Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2018, 14:43

Armia USA zakłada drużynę e-sportową, Harry Potter od twórców Pokémon Go w 2019 r. i inne wieści

Dziś piszemy o nietypowej metodzie rekrutacyjnej armii Stanów Zjednoczonych, przybliżonej dacie premiery aplikacji Harry Potter: Wizards Unite i lutowym debiucie pełnej wersji gry Astroneer. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Armia Stanów Zjednoczonych będzie miała drużynę e-sportową

Czy metoda „od CS-a w kamasze” ma szanse zadziałać? - Armia USA zakłada drużynę e-sportową, Harry Potter od twórców Pokémon Go w 2019 r. i inne wieści - wiadomość - 2018-11-16
Czy metoda „od CS-a w kamasze” ma szanse zadziałać?

Metody rekrutacyjne mogą być dość awangardowe, ale w tym przypadku ocieramy się o pewien absurd. Jak donosi serwis Stars and Stripes, po niezbyt udanym roku pod względem zatrudniania nowych żołnierzy armia USA zdecydowała się na promocję kariery wojskowej w mniej typowy sposób. W ramach propagowania uroków militarnego żywota Amerykanie mają bowiem uruchomić zespół CrossFit, uczestniczący w wydarzeniach i zawodach fitness oraz powołać… drużynę reprezentującą służby zbrojne w turniejach e-sportowych. Sierżant sztabowy Ryan Meaux odpowiada za tę ostatnią inicjatywę i ma przygotowywać testy potencjalnych zawodników w różnorodnych grach wieloosobowych. Dowódca ostatnio przeprowadził też na Reddicie sesję AMA (ang. „zapytaj mnie o wszystko”). Wedle Meauxa tego typu inicjatywy mają lepiej docierać do millenialsów, na których nie działają typowe metody, np. rozmowa telefoniczna. Już niedługo na wydarzeniach e-sportowych będzie też można spotkać armijnych rekruterów „nowego narybka”.

Harry Potter: Wizards Unite z premierą w 2019 roku

Znana z Pokémon Go firma Niantic pracować ma obecnie nad podobną grą osadzoną w uniwersum Harry’ego Pottera. Jak donosi serwis Eurogamer, na mobilne Harry Potter: Wizards Unite będziemy musieli poczekać do następnego roku. Najnowszy trailer produkcji (powyżej) obiecuje debiut aplikacji w nadchodzącym roku kalendarzowym. Dowiadujemy się z niego niewiele, bo główna bohaterka za pomocą magii łapie jedynie znicza, nielegalnie rozkleja plakaty, po czym znika usłyszawszy kroki wielkiej bestii. Wstrzymanie się z premierą wydaje się rozsądnym ruchem – firma dopiero co odnowiła swoją pierwszą produkcję (Ingress Prime) i wprowadziła sporo usprawnień do pokemonowej platformy.

Astroneer opuści atmosferę Wczesnego Dostępu w lutym 2018 roku

Astroneer – ciekawy kosmiczny survival od Systems Era Softworks – powoli żegna się z programem Wczesnego Dostępu Steam (oraz jego odpowiednikami na Windows Store i Xboksie One). Na oficjalnym kanale YouTube pojawił się powyższy trailer, który zwiastuje nadejście wersji 1.0 dnia 6 lutego 2019 roku. Gra, w której astronauci muszą zadbać o przeżycie na obcej planecie, dostępna jest na rynku od końcówki 2016 roku, a twórcy zapewnili od tego czasu wiele usprawnień systemów produkcji, rozbudowy bazy górnictwa i zbierania zasobów. Pełna wersja ma dodatkowo zawierać „przygodę skupioną na eksploracji”, nowe elementy narracyjne, więcej opcji kosmetycznych oraz serwery dedykowane. Dalsze plany autorów można zaś podpatrzeć na ich tablicy Trello.

Astroneer dostępny jest obecnie w obniżonej cenie 57,59 zł. Promocja potrwa do 19 listopada.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Melbits World
 2. Kenshi
 3. Torchlight Frontiers
 4. Ticket to Ride
 5. Rival Megagun
 6. Psychedelica of the Black Butterfly
 7. 11-11: Memories Retold
 8. Left Alive
 9. Assetto Corsa Competizione
 10. Astroneer
 11. Final Fantasy XV: Episode Ardyn
 12. Void Bastards

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Hitman 2 zwiastun na premierę
 2. Spider-Man: Turf Wars zwiastun #1
 3. Draugen zwiastun #1