Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2020, 11:00

autor: AlexB

Harry Potter RPG - imponujący projekt w grze Minecraft

Od niemal pięciu lat grupa modderska przygotowuje Harry'ego Pottera RPG, który pozwoli na wcielenie się w ucznia słynnej Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie w grze Minecraft. Ostatnio wypuściła ona nowy zwiastun projektu.

Choć Harry Potter jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, to ostatnia gra rozgrywająca się w świecie małego czarodzieja przeznaczona na dużą platformę ukazała się w 2013 roku. Choć nie jest wykluczone, że w bliższej lub dalszej przyszłości otrzymamy nową produkcję AAA ze słynnego uniwersum, to jak na razie musimy zadowolić się albo którąś ze starszych produkcji, albo projektami przygotowywanymi przez fanów. Nad jednym z nich od niemal pięciu lat pracuje grupa The Floo Network. Nazywa się on Harry Potter RPG i pozwoli na wcielenie się w ucznia Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie w grze Minecraft. Poniżej możecie obejrzeć najnowszy zwiastun modyfikacji.

Początki Harry'ego Pottera RPG były dość skromne. Pierwotnie ekipa z The Floo Network chciała po prostu odtworzyć w Minecrafcie miejsca znane z książkowej i filmowej sagi o nastoletnim brytyjskim magu. Gdy udało się to osiągnąć, postanowiono pójść dalej i wypełnić wybudowane lokacje prostymi zagadkami, zadaniami oraz magią, która przydaje się do manipulowania obiektami i walki z przeciwnikami. Zespół przygotował również przedmioty charakterystyczne dla uniwersum Harry'ego Pottera. Podczas przemierzania Hogwartu, wioski Hogsmeade czy londyńskiej ulicy Pokątnej możemy zebrać między innymi karty czarodziejów, mikstury czy ulubione przez wszystkich kremowe piwo. Nie brakuje także opcji latania na miotle.

Dokonania zespołu The Floo Network robią wrażenie. - Harry Potter RPG - imponujący projekt w grze Minecraft - wiadomość - 2020-01-14
Dokonania zespołu The Floo Network robią wrażenie.

Trzeba przyznać, że modyfikacja Harry Potter RPG do Minecrafta prezentuje się całkiem imponująco. Choć teoretycznie samą mapę (nieostateczną) działającą z Java Minecraft v1.12 lub 1.12.2 można już pobrać z tego miejsca, to twórcy w najnowszym komunikacie w serwisie Patreon, gdzie można wesprzeć finansowo projekt, podkreślili, że na razie lepiej się z tym wstrzymać. Na szczęście jest szansa, że okres oczekiwania na pełną wersję projektu nie będzie specjalnie długi. Zespół The Floo Network ogłosił bowiem w opisie umieszczonego w niniejszym tekście trailera, że planuje wydać swoje dzieło jeszcze przed końcem stycznia. Rzecz jasna będzie ono darmowe.

  1. Oficjalna strona gry Minecraft
  2. Oficjalna strona cyklu o Harrym Potterze

Ostatnia aktualizacja: 2020-01-14

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Minecraft

Minecraft