Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2019, 10:04

autor: Froozyy

TFT ma dziesiątki milionów graczy - i jest ich coraz więcej

W oficjalnej wiadomości Riot Games poinformowało o nadchodzących zmianach w Teamfight Tactics. Dowiedzieliśmy się, że ulepszenia wprowadzone w patchu 9.19 są ostatnimi w tym zestawie bohaterów. Twórcy pochwalili się także liczbą aktywnych graczy.

Teamfight Tactics nadal cieszy się sporą popularnością. - TFT ma dziesiątki milionów graczy - i jest ich coraz więcej - wiadomość - 2019-09-26
Teamfight Tactics nadal cieszy się sporą popularnością.

Wczoraj do Teamfight Tactics trafiła kolejna spora aktualizacja. Patch 9.19 wprowadził do gry nową jednostkę oraz kilkanaście przedmiotów, co sprawiło, że gracze musieli przygotować się na wiele poważnych zmian w rozgrywce. W oficjalnym wpisie informującym o tym, co czeka TFT w niedalekiej przyszłości Riot Games poinformowało, że wprowadzone zmiany są ostatnimi zaplanowanymi w pierwszym zestawie bohaterów. W przyszłym miesiącu gracze doczekają się zupełnie nowej puli jednostek. Póki co nie wiadomo, czy którakolwiek grywalna obecnie postać pojawi się także w kolejnym zestawie.

W dalszej części wpisu Riot Games przedstawia również, jak dużą popularnością cieszy się Teamfight Tactics. Każdego miesiąca w grze bawią się 33 miliony graczy, a liczba ta stale rośnie. Obecnie użytkowników League of Legends jest o 30% więcej niż przed premierą nowego trybu, a spora ich część pochodzi z Chin, gdzie całkowita ilość rozgranych godzin wzrosła o 35%. Na przedstawionym poniżej wykresie można również zobaczyć, ile czasu w grze spędzają gracze każdego dnia (dla porównania przedstawiono statystyki pozostałych trybów League of Legends).

Twórcy zapowiedzieli także, że w 2020 roku wystartują profesjonalne zmagania e-sportowe w Teamfight Tactics. Może się okazać, że wtedy gra jeszcze bardziej zyska na popularności. Zaplanowanie rozgrywek na profesjonalnej scenie oznacza również, że najprawdopodobniej TFT już wkrótce wyjdzie z otwartej bety.