Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2019, 09:19

Harry Potter Wizards Unite - dobry debiut, ale gorszy niż Pokemon GO

Debiut Harry Potter: Wizards Unite okazał się sporym sukcesem, ale wyniki gry mocno odbiegają od tych osiągniętych przez Pokemon GO, czyli poprzednią produkcję studia Niantic.

Harry Potter: Wizards Unite zaliczył udany debiut, ale gra nie stała się fenomenem na miarę Pokemon GO. - Harry Potter Wizards Unite - dobry debiut, ale gorszy niż Pokemon GO - wiadomość - 2019-06-23
Harry Potter: Wizards Unite zaliczył udany debiut, ale gra nie stała się fenomenem na miarę Pokemon GO.

Wczoraj w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii zadebiutował Harry Potter: Wizards Unite, czyli mobilna gra wykorzystująca technologię rozszerzonej rzeczywistości. Produkcję opracowało studio Niantic, znane z przebojowego Pokemon GO. Wiele osób zastanawiało się więc, czy najnowsze dzieło autorów powtórzy sukces ich poprzedniej pozycji. Odpowiedzi na to pytanie udzielił serwis SensorTower.

W ciągu pierwszych 24 godzin od premiery grę Harry Potter: Wizards Unite zainstalowało 400 tysięcy użytkowników systemów iOS i Android, którzy wydali w tym czasie 300 tys. dolarów. Po 15 godzinach produkcja zajmowała już pierwsze miejsce w amerykańskim App Store pod względem liczby pobrań.

Te wyniki są imponujące, ale bledną w porównaniu z poprzednią produkcją zespołu. Pokemon GO po 24 godzinach od premiery zainstalowano bowiem 7,5 mln razy, a przychody wyniosły 2 mln dolarów. Różnica jest więc ogromna, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę fakt, że gra zadebiutowała wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Brytyjczycy na swoją wersję musieli poczekać tydzień dłużej

HARRY POTTER: WIZARDS UNITE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Niantic
  2. Wydawca: Portkey Games
  3. Gatunek: przygodowa gra akcji
  4. Platformy: iOS, AND
  5. Data premiery: 21 czerwca 2019 r.

Obecnie pod względem przychodów Harry Potter: Wizards Unite zajmuje 102. pozycję w amerykańskim App Store i 48. w brytyjskim. W analogicznym momencie po premierze Pokemon GO było już na pierwszym miejscu w tej kategorii w Stanach Zjednoczonych.

Analitycy nie spodziewali się, że Harry Potter: Wizards Unite dorówna wynikom Pokemon GO. Prognozy grupy App Annie zakładają, że najnowsza produkcja studia Niantic zarobi 100 mln dolarów w pierwszym miesiącu, podczas gdy taką kwotę poprzednia gra zespołu osiągnęła w dwa tygodnie.

Oczywiście, autorzy nie mają powodów do narzekań. Premiera Pokemon GO była prawdziwym fenomenem i powtórzenie go było mało prawdopodobne. Harry Potter: Wizards Unite zaliczył imponujący debiut i gra najpewniej będzie rozwijana przez długie lata.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Harry Potter Wizards Unite - poradnik do gry