Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2020, 13:16

autor: Entelarmer

Niezwykły popis kreatywności w Minecraft - kalkulator graficzny

Fani Minecrafta nieustannie zaskakują swoimi dziełami. Do listy imponujących projektów stworzonych w grze studia Mojang AB dołącza ogromny kalkulator graficzny, rysujący wyniki w czasie rzeczywistym.

Niezwykły popis kreatywności w Minecraft - kalkulator graficzny - ilustracja #1
Fani Minecrafta nie przestają nas zadziwiać.

Gracze Minecrafta przyzwyczaili nas do zdumiewających projektów tworzonych w tym popularnym sandboksie. Miasto Khorinis z Gothica II czy Hogwart ewoluujący w pełnoprawne RPG to tylko skromny przykład kreatywności fanów produkcji studia Mojang AB. W innym kierunku poszedł szesnastoletni użytkownik serwisu Reddit o pseudonimie hanmango_kiwi, który stworzył w grze gigantyczny kalkulator graficzny. Do tej pory mieliśmy raczej do czynienia z kalkulatorami szkolnymi/naukowymi (vide dzieło MaxSGB sprzed siedmiu lat). Tu natomiast mamy narzędzie do rysowania wykresów funkcji w przestrzeni dwu- i trójwymiarowej w czasie rzeczywistym. Efekt możecie zobaczyć na filmiku poniżej.

Twórca przyznaje, że nie dokończył projektu i brakuje w nim pewnych elementów (na przykład wsparcia wartości bezwzględnych), a maksymalną wartością jest 21474836,47. Niemniej narzędzie radzi sobie dobrze z wieloma funkcjami. Twórcy udało się też zadbać, by dzielenie przez zero nie powodowało – jak chce Internet – katastrofalnych efektów. Jeśli chcecie sami sprawdzić dzieło hanmango_kiwi, użytkownik udostępnił plik do pobrania w opisie powyższego filmiku. My zaś możemy się zastanawiać, jakie będzie następne imponujące osiągnięcie społeczności skupionej wokół Minecrafta.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Minecraft

Minecraft