Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Minecraft: Windows 10 Edition (PC)

Minecraft: Windows 10 Edition PC

Specjalna edycja kultowego sandboksa firmy Mojang AB, stworzona z myślą o użytkownikach systemu Windows 10.

Przygodowe | FPP | TPP | fantasy | sandbox | multiplayer | kooperacja | crafting

PC Windows
Okładka Minecraft: Windows 10 Edition (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19grudnia2016

Minecraft: Windows 10 Edition to specjalna wersja gry Minecraft, przeznaczona na PC, a konkretniej na Windowsa 10. Produkcja w ogólnych założeniach jest praktycznie tym samym, co oryginalny hit studia Mojang, ale nie została oparta na PC-towym pierwowzorze (Java). Zamiast tego do stworzenia tej edycji wykorzystano Minecraft: Pocket Edition. Nie jest więc tak samo rozbudowana jak oryginał, nie jest też z nim kompatybilna. Nie ma jednak żadnych problemów z funkcją cross-play pomiędzy użytkownikami mobilnej wersji a Windows 10 Edition. Dodatkowo osoby, które zakupiły wcześniej Minecrafta w wersji Java, mogą otrzymać opisywany tytuł za darmo.

Warto też wspomnieć fakt, że gra korzysta z usługi Xbox Live, więc podczas zabawy zdobywa się rozmaite osiągnięcia, przypisywane do konta użytkownika.

Mechanika

W grze Minecraft: Windows 10 Edition trafiamy do generowanego losowo, zbudowanego z voxeli świata, w którym możemy robić co tylko dusza zapragnie. W trybie Survival staramy się przetrwać, zaczynając rozgrywkę od zera. Najpierw trzeba więc zebrać odpowiednie surowce przydające się do wytworzenia pierwszych narzędzi czy też zbudowania prostego schronienia. W późniejszym czasie zyskujemy dostęp do dużo bardziej zaawansowanych elementów, pozwalających tworzyć pułapki, fortece, zamki, kopalnie, bronie itd. Naturalnie możemy też popuścić wodze fantazji w Creative Mode, gdzie dysponujemy nieograniczonym zasobem surowców, dzięki czemu tworzymy dużo bardziej zaawansowane projekty, zmyślne maszyny, a nawet całe miasta.

Inne

Produkcja została opublikowana w lipcu 2015 roku w wersji beta i była sporo tańsza od oryginalnego wydania. Z czasem jednak doczekaliśmy się premiery wersji 1.0 i podniesienia ceny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-10  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 79 głosów czytelników.

Gry podobne do Minecraft: Windows 10 Edition

Wymagania wiekowe Minecraft: Windows 10 Edition

odpowiednia dla każdego wieku

Zobacz Minecrafta z fotorealistycznymi teksturami i ray tracingiem
Zobacz Minecrafta z fotorealistycznymi teksturami i ray tracingiem

wiadomość26 czerwca 2019

W serwisie YouTube pojawił się filmik pokazujący, jak za pomocą paczki Stratum 2K Texture i shaderów Continuum RT można sprawić, że Minecraft wygląda niemalże nie do poznania. Na tego typu zabawy trzeba jednak wydać trochę pieniędzy.

Village & Pillage – ogromna aktualizacja do Minecraft już dostępna
Village & Pillage – ogromna aktualizacja do Minecraft już dostępna

wiadomość26 kwietnia 2019

Minecraft otrzymał w ostatnich dniach dużą aktualizację Village & Pillage, która zmieniła wiele aspektów rozgrywki i dodała sporo nowych rzeczy do produkcji Mojang AB. Do gry trafiła m.in. nowa frakcja NPC, kusze i pandy.

Zobacz, jak wyglądałby Minecraft z ray tracingiem
Zobacz, jak wyglądałby Minecraft z ray tracingiem

wiadomość1 kwietnia 2019

Modder o ksywie notglacier wykorzystał modyfikację SEUS, by dodać do Minecrafta obsługę technologii path tracing, czyli nieco mniej znanego w naszej branży wariantu ray tracingu.

Minecraft wciąż bezkonkurencyjny – kontynuacji nie będzie
Minecraft wciąż bezkonkurencyjny – kontynuacji nie będzie

wiadomość2 października 2018

Firma Microsoft podzieliła się nowymi informacjami na temat popularności Minecrafta. Przebój studia Mojang wciąż trzyma się świetnie, z ponad 150 milionami zakupionych egzemplarzy i prawie 100 milionami aktywnych graczy miesięcznie.

Nintendo i Microsoft dają prztyczka w nos Sony
Nintendo i Microsoft dają prztyczka w nos Sony

wiadomość27 czerwca 2018

Microsoft i Nintendo, dwóch gigantów na rynku konsolowym, postanowiło połączyć siły. Dzięki temu użytkownicy Xboksa One, Windowsa 10 oraz Nintendo Switch mogą wspólnie grać w Minecrafta.