Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 6 maja 2024, 15:22

autor: Paweł Woźniak

15 fajnych gier z multi, w których spokojnie pogadasz ze znajomymi

Siedzisz w domu i brakuje Ci towarzystwa? Podpowiadamy, w które gry z trybem multiplayer można grać i jednocześnie rozmawiać ze znajomymi.

Spis treści

Nie jest żadną tajemnicą to, że w produkcje sieciowe gra się przyjemniej ze znajomymi niż solo. W końcu zostały zaprojektowane, aby tak właśnie było. Choć przed nami teoretycznie ciepłe miesiące, czasem nie ma jak wyjść ze znajomymi na miasto i trzeba zostać w domu (a czasem jest wręcz za ciepło, by wychodzić!). Nie oznacza to jednak całkowitego zerwania kontaktów z przyjaciółmi – można przecież z nimi pograć. A przy okazji pogadać. Jakie produkcje umożliwiają wygodne połączenie tych dwóch czynności? Tego dowiecie się z niniejszego tekstu.

AKTUALIZACJA 2024

W maju Mateusz „rassi” Ługowik dodał do listy Grey Zone Warfare. Produkcja ta zastąpiła Stellaris.

Jakie gry wybieraliśmy?

  1. Dobre.
  2. Wyposażone w moduł sieciowy.
  3. Dostępne w dystrybucji cyfrowej.
  4. Niezajmujące całej uwagi gracza.

Wbudowany czat głosowy nie został uznany za warunek konieczny, bo zawsze można skorzystać z programów zewnętrznych.

Wasze propozycje

Oczywiście nie jesteśmy w stanie zawrzeć w zestawieniu każdej produkcji tego typu. Jeśli jednak znacie jakieś tytuły, które pasują do takiej konwencji, wspomnijcie o nich w komentarzach! Pamiętajcie także, że jeśli np. Wasi znajomi nie przepadają za grami komputerowymi, na forum czy na naszym Discordzie na pewno znajdzie się ktoś, kto chętnie z Wami zagra. Wystarczy zapytać.

Minecraft

  1. Producent: Mojang AB
  2. Wydawca: Microsoft
  3. Data wydania: 18 listopada 2011
  4. Gatunek: sandbox
  5. Więcej o grze: tutaj

Czym jest Minecraft?

O Minecrafcie słyszał już chyba każdy. To sandboksowa produkcja, która pierwotnie ukazała się w 2011 roku za sprawą niezależnego studia Mojang. Gracze trafiają w niej do losowo wygenerowanego świata zbudowanego z trójwymiarowych bloków i tak naprawdę mogą tam robić, co tylko zapragną. Podstawą rozgrywki jest zbieranie odpowiednich surowców, które następnie służą do wytworzenia lepszych materiałów, narzędzi czy broni. Będąc odpowiednio przygotowanym, można zbudować wymarzoną „bazę” i eksplorować świat w poszukiwaniu przygód.

W Minecrafta zagrasz w Xbox Game Passie

Przez wiele istnienia lat tytuł ten doczekał się masy aktualizacji, które wprowadziły sporo dodatkowej zawartości. Gracze nie mogą narzekać na nudę i coś dla siebie znajdą tu zarówno miłośnicy kreatywnego tworzenia własnych konstrukcji, jak i fani gier survivalowych czy RPG. Nie należy zapominać jednocześnie o społeczności, która tworzy rozmaite serwery i mody, zapewniające ciekawe formy rozrywki, jak i potrafiące całkowicie zmienić zabawę.

Dlaczego to dobry tytuł do grania z przyjaciółmi?

Jeśli zdecydujecie się na wspólną grę w trybie survivalowym, tempo rozgrywki nie wymusi na Was milczenia. Zbieranie surowców, planowanie rozbudowy osady czy zwykła eksploracja to idealna okazja, by w spokoju porozmawiać ze znajomymi. Co więcej, ambitniejsze ekipy mogą pokusić się nawet o zabawę w trybie kreatywnym i stworzenie jakiegoś arcydzieła, chociaż to będzie wymagać już znacznie większego skupienia i konwersacji na temat budowy.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Najlepsze gry dla par. W co zagrać z dziewczyną lub chłopakiem?
Najlepsze gry dla par. W co zagrać z dziewczyną lub chłopakiem?

Gry wideo zawsze zyskują, kiedy bawimy się w towarzystwie. Wspólna rozgrywka nabiera jednak prawdziwych rumieńców dopiero wtedy, kiedy drugiego pada trzyma adorowana przez nas osoba. Sprawdźcie, jakie gry dla par zapewnią masę frajdy.

Najlepsze kanapowe gry kooperacyjne - coop na jednym ekranie
Najlepsze kanapowe gry kooperacyjne - coop na jednym ekranie

Choć od lat w defensywie względem sieciowych wariantów rozgrywki, gry kanapowe jeszcze nie umarły i miłośnicy wspólnej zabawy przed jednym ekranem wciąż mają do wyboru sporo świetnych tytułów.

Gramy w ekipie - 12 strzelanek do grania w coopie
Gramy w ekipie - 12 strzelanek do grania w coopie

Wspólne granie potrafi zmienić średnią grę we wspaniałe doświadczenie, a dobrego kompana docenimy właśnie w strzelankach. Nie tylko zabawi rozmową, ale i zapewni wsparcie ogniowe w krytycznym momencie. Oto najlepsze strzelanki w trybie kooperacji.