Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2020, 13:50

autor: Miłosz "AlexB" Szubert

Cheaterzy w Escape from Tarkov zirytowani po zbanowaniu

Studio Battlestate Games naprawiło pewną lukę w zabezpieczeniach serwerów gry EfT, która umożliwiała oszustom nieuczciwe zbieranie sprzętu. Osoby korzystające z tego cheatu zostały zbanowane, co nie do końca im się spodobało.

W SKRÓCIE
  1. Twórcy Escape from Tarkov wyeliminowali ostatnio lukę w zabezpieczeniach serwerów używaną przez cheaterów. Osoby ją wykorzystujące otrzymały bana.
  2. Nie wszystkim się to spodobało. Część ze zbanowanych oszustów uważa, że została ukarana niesłusznie.

Niedawno pisaliśmy o nieuczciwych praktykach i oszustwach w grze Escape from Tarkov. Odpowiedzialne za tę strzelankę MMO studio Battlestate Games jest świadome tych problemów i cały czas stara się z nimi walczyć. Ostatnio jego pracownikom udało się wyeliminować pewną lukę w zabezpieczeniu serwerów, dzięki której cheaterzy mogli w sposób nieuczciwy zdobywać wyposażenie, a osoby, które z niej korzystały zostały zbanowane. Ogłoszenie to pojawiło się na oficjalnym Discordzie gry i spotkało się z dużym entuzjazmem społeczności. Lecz niestety, taki obrót sytuacji nie wszystkim jest w smak.

Cheaterzy w Escape from Tarkov zirytowani po zbanowaniu - ilustracja #1
Walka z oszustami w Escape from Tarkov trwa.

Mowa tu rzecz jasna o samych cheaterach, którzy są przekonani, że zostali zbanowani „za niewinność”. Użytkownik Reddita o pseudonimie Lazypole wszedł na jedno z ich największych forum i zebrał kilka interesujących wypowiedzi. Oto one:

- Cheat działał świetnie przez dwa dni, dopóki mogłem go używać. Ale właśnie dostałem permabana. Grałem tak uczciwie, jak to tylko możliwe. Nie wiem dlaczego mnie zbanowano.

- To samo u mnie. Nie robiłem nic podejrzanego. Nawet zbyt dużo nie grałem.

- Również dostałem permabana. Nie próbowałem się logować dopóki nie przeczytałem tej wiadomości.

- Nie dostałem nawet szansy na wykorzystanie cheata, po prostu wykopało mnie z menu i nie mogę znów wejść, więc ostrzegam!

Jeśli zatem ktoś miał nadzieję, że w wyniku tej akcji niektóre osoby ruszy sumienie, to raczej czeka go zawód.

Cheaterzy w Escape from Tarkov zirytowani po zbanowaniu - ilustracja #2
Niektórzy uważają, że zostali zbanowani w Escape from Tarkov „za niewinność”.

Przypominamy, że to nie pierwszy raz, gdy oszuści w Escape from Tarkov nie do końca mogli pogodzić się ze swoją karą. Jakiś czas temu pisaliśmy o poście twórców, w którym zdradzili, że niektóre bardziej krewkie osoby groziły im nawet... interwencją mafii, jeśli nie przywrócą pełnego dostępu do ich konta. Na szczęście ekipa z Battlestate Games niewiele robi sobie z tego typu gróźb i kontynuuje swoją walkę z cheaterami. Kolejne poprawki mające na celu wyeliminowanie potencjalnych luk w zabezpieczeniach serwerów, które mogą być wykorzystywane do nieuczciwych praktyk, powinny pojawić się wkrótce.

Escape from Tarkov znajduje się obecnie w fazie zamkniętej bety. Aby już teraz zagrać w ten tytuł, należy go zakupić w ramach przedsprzedaży na oficjalnej stronie. Standardowa wersja kosztuje 34,99 euro (około 152 złote). Jak na razie nie wiadomo, kiedy produkcja będzie miała swoją oficjalną premierę.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Escape from Tarkov
  2. Escape from Tarkov – kompendium wiedzy