Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2024, 12:35

15 dni atrakcji na 15 lat Minecrafta. Mojang zapowiada moc atrakcji na rocznicę premiery gry

Minecraft pozostaje jedną z najpopularniejszych gier wszech czasów. Po 15 latach od premiery studio Mojang chce obdarować graczy prezentami uświetniającymi tę rocznicę.

Źródło fot. Mojang Studios / Microsoft.
i

Przez ponad 2 tygodnie fani Minecrafta będą świętować 15-lecie marki. Tyle czasu minie jutro od premiery najważniejszej gry z serii w wersji testowej, co miało miejsce 17 maja 2009 roku. Pełne wydanie trafiło na rynek ponad 2 lata później.

Studio Mojang opublikowało krótki filmik, który zapowiada nadchodzące atrakcje, aczkolwiek nie ujawnia zbyt wiele. Oczywiście twórcy nie zdradzają nic konkretnego – w końcu kto chciałby zepsuć urodzinową niespodziankę? – ale i bez tego humorystyczny teaser przypadł graczom do gustu.

Co wiemy na pewno, to że od jutra przez kolejne 15 dni gracze będą codziennie otrzymywać rozmaite atrakcje: ekskluzywne przedmioty i „specjalne” bonusy do „zobaczenia, pobrania lub zagrania”. Te mają być powiązane z kolejnymi latami, które upłynęły od premiery Minecrafta, a więc zaczniemy od pierwszego roku wersji testowej gry.

Oczywiście 15 lat Minecrafta nie upłynęło na samych sukcesach. Niemniej fakt, że po tak długim czasie gra nie tylko wciąż ma liczną bazę aktywnych użytkowników, ale pozostaje jednym z najpopularniejszych tytułów wszech czasów, robi spore wrażenie. Chyba nikt w 2009 roku nie przypuszczał, jakim fenomenem stanie się kanciasty sandbox Mojanga.

Na marginesie: do Minecrafta trafiła kolejna „migawka” (Snapshot) o numerze 24w20a. To następna beta pozwalająca przetestować nowości zmierzające do gry w kolejnej większej aktualizacji – Tricky Trails, czyli wersji 1.21.

  1. Minecraft – poradnik do gry
  2. 15 fajnych gier z multi, w których spokojnie pogadasz ze znajomymi

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej