Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Minecraft: Windows 10 Edition (PC)

Minecraft: Windows 10 Edition PC

Specjalna edycja kultowego sandboksa firmy Mojang AB, stworzona z myślą o użytkownikach systemu Windows 10.

Przygodowe | FPP | TPP | fantasy | sandbox | multiplayer | kooperacja | crafting

PC Windows
Okładka Minecraft: Windows 10 Edition (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19grudnia2016

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Minecraft: Windows 10 Edition to specjalna wersja gry Minecraft, przeznaczona na PC, a konkretniej na Windowsa 10. Produkcja w ogólnych założeniach jest praktycznie tym samym, co oryginalny hit studia Mojang, ale nie została oparta na PC-towym pierwowzorze (Java). Zamiast tego do stworzenia tej edycji wykorzystano Minecraft: Pocket Edition. Nie jest więc tak samo rozbudowana jak oryginał, nie jest też z nim kompatybilna. Nie ma jednak żadnych problemów z funkcją cross-play pomiędzy użytkownikami mobilnej wersji a Windows 10 Edition. Dodatkowo osoby, które zakupiły wcześniej Minecrafta w wersji Java, mogą otrzymać opisywany tytuł za darmo.

Warto też wspomnieć fakt, że gra korzysta z usługi Xbox Live, więc podczas zabawy zdobywa się rozmaite osiągnięcia, przypisywane do konta użytkownika.

Mechanika

W grze Minecraft: Windows 10 Edition trafiamy do generowanego losowo, zbudowanego z voxeli świata, w którym możemy robić co tylko dusza zapragnie. W trybie Survival staramy się przetrwać, zaczynając rozgrywkę od zera. Najpierw trzeba więc zebrać odpowiednie surowce przydające się do wytworzenia pierwszych narzędzi czy też zbudowania prostego schronienia. W późniejszym czasie zyskujemy dostęp do dużo bardziej zaawansowanych elementów, pozwalających tworzyć pułapki, fortece, zamki, kopalnie, bronie itd. Naturalnie możemy też popuścić wodze fantazji w Creative Mode, gdzie dysponujemy nieograniczonym zasobem surowców, dzięki czemu tworzymy dużo bardziej zaawansowane projekty, zmyślne maszyny, a nawet całe miasta.

Inne

Produkcja została opublikowana w lipcu 2015 roku w wersji beta i była sporo tańsza od oryginalnego wydania. Z czasem jednak doczekaliśmy się premiery wersji 1.0 i podniesienia ceny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-10  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 120 głosów czytelników.

Gry podobne do Minecraft: Windows 10 Edition

Wymagania wiekowe Minecraft: Windows 10 Edition

odpowiednia dla każdego wieku

Minecraft: Windows 10 Edition RTX opuszcza betę i otrzymuje dwa nowe światy
Minecraft: Windows 10 Edition RTX opuszcza betę i otrzymuje dwa nowe światy

wiadomość9 grudnia 2020

Od jakiegoś czasu mieliśmy okazję podziwiać pięknie zdobione promieniami światła sześcienne bloki podczas bety Minecraft RTX. W końcu przyszła pora na pełnię doświadczeń w związku z zakończeniem prac nad wersją dla Windows 10.

Wkrótce nie zagrasz w Minecraft na PC bez konta Microsoftu
Wkrótce nie zagrasz w Minecraft na PC bez konta Microsoftu

wiadomość22 października 2020

Studio Mojang potwierdziło plotki na temat planowanej migracji w grze Minecraft. Wkrótce posiadacze wydania Java Edition będą musieli założyć konto Microsoftu, jeśli będą chcieli kontynuować zabawę z tytułem.

Minecraft 1.17 przyniesie nowe, tajemnicze kamienie
Minecraft 1.17 przyniesie nowe, tajemnicze kamienie

wiadomość7 października 2020

Fani Minecrafta spekulują na temat nowości z nadchodzącej aktualizacji 1.17. Uwzględni to nowe rodzaje skał, rud etc., które – jak zauważyli teraz internauci – pokazano na zwiastunie Caves and Cliffs Update.

Minecraft z rewolucyjną technologią z EVE Online. Trwają testy
Minecraft z rewolucyjną technologią z EVE Online. Trwają testy

wiadomość15 września 2020

Studio Mojang nawiązało współpracę z firmą Hadean w celu wykorzystania Aether Engine w grze Minecraft. Tym samym silnik, który pozwolił na rozegranie bitwy z udziałem 14 tysięcy statków w demie technologicznym EVE Online, może przemienić popularny sandbox w jeszcze większą piaskownicę.

Minecraft RTX - zobacz, jakiego blasku nabiera gra
Minecraft RTX - zobacz, jakiego blasku nabiera gra

wiadomość4 września 2020

Firma Nvidia udostępniła nowe światy dla uczestników beta-testów Minecraft RTX. Każdy z nich można pobrać za darmo, by sprawdzić zalety ray tracingu w popularnej produkcji studia Mojang.