Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2018, 11:20

autor: AlexB

Gra o Supermanie nowym projektem twórców serii Batman: Arkham?

W sieci pojawiły się plotki dotyczące nowej gry autorstwa brytyjskiego studia Rocksteady – twórców popularnego cyklu Batman: Arkham. Ma się ona skupiać na postaci Supermana i zostać oficjalnie zapowiedziana w ciągu najbliższych tygodni.

Nie tak dawno temu internet huczał od spekulacji na temat kolejnej gry studia Rocksteady. Wszystko za sprawą opublikowanego na Twitterze zdjęcia z próbnej sesji motion capture. Nie prezentuje ono zbyt wiele, lecz dla wielu fanów zakończonego w 2015 roku cyklu Batman: Arkham, którzy z niecierpliwością czekają na jego następcę, stało się ono podstawą do wielu analiz i teorii. W oparciu o pozy aktorów powstały domysły, że tytuł będzie opowiadał o przygodach Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości lub Młodych Tytanów. Studio Rocksteady niczego oficjalnie nie potwierdziło, co okazało się doskonałą pożywką dla kolejnych plotek. Najnowsza z nich została opublikowana w serwisie 4Chan. Sugeruje ona, że głównym bohaterem najnowszej produkcji Brytyjczyków będzie Superman, czyli inna ikona wydawnictwa DC.

Gra o Supermanie od studia Rocksteady? Czemu nie! - Gra o Supermanie nowym projektem twórców serii Batman: Arkham? - wiadomość - 2018-05-07
Gra o Supermanie od studia Rocksteady? Czemu nie!

W poście na 4Chanie możemy znaleźć nieco więcej szczegółów, które mają charakteryzować domniemaną grę o Supermanie. Źródło podało między innymi, że:

  • tytuł jest tworzony na silniku Unreal Engine 4;
  • znajdzie się w nim otwarte na eksplorację Metropolis (trzykrotnie bardziej rozległe od Gotham z Arkham Knight, z dużo większą liczbą budynków);
  • otoczenie będzie po części zniszczalne;
  • fabuła będzie osadzona w uniwersum serii Arkham;
  • Supermanowi przyjdzie zmierzyć się z Brainiakiem (znanym chociażby z Injustice 2);
  • nie będzie poziomów, w których gracze pokierują Clarkiem Kentem;
  • system walki będzie uwzględniał latanie (nic nie ma stanąć na przeszkodzie, by na przykład wybić przeciwnika i zacząć okładać go w powietrzu, a następnie z impetem rzucić na ziemię).

Czy zatem teorie dotyczące gry skupiającej się na Amerykańskiej Lidze Sprawiedliwości można wyrzucić do kosza? Nie do końca. Według 4Chanowego źródła studia Rocksteady i Warner Bros. Games Montreal (znane z Batman: Arkham Origins) pracują nad produkcją wieloosobową opowiadającą o przygodach tej słynnej grupy superbohaterów. Priorytetem jest jednak na razie tytuł o Supermanie. Co istotne, ogłoszenia potwierdzające istnienie tych projektów mają pojawić się jeszcze przed nadchodzącymi targami E3. Na samą imprezę zaplanowano z kolei prezentację pierwszych gameplayów.

Według przecieku, historia opowiedziana w Supermanie od Rocksteady ma być w pewien sposób powiązana z cyklem Batman: Arkham. - Gra o Supermanie nowym projektem twórców serii Batman: Arkham? - wiadomość - 2018-05-07
Według przecieku, historia opowiedziana w Supermanie od Rocksteady ma być w pewien sposób powiązana z cyklem Batman: Arkham.

Oczywiście należy podchodzić do tych informacji z olbrzymim dystansem. Po pierwsze, nie mamy pojęcia skąd w ogóle one pochodzą (źródło jest całkowicie anonimowe). Po drugie, 4Chan nie ma najlepszej reputacji i często pojawiają się na nim plotki nie mające absolutnie żadnego pokrycia w rzeczywistości. Czy tak będzie w tym przypadku? Powinniśmy się o tym przekonać w ciągu najbliższego miesiąca.