Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2020, 12:17

autor: Adrian Werner

Mobilne TFT ukaże się w połowie marca

Studio Riot Games ogłosiło, że mobilna wersja auto battlera Teamfight Tactics ukaże się w połowie marca tego roku. Wtedy też powinien zadebiutować tzw. SET 3, czyli kolejny zestaw nowej zawartości.

Gracze mobilni dołączą do zabawy za dwa miesiące. - Mobilne TFT ukaże się w połowie marca - wiadomość - 2020-01-14
Gracze mobilni dołączą do zabawy za dwa miesiące.

Dowiedzieliśmy się wreszcie, kiedy ukażą się mobilne wersje Teamfight Tactics. Studio Riot Games poinformowało, że TFT trafi na systemy iOS i Android w połowie marca tego roku. Na obu platformach gra wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami.

Przypomnijmy, że na PC Teamfight Tactics dostępne jest jako alternatywny tryb rozgrywki w League of Legends. Natomiast wersja mobilna będzie samodzielną grą. Na produkcję bez wątpienia czeka wielu użytkowników iOS i Androida. W zeszłym roku studio Riot Games chwaliło się, że w TFT na pecetach każdego miesiąca bawią się 33 mln osób.

Autorzy podzielili się także planami odnośnie rozwoju TFT. W ciągu najbliższych kilku miesięcy możemy spodziewać się dodatkowych bohaterów oraz sporych zmian w przedmiotach. Deweloperzy pracują obecnie nad następnym dużym pakietem nowej zawartości, porównywalnym z wydanym w zeszłym roku zestawem Rise of the Elements. Jego premiera również planowana jest na połowę marca tego roku.

Obecnie Teamfight Tactics jest liderem kategorii auto battler, czyli strategii zainspirowanych modem Dota Auto Chess. Najpoważniejszy konkurent, czyli Dota Underlords stracił już większość graczy.

Przypomnijmy na koniec, że informacja o planowanej dacie premiery mobilnego TFT nie jest jedyną godną uwagi nowiną, która ostatnio napłynęła ze studia Riot Games. Wczoraj pisaliśmy o zapowiedzi otwartej bety karcianki Legends of Runeterra, która ruszy 24 stycznia. Początkowo produkcja dostępna będzie tylko na PC, a wersje na iOS i Androida mają zadebiutować w pierwszej połowie tego roku.

  1. Teamfight Tactics – strona oficjalna
  2. Potyczki Taktyczne | Teamfight Tactics | TFT - poradnik do gry
  3. Teamfight Tactics – czym jest nowa gra twórców League of Legends?