Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2020, 15:17

autor: Redakcja GRYOnline.pl

GRYOffline 2020 - kiedy odbędzie się tegoroczna impreza?

Od wielu lat widujemy się w wakacje, by jako redakcja móc spotkać się z Wami, pogadać i zaoferować Wam trochę ciekawych atrakcji. Ten rok postawił nas w trudnej sytuacji, ale nadal celujemy w pozytywną realizację GOF-a.

W zeszłym tygodniu ogłosiliśmy, że GRYOnline.pl zostało Partnerem Strategicznym Pyrkonu i to my jesteśmy odpowiedzialni za Strefę Gier Wideo, czyli ponad 4000 m2 wypełnionych grami i ciekawymi gośćmi. Całą sytuację utrudnia oczywiście fakt istnienia Tego, Którego Nazwy Nie Wolno Wymawiać, ale nad całą inicjatywą pracujemy już od kilku miesięcy, więc odkąd potencjalne zagrożenie zaczęło zmierzać do Europy, wiedzieliśmy, że musimy brać pod uwagę alternatywne rozwiązania – i tak też się dzieje. Wciąż jednak planujemy organizację tegorocznego GRYOffline właśnie na Pyrkonie.

A co, jeśli Pyrkon się nie odbędzie?

Na tę chwilę nie zaprzestajemy przygotowań na majowy termin. Wczoraj organizatorzy Pyrkonu przedstawili swoje oficjalne stanowisko, które w całości możecie przeczytać tutaj, a z którego najważniejsza informacja jest taka: Pyrkon nie zostaje odwołany, ale brana jest pod uwagę możliwość przeniesienia terminu imprezy. Jeśli coś takiego nastąpi, informacja od organizatorów pojawi się najpóźniej 2 kwietnia. Dla nas oznacza to tyle, że przygotowania trwają nadal, ale postanowiliśmy wprowadzić drobną zmianę do naszego planu rejestracji na GRYOffline, o czym opowiemy Wam już za moment.

GRYOffline 2020 - kiedy odbędzie się tegoroczna impreza? - ilustracja #1

Jak ma wyglądać GRYOffline 2020?

I tutaj robi się ciekawie. GRYOffline 2020 to dla nas krok dalej w tym, co chcemy Wam zaoferować. Sama impreza dla czytelników przewidziana jest na 9 maja (sobota), czyli na drugi dzień trwania Pyrkonu. Wszystkie osoby, które zarejestrują się na GRYOffline, będą miały nieograniczony dostęp nie tylko do organizowanej przez nas Strefy Gier Wideo, ale także wszystkich atrakcji Pyrkonu – jeśli będziecie więc chcieli wybrać się na jakieś prelekcje, pograć w planszówki lub pooglądać cosplay, nic nie stanie Wam na przeszkodzie!

To oczywiście nie wszystko, bo w naszej hali wydzielona zostanie również specjalna strefa, nazywana przez nas roboczo GOL Chillout Zone, do której wstęp będą miały jedynie osoby z naszymi identyfikatorami. W środku znajdziecie dodatkowe atrakcje, miejsce do odpoczynku, przekąski i piwo, spotkacie się z redakcją GRYOnline.pl i TVGRYpl, a do tego odwiedzą nas goście, którzy będą występowali na dużej scenie Strefy Gier Wideo. Jeśli będziecie chcieli zapytać Mike’a Pondsmitha o świat Cyberpunka, to tak – znajdzie się ku temu okazja.

Bywalcy ostatnich dwóch odsłon GRYOffline wiedzą doskonale, że z tej okazji przygotowujemy specjalne koszulki upamiętniające spotkania. Dotychczas można je było wygrać w konkursach organizowanych na GOF-ie, ale tym razem każdy zarejestrowany uczestnik imprezy otrzyma taką koszulkę. W trakcie rejestracji podacie rozmiar, który Wam odpowiada, i w dzień imprezy będziecie mogli odebrać swoją koszulkę!

GRYOffline 2020 - kiedy odbędzie się tegoroczna impreza? - ilustracja #2

Ogromną zmianą w stosunku do lat poprzednich jest również fakt, że po raz pierwszy na GRYOffline wstęp będą miały osoby niepełnoletnie. Jeśli więc przeklinaliście życie, bo w dniu imprezy brakowało Wam trzech dni do 18. urodzin, to nie bójcie się – tym razem nie zabronimy Wam wejścia. Co prawda osoby, które nie ukończyły 18. roku życia, nie będą mogły wejść do GOL Chillout Zone (będzie tam dostępne piwo), ale cała reszta atrakcji jest do Waszej dyspozycji.

Pyrkon jest jednak imprezą biletowaną, więc i w tym wypadku GRYOffline będzie wymagało zakupu specjalnej wejściówki. Jako Partner Strategiczny Pyrkonu mamy pewne przywileje i nasze GOF-owe wejściówki nie tylko dadzą Wam to, co standardowy sobotni bilet, ale także wszystkie atrakcje wymienione powyżej – i to w niższej cenie, niż musielibyście zapłacić przy normalnej akredytacji.

Kiedy ruszy rejestracja na GRYOffline?

I tu wracamy do najważniejszej kwestii, czyli zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich gości oraz naszych pracowników. GOF to impreza, która jest dla nas niezwykle ważnym świętem, i nie dopuszczamy nawet do myśli możliwości, że któremukolwiek z naszych uczestników mogłoby coś grozić. Planowaliśmy ruszyć z rejestracją już za kilka dni, ale w obecnej sytuacji postanowiliśmy się wstrzymać. Rejestracja na GRYOffline 2020 ruszy dopiero w momencie, kiedy będziemy mieli pewność co do terminu imprezy oraz braku zagrożenia dla zdrowia wynikającego z udziału w takim spotkaniu. Wtedy też podamy Wam szczegóły dotyczące procesu rejestracji, samych wejściówek oraz ich ceny.

Mamy nadzieję, że niedługo będziemy mogli przekazać Wam dobre wieści i spotkać się z Wami w pozytywnej atmosferze, jaka od lat towarzyszy GRYOffline. Nasze plany na Strefę Gier Wideo są bardzo ambitne i wszystko, co przygotowujemy – robimy właśnie dla Was. Bądźcie zdrowi, myjcie ręce i mamy nadzieję, że do rychłego zobaczenia!

  1. Oficjalna strona Festiwalu Fantastyki Pyrkon