Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2020, 16:15

autor: Entelarmer

Minecraft - działający komputer odtworzony w grze

StitchyYT z serwisu YouTube stworzył działający komputer w grze Minecraft. Na razie laptop nie potrafi zbyt wiele, ale jego twórca chce, by w przyszłości pozwolił on na uruchomienie… Minecrafta.

Gracze Minecrafta nie przestają nas zaskakiwać. Prawie 10 lat po premierze produkcji fani wciąż są w stanie stworzyć zaskakujące dzieła. Jednak nawet wśród wszelkich kalkulatorów i szaf grających projekt StitchyYT wyróżnia się z tłumu. Otóż użytkownik zaprojektował w Minecrafcie działającego laptopa.

Nie jest to pierwszy komputer stworzony w świecie Minecrafta, ale jego unikatowość wynika z samej konstrukcji. Dotychczasowe jednostki bazowały w całości na zasobie zwanym Redstone, pozwalającym na tworzenie obwodów elektrycznych. StitchyYT również wykorzystał to rozwiązanie, ale jedynie w szczątkowej formie. Zamiast tego jego laptop opiera się na blokach komend. Komputer można włączyć i wyłączyć, zmienić czcionkę i tapetę, pobrać aplikacje (aczkolwiek na razie pozbawione funkcji) pokroju Painta czy Kalkulatora, a nawet zrobić zrzut ekranu. Twórca uwzględnił nawet baterię wymagającą zasilania – bez niego komputer wytrzymuje zaledwie 6,5 minuty.

Minecraft - działający komputer odtworzony w grze - ilustracja #1
Bateria działająca mniej niż 10 minut – czy tak wygląda przyszłość komputerów?

To dopiero początek projektu będącego owocem 6 dni pracy twórcy. StitchyYT chce przetestować granice możliwości konstrukcji z użyciem bloków komend, choć przyznaje, że dopiero zaczyna swoją przygodę z nimi (co widać po pewnych problemach technicznych). Jego ostatecznym celem (via Reddit) jest… zagranie na tym laptopie w Minecrafta. Brzmi jak pomysł szaleńca, ale to samo można by powiedzieć o innych projektach, którymi przez lata zadziwili nas fani tej arcypopularnej gry.