Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2020, 13:16

autor: Entelarmer

Niezwykły popis kreatywności w Minecraft - kalkulator graficzny

Fani Minecrafta nieustannie zaskakują swoimi dziełami. Do listy imponujących projektów stworzonych w grze studia Mojang AB dołącza ogromny kalkulator graficzny, rysujący wyniki w czasie rzeczywistym.

Niezwykły popis kreatywności w Minecraft - kalkulator graficzny - ilustracja #1
Fani Minecrafta nie przestają nas zadziwiać.

Gracze Minecrafta przyzwyczaili nas do zdumiewających projektów tworzonych w tym popularnym sandboksie. Miasto Khorinis z Gothica II czy Hogwart ewoluujący w pełnoprawne RPG to tylko skromny przykład kreatywności fanów produkcji studia Mojang AB. W innym kierunku poszedł szesnastoletni użytkownik serwisu Reddit o pseudonimie hanmango_kiwi, który stworzył w grze gigantyczny kalkulator graficzny. Do tej pory mieliśmy raczej do czynienia z kalkulatorami szkolnymi/naukowymi (vide dzieło MaxSGB sprzed siedmiu lat). Tu natomiast mamy narzędzie do rysowania wykresów funkcji w przestrzeni dwu- i trójwymiarowej w czasie rzeczywistym. Efekt możecie zobaczyć na filmiku poniżej.

Twórca przyznaje, że nie dokończył projektu i brakuje w nim pewnych elementów (na przykład wsparcia wartości bezwzględnych), a maksymalną wartością jest 21474836,47. Niemniej narzędzie radzi sobie dobrze z wieloma funkcjami. Twórcy udało się też zadbać, by dzielenie przez zero nie powodowało – jak chce Internet – katastrofalnych efektów. Jeśli chcecie sami sprawdzić dzieło hanmango_kiwi, użytkownik udostępnił plik do pobrania w opisie powyższego filmiku. My zaś możemy się zastanawiać, jakie będzie następne imponujące osiągnięcie społeczności skupionej wokół Minecrafta.