Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2018, 20:07

autor: Serek

Assassin's Creed Odyssey - porównanie graficzne wersji na PC oraz Xboksa One i PlayStation 4

Na kanale Candyland znalazł się krótki film porównujący wersje gry Assassin's Creed Odyssey na PC, Xboksa One i PlayStation 4. Na ekranie możemy zobaczyć między innymi, ile klatek na sekundę oferuje każda z nich.

Który Zeus lepszy, ten z serii God of War czy z AC Odyssey? - Assassin's Creed Odyssey - porównanie graficzne wersji na PC oraz Xboksa One i PlayStation 4 - wiadomość - 2018-10-22
Który Zeus lepszy, ten z serii God of War czy z AC Odyssey?
ASSASSIN’S CREED ODYSSEY W SKRÓCIE:
 1. Deweloper gry: Ubisoft
 2. Wydawca: Ubisoft
 3. Gatunek: RPG/akcji
 4. Platformy: PC, XONE, PS4, Switch
 5. Data premiery: 5 października 2018 r.

W sieci pojawił się niespełna czterominutowy filmik porównujący poziom grafiki i wydajności gry Assassin’s Creed Odyssey na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4. W opisie filmu na kanale Candyland możemy znaleźć informację, że wszystkie wersje zostały nagrane po zainstalowaniu patcha Day One. Co więcej, wersja na komputery osobiste została odpalona na najwyższych detalach i bez włączonej synchronizacji pionowej. Porównanie możecie zobaczyć poniżej.

Kanał Candyland w serwisie YouTube zajmuje się porównaniami poszczególnych wersji wychodzących gier. Znajdują się tam zarówno zestawienia oparte na poszczególnych ustawieniach detali (w przypadku gier na PC) oraz porównania pomiędzy komputerami osobistymi i konsolami. Co ciekawe, znajdziemy tam również filmy z różnicami wydajności na dwóch wersjach danej konsoli (PS4 vs. PS4 Pro).

Pierwszą zasadniczą różnicą pomiędzy wersjami jest naturalnie liczba klatek na sekundę. Podczas, gdy na PC licznik wahał się pomiędzy 65 a 75 klatkami (w przerywnikach filmowych nawet do ponad 80 klatek), to szczytem konsol było standardowe 30 klatek. Niestety nie zawsze stałe. Minimalnie lepiej na tym tle wypadło PlayStation 4, które notowało mniejsze spadki płynności. Szczególnie widoczne są również różnice w gęstości i jakości roślinności oraz symulowaniu ruchów wody. Naturalnie na korzyść supermocnego „pieca”.

By móc cieszyć się takim poziomem detali, jaki widzimy w wersji na PC na powyższym filmiku, trzeba mieć nie lada maszynę. Twórcy do testów użyli komputera z następującymi podzespołami:

 1. Procesor: Intel Core i7 6700 4.00 GHz;
 2. Pamięć RAM: 16 GB DDR4;
 3. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1080Ti ASUS ROG Strix OC;
 4. Płyta główna: MSI Z170A PC Mate Mainboard;
 5. System operacyjny: Windows 10 Pro 64bit.

Chociaż do premiery Assassin’s Creed Odyssey pozostało kilka dni, to w sieci znalazły się już pierwsze recenzje. Dziennikarze chwalą twórców za olbrzymi i przepiękny świat, natomiast piętnują płytkość mechanik RPG. W naszej recenzji, Draug docenił w grze usprawnioną względem poprzedniczki mechanikę walki oraz wciągające zbieranie elementów ekwipunku.

 1. Oficjalna strona internetowa gry Assassin’s Creed Odyssey
 2. Kompendium wiedzy o grze Assassin’s Creed Odyssey
 3. Recenzja gry Assassin’s Creed Odyssey