Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweiOSAND
Okładka Harry Potter: Wizards Unite (iOS)

Harry Potter: Wizards Unite

Nowa gra studia Niantic znanego ze słynnej aplikacji Pokemon GO. Tym razem jest to produkcja przeznaczona dla fanów Harry'ego Pottera. Tytuł wykorzystuje rzeczywistość rozszerzoną, wprowadzając magię do prawdziwego świata.

Przygodowe | fantasy | książki | Harry Potter | filmy | rzeczywistość rozszerzona

Harry Potter: Wizards Unite to kolejna gra na platformę AND i iOS od studia Niantic, które zasłynęło popularną aplikacją Pokemon GO z 2016 roku, a także pomagającej mu ekipy WB Games San Francisco. Podobnie jak w projekcie stworzonym na licencji Pokemon, w nowej produkcji wykorzystano technologię rzeczywistości rozszerzonej. Stroną wydawniczą zajęła się firma Portkey Games – oddział Warner Bros. Interactive Entertainment, skupiający się tylko na grach z Harrym Potterem.

Mechanika

Produkcja korzysta z podobnych mechanizmów, co wspomniane Pokemon GO. Do rozgrywki używamy więc urządzenia mobilnego, z którym spacerujemy po okolicy, natrafiając na rozmaite atrakcje wyświetlane na ekranie smartfonu lub tabletu. Możemy np. spotkać znanych z książek bohaterów, potwory, którym trzeba stawić czoła, czy też znaleźć tajemnicze artefakty albo natrafić na nowe zaklęcia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 18 głosów czytelników.

Gry podobne do Harry Potter: Wizards Unite

Wymagania wiekowe Harry Potter: Wizards Unite

12+

Twórcy Pokemon GO stworzą grę Harry Potter: Wizards Unite
Twórcy Pokemon GO stworzą grę Harry Potter: Wizards Unite

wiadomość9 listopada 2017

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment utworzyła oddział Portkey Games, który będzie wydawał gry z Harrym Potterem. Pierwszą produkcją ma być Harry Potter: Wizards Unite od studia Niantic (autorzy słynnego Pokemon GO).

iOS
AND