Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Minecraft: Windows 10 Edition (PC)
OkładkaMinecraft: Windows 10 Edition (PC)

Minecraft: Windows 10 Edition PC

Specjalna edycja kultowego sandboksa firmy Mojang AB, stworzona z myślą o użytkownikach systemu Windows 10.

Przygodowe | FPP | TPP | fantasy | sandbox | kooperacja | crafting

Minecraft: Windows 10 Edition Premiera PC

19grudnia2016

producent: Mojang Studios wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Minecraft: Windows 10 Edition

Minecraft

LEGO Worlds

PixARK

Minecraft: Windows 10 Edition to specjalna wersja gry Minecraft, przeznaczona na PC, a konkretniej na Windowsa 10. Produkcja w ogólnych założeniach jest praktycznie tym samym, co oryginalny hit studia Mojang, ale nie została oparta na PC-towym pierwowzorze (Java). Zamiast tego do stworzenia tej edycji wykorzystano Minecraft: Pocket Edition. Nie jest więc tak samo rozbudowana jak oryginał, nie jest też z nim kompatybilna. Nie ma jednak żadnych problemów z funkcją cross-play pomiędzy użytkownikami mobilnej wersji a Windows 10 Edition. Dodatkowo osoby, które zakupiły wcześniej Minecrafta w wersji Java, mogą otrzymać opisywany tytuł za darmo.

Warto też wspomnieć fakt, że gra korzysta z usługi Xbox Live, więc podczas zabawy zdobywa się rozmaite osiągnięcia, przypisywane do konta użytkownika.

Mechanika

W grze Minecraft: Windows 10 Edition trafiamy do generowanego losowo, zbudowanego z voxeli świata, w którym możemy robić co tylko dusza zapragnie. W trybie Survival staramy się przetrwać, zaczynając rozgrywkę od zera. Najpierw trzeba więc zebrać odpowiednie surowce przydające się do wytworzenia pierwszych narzędzi czy też zbudowania prostego schronienia. W późniejszym czasie zyskujemy dostęp do dużo bardziej zaawansowanych elementów, pozwalających tworzyć pułapki, fortece, zamki, kopalnie, bronie itd. Naturalnie możemy też popuścić wodze fantazji w Creative Mode, gdzie dysponujemy nieograniczonym zasobem surowców, dzięki czemu tworzymy dużo bardziej zaawansowane projekty, zmyślne maszyny, a nawet całe miasta.

Inne

Produkcja została opublikowana w lipcu 2015 roku w wersji beta i była sporo tańsza od oryginalnego wydania. Z czasem jednak doczekaliśmy się premiery wersji 1.0 i podniesienia ceny.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-10  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 132 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Minecraft: Windows 10 Edition: Odpowiednia dla każdego wieku.