Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2018, 10:22

autor: AlexB

Wyciekł teaser nowej gry z uniwersum Harry'ego Pottera

W sieci niespodziewanie pojawił się przeciek teasera prezentującego nową grę z uniwersum Harry'ego Pottera. Nie wiemy, kto jest za nią odpowiedzialny, lecz możemy przeczytać kilka szczegółów na temat jej fabuły oraz specyfiki rozgrywki.

[Aktualizacja] Niestety firma Warner Bros. Interactive Entertainment, powołując się na prawa autorskie, usuwa z serwisu YouTube filmik przedstawiający nową grę ze świata Harry'ego Pottera. Na szczęście przeciek można również znaleźć na Dailymotion. Wystarczy kliknąć tutaj.

Choć finał przygód Harry'ego Pottera poznaliśmy już dawno, czy to na kartach powieści, czy w kinie, czarodziejskie uniwersum stworzone przez brytyjską pisarkę J. K. Rowling wciąż żyje. Jest ono rozwijane chociażby przez nową serię filmową – Fantastyczne zwierzęta, której kolejna odsłona, Zbrodnie Grindelwalda, zadebiutuje w listopadzie – jak i gry. Niestety, te ostatnie nie cieszą się zbyt dobrą estymą. Opinia na ich temat może się jednak wkrótce zmienić. Na kanale RastaPasta w serwisie YouTube niespodziewanie pojawił się przeciek teasera prezentującego nową produkcję ze świata Harry'ego Pottera. Obejrzycie go poniżej.

W opisie filmu możemy znaleźć kilka szczegółów na temat samej gry. Ma ona być trzecioosobowym RPG-iem akcji z otwartym światem, którego akcja toczy się w XIX wieku. Wcielimy się w nim w piątorocznego ucznia Hogwartu (stworzonego przez nas samych, co widać na materiale filmowym), przejawiającego niezwykły talent do śledzenia i identyfikowania pozostałości starożytnych mocy. Po naszym powrocie na uczelnię zaczynają się dziać dziwne rzeczy, z którymi będziemy musieli się uporać. Na szczęście nie zostaniemy z tym zadaniem sami, gdyż w zmaganiach pomoże nam profesor Elezar Fig.

Tytuł ma dawać graczom sporą swobodę. W trakcie zabawy będzie można wybrać swój dom, ścieżkę rozwoju (spośród ośmiu różnych), podejmować moralnie dobre lub złe decyzje, a także eksplorować spory świat, pełen sekretów, a także niebezpiecznych stworów i mrocznych czarodziejów. Ze wszelkimi przeciwnościami poradzimy sobie rzecz jasna za pomocą magii, której system ma być wyjątkowo rozbudowany.

Według przecieku, w nowej grze z uniwersum Harry’ego Pottera ponownie będziemy mogli zwiedzać Hogwart i okolice. - Wyciekł teaser nowej gry z uniwersum Harry'ego Pottera - wiadomość - 2018-10-02
Według przecieku, w nowej grze z uniwersum Harry’ego Pottera ponownie będziemy mogli zwiedzać Hogwart i okolice.

Rzeczą, która robi jeszcze wrażenie na zaprezentowanym teaserze, jest silnik fizyczny. Nic nie będzie stało na przeszkodzie, by na przykład zrzucić przeciwnikom na głowę konstrukcję, pod którą stoją. Bez wątpienia rozszerzy to możliwości w walce i nada jej dodatkowo nieco strategicznego charakteru. Ponadto zaskakiwać może całkiem spora brutalność niektórych scen, które odbiegają od stereotypu „opowieści dla dzieci”, z jakim kojarzona jest marka Harry Potter.

Niestety nie wiadomo, kto stoi za nową grą z uniwersum Harry'ego Pottera. W komentarzach pod filmem fani spekulują jednak, że może to być tajemniczy projekt studia Rocksteady, o którym mówi się już od jakiegoś czasu. Byłby to dość interesujący zwrot akcji, gdyż plotki sugerowały, że brytyjscy deweloperzy pracują nad produkcją o przygodach Supermana. Pojawiają się również teorie, że tworzeniem zaprezentowanego tytułu zajmuje się studio Avalanche Software, znane między innymi z cyklu Disney Infinity.

Na razie to wszystko, co wiemy na temat tego tajemniczego projektu. Na kolejne informacje musimy poczekać do pierwszej oficjalnej zapowiedzi. To, co zobaczyliśmy do tej pory, wygląda jednak całkiem obiecująco. Jedno jest niemal pewne – gorzej od mobilnej tajemnicy Hogwartu raczej nie będzie.