Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 maja 2020, 14:40

autor: AlexB

Serial Skarb narodów zmierza na platformę Disney+

Disney i znany producent Jerry Bruckheimer mają ambitne plany wskrzeszenia marki Skarb narodów. Powstać ma nie tylko trzecia odsłona filmowego cyklu, ale również serial przeznaczony na platformę Disney+.

W SKRÓCIE
  1. W wywiadzie z serwisem Collider Jerry Bruckheimer zdradził, że prócz trzeciego kinowego filmu powstaje również serial Skarb narodów, który zmierza na platformę Disney+.
  2. Ma on opierać się na tym samym pomyśle, co filmowy cykl, lecz mieć młodszą obsadę.
  3. Ponadto dowiedzieliśmy się, że w Skarbie narodów 3 powrócą aktorzy znani z poprzednich części.

Na początku tego roku dowiedzieliśmy się o planach wyciągnięcia z niebytu marki Skarb narodów. Ten cykl filmów przygodowych z Nicolasem Cage'em w roli głównej ma otrzymać wkrótce trzecią cześć, do której scenariusz pisze obecnie Chris Bremner (Bad Boys for Live), a reżyserią zajmie się Jon Turtletaub, czyli twórca dwóch poprzednich odsłon. Na tym jednak nie koniec. Podczas ostatniego wywiadu z serwisem Collider znany producent Jerry Bruckheimer zdradził, że tworzony jest także serial Skarb narodów, który pojawi się na platformie Disney+.

Serial Skarb narodów zmierza na platformę Disney+ - ilustracja #1
Czy Skarb narodów w formie serialu to dobry pomysł?

Według słów Bruckheimera, serialowy Skarb narodów ma opierać się na podobnych pomysłach, co duże odsłony, lecz mieć nieco młodszą obsadę. Scenariusz do odcinka pilotażowego jest już ponoć gotowy, tak samo jak zarysy kolejnych epizodów. Dalsze szczegóły na temat produkcji nie są jak na razie znane, łącznie z jej dokładną datą debiutu. Niewykluczone jednak, że zarówno film kinowy, jak i serial, będą miały premierę mniej więcej w tym samym czasie.

Przy okazji Bruckheimer zapewnił, że w trzeciej odsłonie filmowej serii Skarb narodów zobaczymy aktorów znanych z poprzednich dwóch części. Co prawda nie podał konkretnych nazwisk, lecz jego słowa mogą na razie zapewnić spokojny sen osobom obawiającym się, że nie zobaczą już więcej Nicolasa Cage'a w roli Bena Gatesa czy Diane Kruger jako Abigail Chase.

Serial Skarb narodów zmierza na platformę Disney+ - ilustracja #2
Istotnym motywem pierwszej odsłony Skarbu narodów była kradzież amerykańskiej Deklaracji Niepodległości.

Cykl Skarb narodów opowiada o przygodach Benjamina Franklina Gatesa – uzdolnionego historyka i łowcy skarbów. W pierwszej części wraz z towarzyszami stara się odnaleźć legendarną fortunę Templariuszy, do której mapa znajduje się na odwrocie amerykańskiej Deklaracji Niepodległości. Natomiast druga odsłona skupia się na próbach oczyszczenia przez protagonistę dobrego imienia jego przodka, który mógł być zamieszany w zabójstwo Abrahama Lincolna, co ostatecznie prowadzi do odkrycia kolejnego skarbu. Obie produkcje zarobiły łącznie na świecie przeszło 806 milionów dolarów.

Z innych ciekawych wieści dotyczących nadchodzących produkcji Disneya, strona internetowa magazynu Variety podaje, że rozrywkowy gigant zakupił prawa do powieści graficznych Just Beyond autorstwa R.L. Stine'a. Jest to cykl horrorów z elementami komediowymi skupiający się na przygodach uczęszczających do liceum nastolatków. Powstanie z niego ośmioodcinkowy serial, za który odpowiedzialny będzie Seth Grahame-Smith, producent między innymi obu części nowej ekranizacji To. Tytuł zadebiutuje na platformie Disney+ w 2021 roku.

  1. Oficjalna strona platformy Disney+