Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XSXPS5XONE
Okładka Hogwarts Legacy (PC)

Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy to trzecioosobowa gra RPG akcji z otwartym światem, która została osadzona w uniwersum Harry’ego Pottera. Wcielamy się w młodego czarodzieja (lub czarodziejkę), który w XIX wieku trafia do tytułowej szkoły magii i czarodziejstwa.

RPG | TPP | fantasy | książki | sandbox | Harry Potter | filmy | przygodowe gry akcji | RPG akcji | XIX wiek | Find Your Next Game

Okładka Hogwarts Legacy (PC)

data premiery gry:

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hogwarts Legacy to RPG akcji w otwartym świecie, osadzone w stworzonym przez J.K. Rowling uniwersum Harry’ego Pottera. Za opracowanie gry odpowiada studio Avalanche Software (m.in. Disney Infinity 3.0 i Auta 3: Wysokie obroty), które współpracowało z firmami Portkey Games (Harry Potter: Wizards Unite i Hogwarts Mystery) i Warner Bros. Interactive Entertainment.

Fabuła

Akcja Hogwarts Legacy rozgrywa się w XIX-wiecznym Hogwarcie, Szkole Magii i Czarodziejstwa, oraz jego okolicach. Wydarzenia z gry mają miejsce wiele lat przed tymi znanymi z książek i filmów o Harrym Potterze.

Fabuła opowiada o losach czarodzieja lub czarodziejki od najmłodszych lat nauki w Hogwarcie. Protagonista Hogwarts Legacy jest kluczem do antycznego sekretu, który zagraża czarodziejskiemu światu. Nie jest on bowiem zwykłym uczniem, jako że posiada niezwykłą zdolność postrzegania i opanowywania Starożytnej Magii. Tylko od niego zależy, czy zachowa ją w tajemnicy, czy odda się praktykowaniu zakazanych sztuk.

Mechanika

Rozgrywka w Hogwarts Legacy polega na eksplorowaniu magicznego zamku oraz okolic – gracz ma dużą swobodę w poruszaniu się dzięki otwartości żyjącego swoim życiem świata. Jako że wcielamy się w ucznia, nieodzowną częścią gry jest uczęszczanie na zajęcia z m.in. eliksirów, zielarstwa, zaklęć, obrony przed czarną magią czy opieki nad magicznymi stworzeniami.

W trakcie przygody rozwijamy swoją postać, uczymy się nowych czarów, odblokowujemy dostęp do kolejnych lokacji i sekretów, zdobywamy sojuszników i natrafiamy na fantastyczne zwierzęta. Na swej drodze możemy napotkać także na mroczne siły, ale to od nas zależy, czy im ulegniemy czy nie. Nasze decyzje podejmowane podczas rozgrywki mają niebagatelny wpływ na przebieg historii i jej zakończenie.

Kwestie techniczne

Oprawa wizualna Hogwarts Legacy prezentuje dość wysoki poziom – udało się z dużą pieczołowitością oddać wygląd Hogwartu i przesiąkniętych magią lokacji. W grze aż wylewa się klimat rodem z książek i filmów o Harrym Potterze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 713 głosów czytelników.

Hogwarts Legacy - odejście producenta nie było związane z kontrowersjami
Hogwarts Legacy - odejście producenta nie było związane z kontrowersjami

wiadomość16 marca 2021

Troy Leavitt – producent Hogwarts Legacy, który na początku marca odszedł z Avalanche Studios – opowiedział o powodach, dla których zdecydował się na taką decyzję. Przyczyną były poważne problemy rodzinne, które uniemożliwiały mu poświęcanie projektowi odpowiedniej uwagi.

Główny twórca Hogwarts Legacy odchodzi przez kontrowersyjny kanał YouTube
Główny twórca Hogwarts Legacy odchodzi przez kontrowersyjny kanał YouTube

wiadomość5 marca 2021

Troy Leavitt, jeden z deweloperów pracujących nad Hogwarts Legacy, ogłosił na Twitterze swoje odejście z Avalanche Software. Najprawdopodobniej ma to związek z odkryciem dawnego kanału YouTube twórcy, gdzie publikował treści m.in. atakujące feminizm i progresywne podejście do gamingu.

Hogwarts Legacy umożliwi nam stworzenie transpłciowej postaci
Hogwarts Legacy umożliwi nam stworzenie transpłciowej postaci

wiadomość2 marca 2021

Znamy kolejne szczegóły odnośnie nowej gry osadzonej w uniwersum Harry’ego Pottera. Według informacji Jasona Schreiera z agencji Bloomberg Hogwarts Legacy pozwoli na wykreowanie transpłciowej postaci.

Hogwarts Legacy i inne gry od Warner Bros. Games stawiają na model - gry jako usługi
Hogwarts Legacy i inne gry od Warner Bros. Games stawiają na model - gry jako usługi

wiadomość26 stycznia 2021

Wszystko wskazuje na to, że firma Warner Bros. Interactive Entertainment położy nacisk na tzw. produkcje live-service. Wynika tak z umieszczonego na stronie producenta ogłoszenia o ofertach stażowych.

Premiera Hogwarts Legacy, gry RPG w świecie Harry'ego Pottera, opóźniona
Premiera Hogwarts Legacy, gry RPG w świecie Harry'ego Pottera, opóźniona

wiadomość13 stycznia 2021

Hogwarts Legacy nie ukaże się w tym roku. Twórcy RPG z otwartym światem na licencji marki Harry Potter poinformowali o przesunięciu daty premiery gry.

PC
PS4
XONE
XSX
PS5