Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2019, 08:51

Wkrótce posiadacze starszych kart graficznych nie zagrają w Fortnite

Firma Epic Games poinformowała, że począwszy od sezonu 10. w grze Fortnite zmienią się nieco wymagania sprzętowe. Deweloperzy kończą bowiem wsparcie dla kart graficznych nieobsługujących DirectX 11.

Do rozpoczęcia 10. sezonu Fortnite co prawda pozostało jeszcze trochę czasu – ruszy on dopiero na początku sierpnia – ale już teraz poznaliśmy jedną zmianę, którą wprowadzą przy jego okazji deweloperzy. Firma Epic Games poinformowała, że wkrótce skończy wsparcie dla kart graficznych nieobsługujących bibliotek DirectX 11. Deweloperzy twierdzą, że decyzja ta powodowana jest chęcią dania sobie większych możliwości testowania i optymalizacji gry.

Posiadacze komputerów osobistych z kartami graficznymi z poprzedniej dekady od sierpnia nie zagrają w Fortnite’a. - Wkrótce posiadacze starszych kart graficznych nie zagrają w Fortnite - wiadomość - 2019-06-22
Posiadacze komputerów osobistych z kartami graficznymi z poprzedniej dekady od sierpnia nie zagrają w Fortnite’a.

W oficjalnych wymaganiach sprzętowych Fortnite’a DirectX 11 co prawda i tak zawsze był wymagany – twórcy postanowili jednak wesprzeć posiadaczy starszego sprzętu i poszerzyć tym samym potencjalne grono odbiorców. Ogłoszona teraz rezygnacja z tego wsparcia nie dotknie natomiast zbyt wielu graczy, bo praktycznie każda karta graficzna, która pojawiła się na rynku od czasu premiery Windowsa 7 w październiku 2009 roku, posiada wsparcie dla wprowadzonych wraz z tym systemem operacyjnym bibliotek. O ile więc Wasze podzespoły nie mają na karku dekady, możecie spać spokojnie. A jeśli jesteście wśród tej niewielkiej grupy, która przez ostatnie lata nie usprawniała sprzętu – nadal macie ponad miesiąc, by coś na to poradzić.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Fortnite

Jakub Mirowski

Jakub Mirowski

Z GRYOnline.pl związany od 2012 roku: zahaczył o newsy, publicystykę, felietony, dział technologiczny i tvgry, obecnie specjalizuje się w tematach, które mało kto czyta. Napisał zarówno recenzje trzech odsłon serii FIFA, jak i artykuł o afrykańskiej lodówce low-tech. W kwestii gier jego zakres zainteresowań jest nieco węższy i ogranicza się do wszystkiego, co wyrzuci z siebie FromSoftware, co ciekawszych indyków i tytułów typowo imprezowych. Poza GRYOnline.pl jego materiały na temat uchodźców, migracji oraz zmian klimatycznych publikowane były m.in. w Krytyce Politycznej, OKO.press i Nowej Europie Wschodniej.

więcej