Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4PS5XSXXONE
Okładka Hogwarts Legacy (PC)

Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy to trzecioosobowa gra RPG akcji z otwartym światem, która została osadzona w uniwersum Harry’ego Pottera. Wcielamy się w młodego czarodzieja (lub czarodziejkę), który w XIX wieku trafia do tytułowej szkoły magii i czarodziejstwa.

RPG | TPP | fantasy | książki | sandbox | Harry Potter | filmy | przygodowe gry akcji | RPG akcji | XIX wiek | Find Your Next Game

Okładka Hogwarts Legacy (PC)

data premiery gry:

Hogwarts Legacy to RPG akcji w otwartym świecie, osadzone w stworzonym przez J.K. Rowling uniwersum Harry’ego Pottera. Za opracowanie gry odpowiada studio Avalanche Software (m.in. Disney Infinity 3.0 i Auta 3: Wysokie obroty), które współpracowało z firmami Portkey Games (Harry Potter: Wizards Unite i Hogwarts Mystery) i Warner Bros. Interactive Entertainment.

Fabuła

Akcja Hogwarts Legacy rozgrywa się w XIX-wiecznym Hogwarcie, Szkole Magii i Czarodziejstwa, oraz jego okolicach. Wydarzenia z gry mają miejsce wiele lat przed tymi znanymi z książek i filmów o Harrym Potterze.

Fabuła opowiada o losach czarodzieja lub czarodziejki od najmłodszych lat nauki w Hogwarcie. Protagonista Hogwarts Legacy jest kluczem do antycznego sekretu, który zagraża czarodziejskiemu światu. Nie jest on bowiem zwykłym uczniem, jako że posiada niezwykłą zdolność postrzegania i opanowywania Starożytnej Magii. Tylko od niego zależy, czy zachowa ją w tajemnicy, czy odda się praktykowaniu zakazanych sztuk.

Mechanika

Rozgrywka w Hogwarts Legacy polega na eksplorowaniu magicznego zamku oraz okolic – gracz ma dużą swobodę w poruszaniu się dzięki otwartości żyjącego swoim życiem świata. Jako że wcielamy się w ucznia, nieodzowną częścią gry jest uczęszczanie na zajęcia z m.in. eliksirów, zielarstwa, zaklęć, obrony przed czarną magią czy opieki nad magicznymi stworzeniami.

W trakcie przygody rozwijamy swoją postać, uczymy się nowych czarów, odblokowujemy dostęp do kolejnych lokacji i sekretów, zdobywamy sojuszników i natrafiamy na fantastyczne zwierzęta. Na swej drodze możemy napotkać także na mroczne siły, ale to od nas zależy, czy im ulegniemy czy nie. Nasze decyzje podejmowane podczas rozgrywki mają niebagatelny wpływ na przebieg historii i jej zakończenie.

Kwestie techniczne

Oprawa wizualna Hogwarts Legacy prezentuje dość wysoki poziom – udało się z dużą pieczołowitością oddać wygląd Hogwartu i przesiąkniętych magią lokacji. W grze aż wylewa się klimat rodem z książek i filmów o Harrym Potterze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 225 głosów czytelników.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Hogwarts Legacy

16+

Harry Potter pokazał moc, Hogwarts Legacy hitem YouTube
Harry Potter pokazał moc, Hogwarts Legacy hitem YouTube

wiadomość28 września 2020

Zwiastun Hogwarts Legacy przekroczył 10 mln wyświetleń na kanale YouTube konsol PlayStation. Żaden inny materiał na tym kanale nie osiągnął tego wyniku w takim tempie.

J.K. Rowling nie pracuje przy Hogwarts Legacy
J.K. Rowling nie pracuje przy Hogwarts Legacy

wiadomość18 września 2020

Wydawca zapowiedzianej niedawno gry Hogwarts Legacy poinformował, że autorka książek o Harrym Potterze – J.K. Rowling – nie jest zaangażowana w prace nad grą.

Nowy Harry Potter - zapowiedziano Hogwarts Legacy
Nowy Harry Potter - zapowiedziano Hogwarts Legacy

wiadomość16 września 2020

Podczas pokazu PlayStation 5 Showcase zaprezentowano Hogwarts Legacy, czyli nową grę w świecie Harry’ego Pottera. Udostępniono pierwszy zwiastun z fragmentami rozgrywki oraz termin premiery.

Duża gra Harry Potter na PS5 i XSX powstaje w niewesołej atmosferze
Duża gra Harry Potter na PS5 i XSX powstaje w niewesołej atmosferze

wiadomość29 czerwca 2020

Jason Schreier dostarczył nowych informacji na temat niezapowiedzianej gry w uniwersum Harry'ego Pottera. Dziennikarz agencji Bloomberg zdradził m.in. termin premiery oraz niektóre platformy sprzętowe, ale wspomniał też o niewesołej atmosferze w studiu tworzącym produkcję.

Wyciekł teaser nowej gry z uniwersum Harry'ego Pottera
Wyciekł teaser nowej gry z uniwersum Harry'ego Pottera

wiadomość2 października 2018

W sieci niespodziewanie pojawił się przeciek teasera prezentującego nową grę z uniwersum Harry'ego Pottera. Nie wiemy, kto jest za nią odpowiedzialny, lecz możemy przeczytać kilka szczegółów na temat jej fabuły oraz specyfiki rozgrywki.

PC
PS4
XONE
XSX
PS5