Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 28 czerwca 2024, 13:34

Najlepsze mody do Minecrafta 2024

Minecraft cieszy się wielką popularnością już od wielu lat. Nic nie wskazuje na to, że zmieni się to w 2024 roku. Gra nie nudzi się m.in. za sprawą tysięcy modów. Przeprowadziliśmy selekcję i w tym zestawieniu prezentujemy najlepsze modyfikacje.

Spis treści

Minecrafta można lubić albo nienawidzić – nie ma nic pośrodku. Ignoranci widzą w nim przede wszystkim produkcję dla dzieci, która jest chętnie streamowana. Wystarczy jednak zagłębić się w mechaniki i możliwości, jakie oferuje ten tytuł, aby szybko zauważyć, że oprócz wzniesienia prostego domku da się tu opracować wiele skomplikowanych wirtualnych wynalazków. Takie projekty jak działający komputer budzą uznanie, i to nawet wśród graczy, którzy nigdy nie zainstalowali dzieła Mojangu. Nie trzeba być jednak inżynierem, aby stworzyć coś niesamowitego. Niektórzy przenoszą do kwadratowego świata rzeczywiste obiekty i nierzadko spędzają na tym wiele lat. Krótko mówiąc, w Minecrafta można grać na wiele różnych sposobów.

Możliwości te są rozszerzane przez tysiące modyfikacji. Minecraft to produkcja, która posiada jedną z największych baz modów. Oczywiście zdecydowana większość z nich wprowadza niewielkie zmiany i można przejść obok nich obojętnie, ale nie brakuje też prawdziwych perełek. Nie ma wątpliwości, że z czasem będzie ich jeszcze więcej – wciąż pojawiają się kolejne.

Smutne jest tylko to, że wiele świetnych projektów zostało porzuconych przez swoich twórców, a co za tym idzie, nie działają one w nowych wersjach Minecrafta. Dlatego naszym priorytetem było umieszczenie na liście modyfikacji kompatybilnych z wersją gry 1.20 lub nowszą. Ważna była dla nas również różnorodność. Z tego powodu w rankingu zawarliśmy projekty z różnych parafii. Jedne z nich to ogromne dzieła zmieniające kształt rozgrywki, inne wprowadzają małe, acz ważne zmiany.

AKTUALIZACJA 2024

Dodaliśmy do listy kolejną modyfikację. Mowa o Terralith. Nowość zastąpiła przestarzałe SimCraft.

Mody do Minecrafta można pobierać nie tylko ze strony curseforge.com. Do zaufanych witryn należą także: minecraftmods.com, 9minecraft.net oraz planetminecraft.com. Używając narzędzia Minecraft Forge, najlepiej jednak będzie korzystać z pierwszej bazy.

Jak zainstalować mody do Minecrafta?

1. Pobierz i zainstaluj narzędzie Minecraft Forge. Żeby uruchomić instalator, niezbędne jest posiadanie oprogramowania Java (najlepiej najnowszej wersji).

2. Teraz musisz odnaleźć główny folder Minecrafta – dysk C:/nazwa użytkownika/AppData/Roaming/.minecraft. Najprostszym sposobem jest wpisanie w wyszukiwarce windowsowej frazy „%appdata%”, a następnie przejście do folderu .minecraft.

3. Znajdziesz tu folder mods (jeśli nie istnieje, możesz go stworzyć samodzielnie). Umieść w nim modyfikację o rozszerzeniu .jar lub .zip.

4. Uruchom Minecrafta, wybierając profil Forge.

5. Gotowe – mod powinien już działać. Pamiętaj, że mody nie zawsze ze sobą współpracują, więc nie ma sensu instalować kilku jednocześnie (wyjątkiem są modpacki). Lepiej robić to pojedynczo i na bieżąco sprawdzać, czy gra działa prawidłowo.

Mateusz Ługowik

Mateusz Ługowik

Swoje pierwsze teksty napisał dla portalu z ciekawostkami ze świata. Niedługo potem zaczął tworzyć artykuły, których głównym tematem była kawa. Dopiero trzecia strona dotyczyła gier, sprzętu i nowych technologii. Stamtąd trafił do Gry-Online.pl. Obecnie zajmuje się pisaniem tekstów o tematyce sprzętowej oraz aktualizowaniem tekstów growych i techowych. Od czasu do czasu opracowuje też wiadomości do newsroomu. W wolnym czasie gra, pomaga rozwiązywać problemy z PC, ogląda seriale i stare polskie komedie, czyta komiksy (team DC!) i jeździ na koncerty. Jest hopheadem.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Który tryb Minecrafta wolisz?

Przetrwania
69,7%
Kreatywny
21,1%
Hardcore
9,2%
Zobacz inne ankiety
Najlepsze mody do gry Fallout: New Vegas, czyli jak upiększyć pustkowia?
Najlepsze mody do gry Fallout: New Vegas, czyli jak upiększyć pustkowia?

New Vegas uchodzi za najlepszą odsłonę serii Fallout, odkąd prawa do marki przejęła Bethesda, ale o erpegu studia Obsidian z pewnością nie można powiedzieć, że jest zbyt urodziwy. Na szczęście da się temu zaradzić, przynajmniej na PC.

Najlepsze mody do The Sims 4, które warto zainstalować w 2024 roku
Najlepsze mody do The Sims 4, które warto zainstalować w 2024 roku

Sprawdzone, bezpieczne i doceniane przez społeczność modyfikacje są w stanie zupełnie odmienić naszą rozgrywkę w The Sims 4 – i nie musimy na nie wydawać pieniędzy. Przygotowaliśmy dla Was zupełnie nowe zestawienie najlepszych modów.

Serwery Minecraft i jak je stworzyć
Serwery Minecraft i jak je stworzyć

Jak stworzyć serwer Minecrafta? Jak znaleźć najlepszy serwer? W tym tekście znajdziecie krótką i konkretną odpowiedź na te pytania.