Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2020, 17:12

autor: "Vergil"

Gothic w Minecrafcie – projekt członka facebookowej grupy GRYOnline.pl

Na facebookowej grupie Golowicze pojawił się post Daniela, który odtworzył w Minecrafcie znane z gry Gothic II miasto Khorinis. Autor tego imponującego projektu nie zamierza spoczywać na laurach i przygotowuje się do stworzenia „klockowej” wersji całej wyspy obejmującej inne lokacje z dzieła studia Piranha Bytes.

Daniel, czyli członek facebookowej grupy Golowicze, pochwalił się imponującym efektem swojej pracy wykonanej w grze Minecraft. Otóż jak sam pisze, postanowił połączyć „ukochanego w Polsce Gothica z czymś, co już niekoniecznie każdy musi kochać”, czyli właśnie z dziełem studia Mojang. Owocem tego przedsięwzięcia jest pieczołowicie odwzorowane miasto Khorinis z gry Gothic II, które możecie podziwiać na poniższych obrazkach.

Nieco bardziej kanciaste, ale wciąż może się podobać – Khorinis z Gothica II w „klockowym” wcieleniu w pełnej krasie. - Gothic w Minecrafcie – projekt członka facebookowej grupy GRYOnline.pl - wiadomość - 2020-01-21
Nieco bardziej kanciaste, ale wciąż może się podobać – Khorinis z Gothica II w „klockowym” wcieleniu w pełnej krasie.

Sam autor przekonuje, że „klockowa” wersja Khorinis jest już niemal gotowa. Niemal, bo na ostatnie szlify czeka „fragment portu w pobliżu Esmeraldy” (przycumowanego w porcie galeonu, na pokładzie którego do miasta przybył lord Hagen w towarzystwie królewskich paladynów). Na „uformowanie” czekają także tereny okalające miasto.

Warto odnotować, że choć projekt „klockowego” Khorinis powstaje od października 2018 roku, twórca próbował swoich sił w tym temacie już sześć lat wcześniej. Po jego ukończeniu Daniel bynajmniej nie zamierza spocząć na laurach – jak sam mówi, choć swoją „misję” realizuje w pojedynkę, cyzelując przy tym każdy fragment tworzonych lokacji, w ciągu następnych czterech lub pięciu lat zamierza „zbudować całą wyspę”, na której znajdziemy nie tylko Khorinis, ale i Górniczą Dolinę, Irdorath (lokację, w której toczy się akcja ostatniego rozdziału drugiego Gothica) czy Jarkendar (gdzie zabrała nas Noc Kruka – obszerny dodatek do Gothica II).

Nie pozostaje nam nic innego, jak pogratulować autorowi i życzyć powodzenia w rozbudowie swojego ambitnego projektu. Jeśli macie jakieś pytania do Daniela, zachęcamy do dołączenia do facebookowej grupy Golowicze, gdzie podzielił się szczegółami na temat swojego projektu.

  1. Grupa Golowicze na Facebooku
  1. Oficjalna strona internetowa gry Minecraft