 1 na 1 na arenie, możliwość założenia klanów (klubów), system craftingu kart (jednostek lub bohaterów) oraz tryby rozgrywki dostosowane pod umiejętności graczy.

Grę można obecnie pobrać za darmo na platformie Valve.

Minecraft otwiera sklep ze strukturami graczy

Najsłynniejsza gra o wirtualnych klockach zyska nowe możliwości handlu między graczami. Microsoft ogłosił, że wiosną tego roku w jego tytule pojawi się specjalna wersja sklepu, która będzie dawała wybranym użytkownikom możliwość sprzedaży ich autorskich wytworów. Sklep będzie wspierał tylko najnowsze wersje Minecrafta, w tym Minecraft: Windows 10 Edition oraz Minecraft: Pocket Edition.

Obecnie dostęp do wirtualnego targowiska otrzymało 9 użytkowników. W ich ofertach można znaleźć nowe fabuły, minigry czy całe mapy. Inni chętni będą mogli ubiegać się o pozwolenie włączenia do listy sprzedawców w najbliższych miesiącach.

Gracze będą dokonywać zakupów za pomocą nowej cyfrowej waluty: Minecraft Coins.

Nowy event w Overwatch

11 kwietnia wystartował nowy event w Overwatch, sieciowym FPS-ie od studia Blizzard, pod nazwą „Insurekcja”. Myślą przewodnią wydarzenia jest punkt zwrotny w historii poprzedzającej upadek Overwatch. Gracz ma możliwość dołączyć do specjalnej grupy uderzeniowej u boku Smugi, który to oddział ma na celu stłumić tytułową insurekcję omników w King’s Row.

Podobnie jak w przypadku innych eventów, gracze mogą zdobyć nowe skórki, graffiti, prezentacje zagrań, emotki, zwycięskie pozy, portrety gracza, kwestie oraz kredyty, za które można kupić wiele innych elementów. Dodatkowym smaczkiem są dwa nowe tryby PvE, za udział w których gracz otrzyma specjalne skrzynki z łupami, zawierającymi powyższe bonusy. Ogólnie do zgarnięcia jest ponad 100 nowych przedmiotów!

Tryb dla 60 graczy w World of Tanks

World of Tanks, niezwykle popularna gra MMO, stworzona przez rosyjskie studio Wargaming.net, niedługo może zyskać ciekawą zawartość. Wszystko przez testy nowego trybu, w którym do walki może stanąć równocześnie aż 60 graczy. Obecnie rozgrywka jest testowana na specjalnym serwerze Piaskownica, dostępnym dla nielicznych użytkowników.

Linia Frontu, bo tak roboczo nazywa się najnowszy tryb, dzieli graczy na dwie grupy, liczące po 30 użytkowników. Aktualnie na serwerze Piaskownica można grać tylko pojazdami X tieru (wszystkie klasy) oraz czołgami lekkimi VIII tieru. Docelowo tryb będzie dostępny tylko dla dziesiątek.

Zmagania odbywają się na specjalnej mapie, która rozmiarami przerasta standardowe areny w WoT aż 9 razy. Gracze zostają podzieleni na dwie drużyny – atakującą i broniącą. Drużyna prowadząca natarcie musi przedrzeć się przez całą mapę, zdobywając po drodze bazy przeciwników oraz, docelowo, zniszczyć trzy z pięciu wrogich bunkrów. Uszkodzone czołgi mogą być naprawiane w 9 strefach naprawy oraz respawnowane w jednym z sześciu miejsc (czas odrodzenia jednego życia to 5 minut). Drużyna broniąca ma oczywiście zadanie obronić 3/5 swoich bunkrów przed zniszczeniem.

Wraz z zajęciem danej bazy cały sektor staje się terytorium drużyny atakującej (pokazuje to mały graf przy minimapie). Jak tylko dany teren zostanie zajęty, drużyna atakująca może ruszać podbijać kolejne sektory. W tym czasie grupa, która straciła terytorium, musi opuścić je w czasie 1 minuty. Jeżeli tego nie zrobi, czołgi zostają zniszczone, nawet jeżeli posiadają 100% życia! Podobna kara spotka drużynę atakującą, gdy wjedzie na drugi front, nie zajmując wcześniej pierwszej linii natarcia – jak widać, to obusieczny miecz.

Należy pamiętać, że nowy tryb jest jedynie testem i nie musi trafić do gry.

Nowy patch w Don't Starve Together

Don't Starve Together, opracowane przez studio Klei Entertainment samodzielne rozszerzenie do survivalowego sandboksa Don’t Starve, zyskało nową zawartość. Wszystko dzięki darmowemu dodatkowi w postaci aktualizacji o nazwie Nowe Rządy (ang. A New Reign).

Nowe patche wniosły wiele świeżej zawartości. Z tych ciekawszych elementów należy wymienić możliwość znalezienia oazy na biomie pustynnym, dodanie nowych stworów naczelnych (Grzybucha, Królowa Pszczół czy Klaus) oraz nowe zadania.

Pełną listę zmian znajdziecie pod tym linkiem.

Trwają zamknięte beta-testy Master X Master

Od 7 do 24 kwietnia gracze, którzy wysłali zgłoszenie lub kupili jedną z trzech paczek, mogą brać udział w zamkniętych beta-testach gry Master X Master - nowej MOB-y autorstwa studia NCsoft. Dodatkowo każdy z testujących grę może liczyć na „ekskluzywne prezenty, konkursy i promocje” w trakcie bety.

Jeżeli ktoś z Was chce zagościć w świecie Master X Master, nadal może to uczynić przez próbę zapisania się do testów na oficjalnej stronie gry lub kupując jedną z wymienionych na początku newsa paczek. Do wyboru są zestawy za 19,99 euro (85 złotych), 59,99 euro (255 złotych) oraz 99,99 euro (425 złotych). Każda paczka zawiera, w zależności od ceny, określoną liczbę bohaterów, skórek, umiejętności, ekskluzywne tytuły oraz dodatkową zawartość w postaci specjalnego sprzętu.