Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2018, 09:54

autor: Adrian Werner

Assassin’s Creed Odyssey - dzisiaj rusza wczesny dostęp

Dziś rusza wczesny dostęp do Assassin’s Creed Odyssey dla osób z pre-orderami specjalnych edycji gry. Firma Ubisoft wypuściła również pierwszy patch, z całkiem sporą listą poprawek i ulepszeń.

Gra ukaże się w najbliższy piątek. - Assassin’s Creed Odyssey - dzisiaj rusza wczesny dostęp - wiadomość - 2018-10-22
Gra ukaże się w najbliższy piątek.
ASSASSIN’S CREED ODYSSEY W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Ubisoft
  2. Wydawca: Ubisoft
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: PC, XONE, PS4, Switch
  5. Data premiery: 5 października 2018 r.

Assassin’s Creed Odyssey trafi na półki sklepowe dopiero za trzy dni, ale już dzisiaj zabawę mogą rozpocząć osoby z pre-orderami edycji specjalnych. Gra została już dla nich odblokowana na Xboksie One, PlayStation 4 oraz PC w serwisie Uplay. Gracze preferujący Steama poczekają do 18:00.

Większość fanów zapewne nie będzie zawracała sobie głowy droższymi edycjami, ale udostępnienie gry wcześniej i tak powinno ich zainteresować, gdyż równocześnie firma Ubisoft wypuściła pierwszego patcha, oznaczonego numerem 1.02. Dzięki temu wiemy, jakie elementy zostały poprawione w porównaniu z edycją, z której korzystają recenzenci i youtuberzy.

Patch zwiększa różnorodność fryzur postaci w świecie gry, zmniejsza czas wczytywania danych, poprawia stabilność i wydajność silnika oraz redukuje częstotliwość wyświetlania niskiej rozdzielczości tekstur na modelach w bliskiej odległości. Usunięto wiele błędów w zadaniach oraz dodano filtr na mapie pozwalający zobaczyć historyczne lokacje. Ponadto aktualizacja sprawia, że poziom sojuszniczych poruczników jest skalowany do poziomu gracza podczas abordaży i przywoływania ich w trakcie walk na lądzie.

Przypomnijmy, że wczoraj zaczęły pojawiać się pierwsze recenzje gry. Odbiór produkcji jest na razie bardzo pozytywny i wersja na PlayStation 4 posiada średnią ocen na poziomie 85% według serwisu Metacritic.

Przygotowując się na wersję pecetową gry warto zaktualizować sterowniki kart graficznych. Firmy Nvidia i AMD wypuściły już drivery przygotowane specjalnie pod Assassin’s Creed Odyssey. Warto dodać, że testy wersji konsolowych pokazały, że działają one w 30 klatkach na sekundę i nie zawsze potrafią utrzymać ten poziom. Spadki wydajności zdarzają się nawet na Xboksie One X. Pozostaje mieć nadzieję, że wspomniany pierwszy patch zminimalizuje ten problem.

  1. Wszystko o Assassin's Creed Odyssey
  2. Recenzja gry Assassin’s Creed Odyssey (w przygotowaniu) – zamach na tron Wiedźmina 3
  3. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.