futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 21 maja 2024, 12:33

Microsoft chce mocniejszej integracji AI z grami. Copilot poprowadzi graczy za rękę

Microsoft ma w planach zaimplementowanie Copilota do swoich gier. Firma poczyniła w tym kierunku już pierwsze kroki, co zaprezentowała na podstawie jednej z produkcji. Bot AI wchodzi w aktywną interakcję z graczem.

Źródło fot. Midjourney; 2024
i

Sztuczna inteligencja jest coraz bardziej obecna w różnych aspektach naszej działalności w cyfrowym świecie. Kolejnym krokiem są gry wideo, co niedawno zaprezentował Microsoft. Wykorzystując Minecrafta, korporacja pokazała, jak Copilot może zostać zaimplementowany w grach. Z prezentacji wynika, że sztuczna inteligencja może służyć między innymi, jako bardziej interaktywny samouczek.

Microsoft pokazuje Copilota w Minecrafcie

Podczas prezentacji, Microsoft miał okazję pokazać projekt, nad którym aktualnie pracuje korporacja. Z zaprezentowanego materiału wynika, że przynajmniej na razie, głównym celem jest pomoc graczom podczas uczenia się rozgrywki. Działanie bota została przedstawione na podstawie przykładu wykucia miecza. Jako gracze możemy spytać Copilota, jak to zrobić i sztuczna inteligencja nam doradzi.

To jednak nie jest zwykłe wymienienie materiałów. Copilot ma podgląd pod nasz ekwipunek, żeby sprawdzić, czy mamy wszystko, czego nam potrzeba. W trakcie prezentacji gracz posiadał wszystko, co jest potrzebne do wytworzenia rękojeści miecza, ale brakowało materiałów, który pozwoliłyby stworzyć ostrze. Copilot informuje, z czego między innymi można takie wykuć.

Zaprezentowane wykorzystanie sztucznej inteligencji może być nową formą tworzenia samouczków do gry lub porad w trakcie rozgrywki, które wchodzą w większą interakcję z graczem i dostosowują się do tego, jak dobrze dana osoba radzi sobie w trakcie rozgrywki.

Już swoistym memem stało się mówienie Atreusa, w nowej serii God of War, który czasami wydaje się, że podpowiada z marszu, co należy zrobić, żeby rozwiązać daną zagadkę. Copilot i boty jemu podobne, mogą to zmienić, reagując na to, czy gracz nie ma problemu z grą, czy jednak potrzebne mu jest wsparcie. Na pewno możliwość samodzielnego zadania pytania może być przydatną rzeczą i być może zlikwiduje przeglądanie poradników w sieci w trakcie gry.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

więcej